Filtry

ZLEWOZMYWAKI 60CM

25 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki 60 cm

Rozmiar zlewozmywaka jest jednym z jego kluczowych parametrów. To, jakiej wielkości zlew kuchenny wybierzecie, wpływa nie tylko na wizualny odbiór kuchennej aranżacji, ale również na komfort prac wykonywanych na co dzień w kuchni. Do standardowych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno w niewielkiej, jak i średniej kuchni zaliczane są zlewozmywaki 60 cm. Taki rozmiar pozwala na wygodną pracę i spełni oczekiwania większości osób. Zlewozmywak 60 cm można zwykle zamontować na standardowej kuchennej szafce tej samej szerokości blatu.

Zlewy 60 cm to głównie modele jednokomorowe oraz tak zwane zlewy półtorakomorowe. Oprócz głównej komory posiadają one drugą, mniej więcej o połowę mniejszą komorę. W sytuacji, gdy główna komora zajęta jest przez na przykład brudne naczynia, ta dodatkowa przestrzeń może posłużyć do umycia rak, opłukania produktów spożywczych czy nalania wody do czajnika. Dodatkowa komora posiada również odpływ, w związku z czym sprawdzi się w roli ociekacza. Zlewy 60 cm to również modele jednokomorowe z ociekaczem. Zlew 60 cm z ociekaczem przyda się szczególnie w kuchni pozbawionej zmywarki, w której naczynia będziecie myli ręcznie. Ta dodatkowo przestrzeń przydaje się zresztą nie tylko w trakcie mycia naczyń. Na ociekaczu możecie umieścić również umyte owoce lub warzywa, lub produkty wyciągnięte z zamrażalnika.

Zlewozmywaki 60 cm to w naszym sklepie online kilka modeli wyselekcjonowanych z aktualnej oferty czołowych polskich i europejskich producentów wyposażenia kuchni. W stałej sprzedaży mamy między innymi zlewozmywaki 60 cm polskich marek Laveo i Kuchinox. Są to modele wykonane z trwałego i niezwykle efektownego mineralnego kompozytu o nazwie Poligran. Więcej o właściwościach zlewów granitowych możecie przeczytać poniżej.

Zlewozmywak długość 60 cm – jaki wybrać?

Jaki zlew długości 60 cm sprawdzi się najlepiej? Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego modelu? Chyba najistotniejszym kryterium przy wyborze kuchennego zlewu, jest materiał, z którego jest wykonany. W naszym sklepie online znajdziecie przede wszystkim nowoczesne i niezwykle efektowne zlewy 60 cm granitowe. Mimo swojej nazwy nie powstają one z naturalnego granitu, którego obróbka jest czasochłonna i kosztowna. Do ich produkcji wykorzystuje się innowacyjny mineralny kompozyt, którego podstawowym składnikiem jest sproszkowany granit.

Stanowi on zwykle od 70 do 80% składu kompozytu. Pozostałe 20-30% to specjalne poliestrowe żywice, które służą jako spoiwo, a także inne dodatki na przykład barwniki czy substancje poprawiające parametry techniczne materiału. W efekcie tego połączenia otrzymywany jest niezwykle trwały i odporny materiał, który w dotyku przypomina naturalny kamień. Zlewy 60 cm granitowe mają idealnie gładką powierzchnię, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Są również odporne zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury. Czy granitowy zlewozmywak 60 cm ma jakieś wady? Stosunkowo często podkreślanym mankamentem zlewów granitowych jest duży ciężar tego materiału. Jednak w przypadku zlewów o długości 60 cm nie powinno to stanowić problemu.

Alternatywą dla zlewozmywaka granitowego są znane już od lat zlewy 60 cm stalowe. Stal nierdzewna sprawdza się w kuchniach z kilku powodów. Największym atutem zlewu 60 cm stalowego jest jego niska cena. W większości przypadków za zlew stalowy zapłacicie zdecydowanie mniej niż za model wykonany z granitowego kompozytu. Kolejną zaletą stalowego zlewu 60 cm jest jego niewielki ciężar. Ułatwia to zarówno transport, jak i montaż zlewów z tego materiału. Stosowana w kuchniach nierdzewna stal jest także odporna na wysokie temperatury i nawet mocne środki czyszczące. Do pielęgnacji zlewu stalowego nie powinniście jednak stosować preparatów abrazyjnych, czyli takich, które zawierają mineralne granulki. Mogą one bowiem zarysować powierzchnię stalowego zlewu.

