leftImage
Kuchnie -20%
przy zakupie minimum 2 szafek. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

ZLEWOZMYWAKI CZARNE

187 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki czarne

Projektanci i dekoratorzy wnętrz wielokrotnie udowodnili już, że nawet kilka niewielkich dodatków w kolorze czarny może bardzo prostemu wnętrzu nadać niezwykle eleganckiego charakteru. Jednym z takich elementów, które możecie wykorzystać w aranżacji kuchni, są zlewy kuchenne czarne. Niezwykle efektowny zlew kuchenny czarny sprawdzi się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i we wnętrzach urządzonych zgodnie z klasycznymi i ponadczasowymi trendami architektonicznymi.

O tym, jak popularne są czarne zlewy świadczyć, może również aktualna oferta naszego sklepu online. Zlewy kuchenne czarne to w sklepie internetowym Komfort aż kilkadziesiąt różnych modeli. Pochodzą one z najnowszych katalogów i kolekcji różnych producentów wyposażenia kuchni z Polski i innych krajów europejskich. W stałej sprzedaży mamy między innymi czarne zlewy polskich marek Kuchinox i Laveo. Są to w przeważającej większości modele wykonane z innowacyjnych mineralnych konglomeratów na bazie granitu. Jakie zalety ma ten materiał i dlaczego warto postawić na czarny zlew granitowy?

Czarne zlewy kuchenne granitowe wykonane są z materiału, którego głównym składnikiem jest sproszkowany granit. W procesie produkcji dodaje się do niego poliestrowe żywice, barwniki i inne chemiczne dodatki, które poprawiają strukturę i właściwości kompozytu. Końcowym efektem jest materiał, który z wyglądu przypomina naturalny kamień. Jego powierzchnia jest jednak idealnie gładka i pozbawiona porów. Dzięki temu czarne zlewy granitowe są bardzo łatwe w pielęgnacji. Lista zalet zlewozmywaków czarnych granitowych jest jednak o wiele dłuższa. Są one przede wszystkim bardzo trwałe i niezwykle odporne na mechaniczne uszkodzenia, zarysowania, odpryskiwanie, pękanie itp. Dzięki temu zlewozmywaki czarne z konglomeratu posłużą Wam w kuchni przez wiele lat. Warto także zwrócić uwagę na to, że w kategorii zlewów granitowych znajdziecie nie tylko modele w kolorze czarnym. Dzięki możliwości barwienia granitowej masy wielu producentów wyposażenia kuchni oferuje także granitowe zlewy szare, grafitowe czy beżowe.

Czarny zlew do kuchni – aranżacje

Wspomnieliśmy już, że czarny zlewozmywak w kuchni to dodatek, który daje bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Uniwersalna czerń odnajdzie się w kuchniach inspirowanych naprawdę różnymi wnętrzarskimi trendami i stylami architektonicznymi. Kilka przykładowych aranżacji, w których możecie wykorzystać czarny zlewozmywak w kuchni to:

  • Kuchnie w stylu industrialnym to aranżacje, w których idealnie sprawdzi się zlew do kuchni czarny. W przypadku takich surowych wnętrz aranżację kuchni z czarnym zlewem możecie uzupełnić płytkami imitującymi architektoniczny beton i pasująca do tego stylu baterią.
  • Czarny zlewozmywak w kuchni może być również elementem klasycznej aranżacji w stylu black&white. W kuchni inspirowanej wnętrzarską klasyką stosunkowo często wykorzystywane są zlewy czarne okrągłe lub owalne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby w takiej kuchni sięgnąć po zlew prostokątny lub kwadratowy.
  • Na zlewy czarne do kuchni możecie zdecydować się także w ekstrawaganckich kuchniach w stylu glamour. W takim wnętrzu możecie wykorzystać zarówno zlew czarny matowy, jak i model na wysoki połysk. Czarne zlewozmywaki w kuchni glamour wyglądają wyjątkowo efektownie w połączeniu z blatem imitującym marmur. W kuchni glamour czarny zlew będzie się świetnie komponował z takimi kolorami jak butelkowa zieleń czy fiolet.
  • Czarny zlewozmywak w kuchni sprawdzi się także we wnętrzu inspirowanym skandynawskim minimalizmem. Kilka czarnych dodatków pomoże Wam złamać kolorystyczną monotonię jasnej kuchni w tym stylu. Czarny kuchenny zlew może być więc barwnym kontrapunktem w kuchni scandi, w której dominuje biel i jasne odcienie szarości.
  • Czarny zlew kuchenny może być również elementem wystroju niektórych aranżacji w stylu retro lub art deco. Szczególnie jeśli zestawić go ze stylizowana baterią kuchenną retro.

