Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Dlaczego warto wybrać chodnik do kuchni? 5 argumentów za!

Dlaczego warto wybrać chodnik do kuchni? 5 argumentów za!

Chodnik do kuchni nie wydaje się być podstawowym elementem wystroju tego wnętrza. Wbrew pozorom jednak to bardzo praktyczne rozwiązanie, które znacząco poprawia komfort korzystania z kuchni, nie wspominając już o tym, że stanowi jednocześnie stylowy element jej aranżacji. Dlaczego więc warto mieć chodnik w kuchni? Oto 5 argumentów za!

Chodniczek do kuchni – ciepło dla stóp

Dlaczego warto kupić chodnik do kuchni? Powodów jest co najmniej kilka, a jednym z nich jest zwiększenie komfortu cieplnego. Nawet najbardziej zagorzali miłośnicy chodzenia po domu na boso muszą czuć się dość nieswojo, gdy o poranku stają stopami na zimnych, kuchennych płytkach. I skarpety nie są tu rozwiązaniem – w tradycyjnych, bez specjalnie podgumowanej podeszwy można bardzo łatwo się poślizgnąć.

Bez większego problemu można to jednak zmienić – z pomocą przychodzą chodniki do kuchni, które stanowią doskonałą warstwę izolacyjną, chroniącą stopy przed zimnem podłogi. Co ważne, wcale nie chodzi tu o wyłożenie całej posadzki wykładziną. Chodniki zwykle kładzie się w najbardziej strategicznych miejscach – na przykład przy blacie roboczym. A jeśli nasza kuchnia ma nietypowy kształt czy rozmiar, wyjściem mogą okazać się chodniki do kuchni na metry.

Chodnik do kuchni to mniejsze ryzyko urazu

Wbrew pozorom o potknięcie się w kuchni – czy jakimkolwiek innym miejscu w domu – wcale nie tak trudno. Rozlana woda, pozostawione przez dzieci zabawki, kręcący się pod nogami kot czy zwykłe wyspanie – niewiele trzeba, by przewrócić się nawet na prostej drodze do ekspresu do kawy. W takiej sytuacji chodnik do kuchni dosłownie ratuje nam skórę, a jakikolwiek upadek jest zdecydowanie mniej bolesny.

Jeśli obawiamy się, że dywan przesunie się po podłodze razem z nami, warto postawić na chodnik do kuchni antypoślizgowy. Takie chodniki do kuchni podgumowane dobrze przylegają do podłoża i nie przesuwają się. Nie musimy się więc martwić, że w razie potknięcia, dywan zmieni swoje położenie, a za to wcale nie zmniejszy siły upadku. Chodniki antypoślizgowe to rozwiązanie polecane zwłaszcza osobom starszym i rodzinom z dziećmi.

Chodnik w kuchni to mniej zbitych naczyń

Nie istnieje chyba osoba, która by nigdy nie zbiła żadnego naczynia. I choć mówi się, że każda szklanka tłucze się na szczęście, zbyt wiele rozbitego szkła dla nikogo nie będzie powodem do radości. Wystarczy prosty chodnik do kuchni sznurkowy, by zmniejszyć ryzyko, że każdy wypadający z ręki kubek czy talerz w kilka chwil rozbije się w drobny mak. Chodniki sznurkowe do kuchni będą też polecane rodzinom z małymi dziećmi – szczególnie jeśli są one właśnie na etapie samodzielnego przygotowywania czy spożywania posiłków lub lubią towarzyszyć rodzicom podczas gotowania.

Chodniczek do kuchni skutecznie zatrzymuje brud

Podłoga w kuchni jest wyjątkowo podatna na zabrudzenia. Mowa tu nie tylko o plamach będących skutkiem ubocznym gotowania, ale nawet o kurzu czy zwykłych okruchach. Chodnik w kuchni świetnie zatrzymuje tego typu zanieczyszczenia, dzięki czemu możemy w końcu zapomnieć o zamiataniu kilka razy dziennie – wystarczy, gdy wieczorem go odkurzymy lub wytrzepiemy. Trwalsze plamy z jedzenia także nie muszą stanowić problemu. Dywanik z sizalu możemy szybko i bez wysiłku wyczyścić namoczoną gąbką z detergentem. Wyjściem z sytuacji są również chodniki do kuchni do prania w pralce – taką możliwość często dają modele bawełniane lub wielomateriałowe.

Chodnik w kuchni to piękniejszy wystrój!

Mówiąc o tym, dlaczego warto zdecydować się na chodniczek w kuchni, nie sposób nie wspomnieć o aspekcie estetycznym. Nawet niewielki dywanik może bowiem odmienić wnętrze i podkreślić jego wyjątkowy charakter. W pomieszczeniach urządzonych w duchu współczesności sprawdzi się nowoczesny chodnik do kuchni, w klasycznych – chodniki beżowe, natomiast w skandynawskich – chodniki szare. Z kolei we wnętrzu zaaranżowanym w klimacie industrialnym znakomicie będzie prezentował się czarny chodnik do kuchni.

Jaki chodnik do kuchni wybrać?

Pozostaje jednak jedno pytanie: jaki chodnik do kuchni najlepiej wybrać? Podczas zakupu należy mieć na uwadze nie tylko aspekty wizualne, ale i funkcjonalne. Jednym z kryteriów, jakimi trzeba się kierować, jest materiał wykonania dywanu, od którego zależą jego właściwości – do wyboru mamy na przykład chodniki akrylowe oraz chodniki polipropylenowe. Zastanawiając się, jaki dywan do kuchni będzie odpowiedni, pod uwagę weźmy też aranżację pomieszczenia – ten element wystroju może być zarówno jej dopełnieniem, jak i stanowić wyróżniający się akcent.