Current Image

Filtry

ZLEWOZMYWAKI OKRĄGŁE

20 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki okrągłe

W projektach kuchni zarówno nowoczesnych, jak i tych inspirowanych klasycznymi trendami spotykamy najczęściej standardowe zlewozmywaki prostokątne. Wiele osób poszukuje jednak nietuzinkowych i oryginalnych rozwiązań, do których z całą pewnością można zaliczyć okrągłe zlewozmywaki. W zdecydowanej większości przypadków zlewy okrągłe to modele jednokomorowe pozbawione ociekacza. Ich niewielkie wymiary sprawiają, że często wykorzystywane są jako element wyposażenia stosunkowo małych kuchni. Nie oznacza to jednak, że po kuchenny zlewozmywak okrągły nie możecie sięgnąć również w przypadku większej kuchni.

Takich modeli nie zabrakło również w ofercie naszego sklepu online. Oferujemy okrągłe zlewozmywaki z katalogów czołowych polskich i zagranicznych producentów armatury i wyposażenia kuchni. W sprzedaży mamy między innymi zlewy okrągłe z najnowszych kolekcji polskiej marki Laveo.

Jeżeli planujecie wykorzystać w aranżacji kuchni zlew okrągły, to warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Pierwszym kryterium jest najczęściej materiał, z którego wykonany jest zlew okrągły. W najnowszych kolekcjach okrągłych zlewozmywaków znajdziecie przede wszystkim modele granitowe. Czym charakteryzuje się okrągły zlew granitowy? Wbrew nazwie nie jest on wykonany z naturalnego granitu. Do produkcji tak zwanych zlewów granitowych wykorzystuje się nowoczesne mineralne kompozyty. Powstają one z połączenia zmielonego na pył granitu, który stanowi zwykle od 70 do 80% kompozytu ze specjalnymi żywicami poliestrowymi. W efekcie połączenia tych substancji otrzymywany jest materiał, który wizualnie i w dotyku przypomina naturalny kamień. Daje jednak producentom armatury zdecydowanie większe możliwości formowania. Dzięki temu powstają między innymi granitowe zlewy okrągłe i owalne. Jeśli chodzi o praktyczne zalety tego materiału, to mineralne kompozyty są bardzo trwałe. Okrągły zlew z tego materiału odporny jest na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Granitowe zlewy są niewrażliwe również na wysokie i niskie temperatury. Dużym atutem tego materiału jest także możliwość barwienia w masie. Dzięki temu na rynku dostępne są okrągłe zlewy czarne, szare czy beżowe.

Zlewy okrągłe to jednak także niedrogie modele wykonane ze stali. Na czele listy zalet takich modeli wymienić można ich niewielki ciężar. Dzięki temu, że okrągły zlew stalowy jest stosunkowo lekki, jego montaż nie jest ani trudny, ani skomplikowany. Zlewozmywak okrągły ze stali jest także odporny na wysokie temperatury i różne, nawet mocne środki czyszczące. Wyjątkiem są tu środki czyszczące z granulkami, których stosowanie może prowadzić do powstawania na powierzchni zlewu zarysowań. Zresztą właśnie wrażliwość za zarysowania jest często wymieniana jako mankament zlewów stalowych. Nie da się również ukryć, że ustępują one zlewom granitowym pod względem wizualnym.

W ramach podsumowania, sprawdźmy, jakie zalety ma okrągły zlew kuchenny?

  • Zlewy okrągłe pozwalają w sposób optymalny wykorzystać powierzchnię blatu. Jest to więc idealne rozwiązanie do małych kuchni, w których każda odrobina wolnego miejsca jest na wagę złota. Zlewy okrągłe są często wykorzystywane w aranżacji aneksów kuchennych w kawalerkach lub w bardzo małych kuchniach otwartych na salon.
  • Kształt i stosunkowo niewielkie wymiar zlewu okrągłego pozwalają na umieszczenie takiego modelu w różnych miejscach kuchni. Zlew okrągły możecie umieścić zarówno pośrodku dłuższej linii kuchennej zabudowy, jak i w jej narożniku.
  • Okrągłe zlewozmywaki są również bardzo łatwe w pielęgnacji. Brak narożników i trudno dostępnych zakamarków sprawia, że o wiele łatwiej utrzymać je w czystości.
  • Zlewy okrągłe dostępne są obecnie w różnych kolorach. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych mineralnych konglomeratów. W ofercie naszego sklepu online dostępne są między innymi zlewy okrągłe białe, szare, czarne i beżowe.

Zlewozmywaki owalne

Za odmianę zlewu okrągłego uznać można także zlew owalny. Zlewozmywaki kuchenne owalne nie cieszą się bardzo dużą popularnością. Takie modele są wykorzystywane w nowoczesnych kuchniach stosunkowo rzadko. Kilku producentów armatury posiada jednak w swojej ofercie zlewy owalne.