Zlew czarny matowy

Zlewozmywak czarny matowy czy może jednak model na wysoki połysk? Który z tych dwóch modeli sprawdzi się lepiej w kuchni nowoczesnej, a który w tradycyjnej aranżacji? Dostępne w naszej ofercie zlewozmywaki w tym kolorze to w zdecydowanej większości zlewy czarny mat. Są to uniwersalne modele, które możecie z powodzeniem wykorzystać zarówno w wielu nowoczesnych aranżacjach, jak i ponadczasowych wnętrzach klasycznych. Wiele osób uważa również, że zlew czarny mat jest nieco mniej wymagający pod względem pielęgnacji niż modele na wysoki połysk. Rzeczywiście na matowej powierzchni czarnego zlewu ewentualne zacieki czy osad będą mniej widoczne. Nie zmienia to jednak faktu, że zlew kuchenny niezależnie od sposobu wykończenia wymaga systematycznej i regularnej pielęgnacji.

Zlew czarny błyszczący

Jak już wspomnieliśmy, zdecydowanie największą popularnością w tej kategorii cieszą się uniwersalne zlewy z matowym finiszem. Są jednak także aranżacje, w których idealnie sprawdzi się zlewozmywak czarny połysk. W jakim wnętrzu wykorzystać można zlew czarny błyszczący? Tego typu modele kojarzą się przede wszystkim z pełnymi blasku i ekstrawaganckimi wnętrzami w stylu glamour. W takiej kuchni zlew czarny błyszczący możecie połączyć na przykład z blatem kuchennym z marmuru lub jego imitacji. Dodatkami, które są często wykorzystywane w kuchni glamour z czarnym zlewem na wysoki połysk, są także złote lub srebrne baterie kuchenne. Oczywiście kolor baterii powinien w kuchni korespondować z innymi metalowymi elementami jak, chociażby uchwyty mebli kuchennych. Kuchnia glamour to jednak niejedyne miejsce, w którym wykorzystacie czarny zlew błyszczący. Na taki model możecie zdecydować się także w przypadku niektórych nowoczesnych, designerskich aranżacji kuchni. Dotyczy to szczególnie wnętrz, w których zdecydowaliście się na kuchenne meble z frontami na wysoki połysk.

Zlew czarny mały

W małej kuchni, w której dużym ograniczeniem jest niewielka przestrzeń roboczego blatu, idealnie sprawdzi się czarny zlew mały. Takie modele wykorzystywane są często w aranżacji kuchennych aneksów czy małych kuchni w bloku. Jaki mały czarny zlew wybrać do takiej kuchni? W niewielkim pomieszczeniu sprawdzą się przede wszystkim małe zlewy czarne jednokomorowe. W zależności do wystroju kuchni i układu kuchennego blatu wykorzystać możecie mały zlew czarny okrągły lub model kwadratowy czy prostokątny. Niektórzy producenci wyposażenia kuchni mają w swojej ofercie także małe zlewy czarne owalne i półokrągłe. Jeśli na zlewozmywak możecie poświęcić nieco więcej przestrzeni blatu, to dobrym pomysłem może być mały czarny zlew jednokomorowy z ociekaczem lub zlew półtorakomorowy. Takie modele posiadają jedną pełnowymiarową komorę i drugą małą przegrodę. Ta dodatkowa komora jest niezwykle przydatna w czasie wielu kuchennych prac.

Duży czarny zlew

W jakich projektach kuchni sprawdzi się duży czarny zlewozmywak? Kiedy warto wybrać duży czarny zlew wyposażony w dwie komory i ociekacz, a kiedy lepszy będzie kompaktowy model z jedną komorą? O tym, jakiej wielkości czarny zlew wybrać powinny decydować przede wszystkim nasze potrzeby, wielkość kuchni oraz to na, ile intensywnie będzie ona użytkowana. Na duży czarny zlew dwukomorowy możecie zdecydować się w przestronnej rodzinnej kuchni, z której na co dzień będzie korzystać kilka osób. Duży czarny zlew to także obowiązkowy element wyposażenia kuchni, w której zrezygnowaliście ze zmywarki. Zlew wyposażony w dwie komory i ewentualnie dodatkowy ociekacza jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, jeśli naczynia chcecie myć ręcznie. Duży czarny zlew to także dobre rozwiązanie dla osób, które często gotują. O czym warto pamiętać, decydując się na duży czarny zlew? Przeważające w tej kategorii modele granitowe cechują się stosunkowo dużą wagą. W niektórych przypadkach może mieć to wpływ na montaż takiego dużego czarnego zlewu i konieczność zakupu odpowiednio solidnej szafki pod zlewozmywak.