Jeśli zdecydowaliście się na zlew 60 cm granitowy, to pozostaje jeszcze wybór koloru. Dzięki możliwości barwienia mineralnych kompozytów zlewy 60 cm z tego materiału dostępne są w różnych kolorach. W katalogach kilku renomowanych producentów wyposażenia kuchni znajdziecie między innymi zlewy 60 cm czarne, szare, białe czy beżowe. Daje to możliwość dopasowania koloru zlewu do całej kuchennej aranżacji. Na zlew 60 cm czarny możecie zdecydować się na przykład w kuchni industrialnej lub aranżacji inspirowanej stylem glamour. Z kolei szare zlewy 60 cm wykorzystywane są często w kuchniach w stylu skandynawskim. Dzięki dużej uniwersalności tego koloru szary zlew może być także elementem wielu kuchni nowoczesnych i klasycznych. Z kolei zlewy długości 60 cm białe i beżowe kojarzą się najczęściej z aranżacjami inspirowanymi tradycyjnymi trendami. Po kuchenny zlewozmywak w tych kolorach możecie więc sięgnąć, urządzają kuchnię rustykalną, prowansalską, czy też wnętrze inspirowane stylem retro.

Zlew kuchenny 60 cm – gdzie go umieścić na projekcie kuchni?

Niezależnie od tego, jaki zlewozmywak kuchenny 60 cm wybierzecie, kluczowe jest również to, gdzie znajdzie się on na projekcie kuchni. Ze względu na standardowy rozmiar zlewozmywaki kuchenne 60 cm możecie umieścić zarówno w narożniku kuchennej zabudowy, jak i w dowolnym innym punkcie kuchennego ciągu. Warto jednak pamiętać o tym, że bardzo ważne jest stworzenie funkcjonalnego układu i wygodnej komunikacji pomiędzy kluczowymi kuchennymi strefami.

Optymalną organizację kuchni określa zasada tak zwanego trójkąta roboczego. Zgodnie z tą zasadą trzy najważniejsze elementy wyposażenia kuchni, czyli zlewozmywak, kuchenka i lodówka powinny być na planie kuchni ułożone w kształcie trójkąta. Taki układ pozwala na intuicyjną komunikację pomiędzy tymi strefami. Ważne jest nie tylko ustawienie tych kluczowych elementów względem siebie, ale również zachowanie między nimi odpowiednich odległości. Większość projektantów zgodna jest co do tego, że odległość między lodówką i kuchennym zlewozmywakiem powinna być nie mniejsza niż 120 cm i nie większa niż 210 cm. Zbliżony dystans powinien być zachowany między zlewem i kuchenką. W przypadku małej kuchni powinno być to minimalnie 90 cm. W nieco większym pomieszczeniu minimalna granica to 120 cm. Z kolei maksymalny dystans między tymi dwoma strefami nie powinien przekraczać 210 cm. Największa odległość może dzielić lodówkę i kuchenkę. Te dwa urządzenia AGD w większej kuchni mogą znajdować się nawet 270 cm od siebie. Minimalna zalecana odległość to 120 cm.

Spore znaczenie ma także kolejność, w jakiej umieszczone są kuchenne strefy. Standardowym rozwiązaniem jest następująca kolejność: lodówka, zlewozmywak, główny blat roboczy i na końcu kuchenka. Pod uwagę powinniście jednak wziąć także to, czy z kuchni będą na co dzień korzystały głównie osoby prawo, czy leworęczne. W przypadku kuchni dla praworęcznych kolejne strefy powinny być umieszczone zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Analogicznie optymalnym układem w kuchni dla leworęcznych będzie umieszczenie kolejnych elementów kuchennej zabudowy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Zobacz powiązane Inspiracje

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Gwiazda Jakości Obsługi 2024

Laur Konsumenta Top Marka 2024

Konsumencki Lider Jakości Grand Prix 2023

Konsumencki Lider Jakości Podłogi 2023

Konsumencki Lider Jakości Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.