Okrągły zlew do kuchni – aranżacje

Zlewy kuchenne okrągłe wykorzystać można w kuchniach inspirowanych naprawdę różnymi wnętrzarskimi trendami. W klasycznym wydaniu zlew do kuchni okrągły może być elementem kuchni tradycyjnych. Po taki model możecie więc sięgnąć na przykład w takich wnętrzach jak:

  • Kuchnia rustykalna – zlew okrągły lub owalny idealny wpisuje się w charakter takiego wnętrza. W kuchni rustykalnej okrągłe zlewy do kuchni świetnie wyglądają w towarzystwie baterii retro. Może to być na przykład stylizowana bateria w kolorze miedzianym lub mosiężnym.
  • Po okrągłe zlewy do kuchni możecie śmiało sięgnąć również w przypadku kuchni w stylu prowansalskim. Ten styl pełnymi garściami czerpie z kuchni rustykalnych, łącząc je jednak z odrobiną francuskiej, ludwikowskiej elegancji.


W takich aranżacjach inspirowanych tradycyjnymi trendami wykorzystać możecie zlewy okrągłe w kolorze białym lub beżowym.
  • Zlew okrągły wykorzystać możecie także w kuchni inspirowanej skandynawskim minimalizmem. W przypadku takich aranżacji dużą popularnością cieszą się zlewy okrągłe w różnych odcieniach koloru szarego. Taki zlew będzie idealnie pasował do kuchennego blatu w kolorze jasnego naturalnego drewna.
  • Z kolei czarny zlew okrągły może być efektownym elementem kuchni w stylu industrialnym. W naszym sklepie znajdziecie także szeroki wybór inspirowanych tym stylem baterii, które możecie połączyć z okrągłym zlewem w industrialnej kuchni.
  • Po czarny lub grafitowy zlew okrągły możecie sięgnąć również w niewielkiej kuchni glamour. W takich aranżacjach okrągły zlew w ciemnym kolorze będzie świetnie wyglądał w duecie ze złotą lub srebrną baterią i blatem z marmuru, lub jego imitacji.


Niezależnie od tego, jakie style architektoniczne i trendy posłużyły Wam za inspirację, kluczowe jest również umiejscowienie zlewu okrągłego względem innych elementów wyposażenia kuchni. W trakcie projektowania układu kuchni warto mieć na uwadze zasadę określaną najczęściej jako trójkąt roboczy. Mówi ona o tym, że 3 kluczowe dla pracy w kuchni strefy, czyli zlewozmywak, lodówka i kuchenka powinny stanowić na planie kuchni wierzchołki trójkąta. Takie ustawienie tych elementów wyposażenia względem siebie pozwala na intuicyjną i wygodną komunikację pomiędzy nimi. Ważne jest nie tylko to, gdzie na projekcie kuchni znajdą się poszczególne strefy. Liczy się również to, jakie są między nimi odległości. Najmniejszy dystans powinien dzielić zlewozmywak i kuchenkę. W zależności od wymiarów kuchni powinno być to od 90 do 210 cm. Minimalnie 120 i maksymalnie 210 cm to optymalny dystans pomiędzy kuchennym zlewem i lodówką. Nieco większa może być odległość dzieląca kuchenkę i lodówkę. Te dwie strefy w dużej kuchni mogą być od siebie oddalone nawet o 270 cm. Ta odległość nie powinna być jednak mniejsza niż 120 cm.

Zlew okrągły w narożniku

Stosunkowo niewielkie wymiary sprawiają, że zlew okrągły świetnie sprawdza się w narożniku pomieszczenia. Okrągły zlew w narożniku to często idealne rozwiązanie do niewielkiej kuchni o układzie w kształcie litery L lub U. Okrągły zlew w rogu kuchni możecie zamontować zarówno na standardowej szafce narożnej, jak i na specjalnych szafkach z blatem w kształcie trapezu.

Zlewozmywak owalny mały

Jak już wspomnieliśmy, w kategorii kuchenne zlewozmywaki owalne królują przede wszystkim stosunkowo niewielkie modele. Mały zlewozmywak owalny to na przykład zlewy Laveo o średnicy 50 cm. Taki mały zlewozmywak sprawdzi się świetnie w niedużej kuchni, która jest dodatkowo wyposażona w zmywarkę. Jeśli jednak nie planujecie montażu zmywarki i chcecie myć naczynia ręcznie, to mały zlewozmywak owalny z jedną komorą może nie być najlepszym wyborem. Jeśli ogranicza Was niewielka ilość dostępnej przestrzeni, to w kuchni bez zmywarki nieco lepiej sprawdzi się model prostokątny o głębokiej i pojemnej komorze. Dobrym pomysłem może być również zakup zlewu z ociekaczem.

Zlewozmywak okrągły duży

Czy duży okrągły zlew to praktyczne rozwiązanie? Symetryczny kształt okrągłego zlewu sprawia, że jego maksymalne wymiary ograniczone są nie tylko szerokością szafki, ale także jej głębokością. Z tego względu duży zlew okrągły to raczej rzadko spotykane rozwiązanie. W zdecydowanej większości przypadków kuchenne zlewozmywaki okrągłe to modele o średnicy 50 czy maksymalnie 60 cm. Większy zlew okrągły byłby po prostu rozwiązaniem mało praktycznym. Średnica zlewozmywaka utrudniałaby bowiem dostęp do umieszczonej przy ścianie baterii. Warto także zwrócić uwagę na to, że zlewy okrągłe to bardzo często modele wykonane z mineralnych kompozytów. Mankamentem tego materiału jest stosunkowo wysoka waga. Bardzo duży okrągły zlew granitowy mógłby więc być nieporęczny i trudny w montażu.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.