Czarny zlew narożny

W przypadku niewielkich kuchni lub pomieszczeń o specyficznym i trudnym w aranżacji układzie stosuje się często rozwiązanie architektoniczne w postaci zlewozmywaka narożnego. Jaki czarny zlew w kuchni na rogu można wykorzystać w takich projektach? W przypadku takiej kuchni możecie sięgnąć po uniwersalny jednokomorowy okrągły zlew kuchenny czarny. W tym miejscu kuchennej zabudowy sprawdzą się raczej modele o stosunkowo niewielkiej średnicy. W ofercie niektórych producentów wyposażenia kuchni dostępne są jednak także zlewy kuchenne narożne czarne dedykowane do szafek z blatem w kształcie trapezu. W nowych kolekcjach kilku marek możecie znaleźć także duże czarne zlewy narożne w kształcie litery L. Największe modele tego rodzaju składają się z dwóch komór i dodatkowego ociekacza.

Czarny zlew w kuchni – opinie

Jedną ze stosunkowo często powtarzanych opinii na temat czarnych zlewów kuchennych jest to, że są one o wiele bardziej wymagające w kwestiach pielęgnacji niż modele w jaśniejszych kolorach. Wiele osób uważa, że na powierzchni czarnego zlewu ewentualne zacieki, plamy czy kamienny osad będą o wiele bardziej widoczne niż na przykład na zlewie białym, czy jasnoszarym. W rzeczywistości takie opinie o czarnych zlewach do kuchni wygłaszane są zwykle przez osoby, które nigdy z takiego modelu nie korzystały. W praktyce każdy kuchenny zlew niezależnie od tego, w jakim jest kolorze, wymaga regularnej i systematycznej pielęgnacji. Co więcej, czarne zlewy granitowe, dzięki idealnie gładkiej powierzchni są stosunkowo łatwe w pielęgnacji, a codzienne czyszczenie takiego zlewu nie powinno nastręczać Wam żadnych trudności.

Czarny zlewozmywak – cena

Na koniec warto sprawdzić jeszcze, ile kosztuje czarny zlewozmywak? Cena czarnego zlewu uzależniona jest w dużej mierze od materiału, z którego został wykonany. W kategorii zlewozmywaki kuchenne czarne zdecydowanie dominują modele granitowe, czyli wykonane z mineralnych konglomeratów. O tym, co wyróżnia ten materiał, pisaliśmy już wcześniej. W ramach krótkiego przypomnienia dodamy tylko, że zlewy granitowe są niezwykle trwałe i odporne na wysokie temperatury i stosowane w kuchniach środki czyszczące. Jednak za największy atut tego rodzaju modeli uważany jest chyba ich atrakcyjny wygląd wizualny. Czarny zlew w dotyku przypomina naturalny kamień. Kolor ten uzyskiwany jest poprzez dodanie do granitowej masy odpowiednich barwników. Cena czarnego zlewozmywaka granitowego to zwykle od kilkuset do około tysiąca złotych. Na to, ile zapłacicie za czarny zlew, wpływa zresztą nie tylko sam materiał. Istotnym czynnikiem są także wymiary czarnego zlewu. Zwykle nieco więcej musicie zapłacić za duży czarny zlew dwukomorowy wyposażony dodatkowo w ociekacz. Z kolei w niższym przedziale cenowym znajdują się najczęściej kompaktowe i małe zlewy czarne jednokomorowe. Korzystając z dostępnego w menu po lewej narzędzia, możecie bardzo łatwo i szybko wyszukać czarne zlewy w interesującym Was przedziale cenowym. Jest to ułatwienie stworzone z myślą o tych z Was, którzy szukają czarnego zlewu i muszą zmieścić się w konkretnym założonym budżecie.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Zobacz powiązane Inspiracje

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.