Current Image

Filtry

ZLEWOZMYWAKI 80CM

30 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywak 80 cm

Jeśli chodzi o szerokość zlewu, to w tej kategorii kuchennego wyposażenia zlewozmywaki 80 cm stanowią jedną z najpopularniejszych grup rozmiarowych. Zaraz po zlewach 60 cm to właśnie zlewozmywaki o szerokości 80 cm są wybierane najczęściej. Jeśli dysponujecie w kuchni odpowiednią ilością wolnego miejsca, to warto postawić na zlewozmywak 80 cm, który zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania.

W sklepie internetowym Komfort zlewozmywaki 80 cm to kilkadziesiąt różnych produktów. Oferowane w naszym sklepie zlewozmywaki szerokości 80 cm pochodzą z katalogów renomowanych polskich producentów wyposażenia i armatury kuchennej. W sprzedaży mamy między innymi zlewy szer. 80 cm polskiej marki Deante. Nowoczesny design i wysoka jakość zlewozmywaków 80 cm Deante sprawiła, że zyskały one dużą popularność nie tylko w Polsce, ale również za granicami naszego kraju. Zlewy 80 cm Deante to zarówno klasyczne modele stalowe, jak i tak popularne ostatnio zlewy ceramiczne. Więcej o zaletach i mankamentach obu tych materiałów napisaliśmy nieco niżej.

Zlewozmywaki kuchenne 80 cm – stal czy granit?

Co wybrać? Stalowy zlew 80 cm do kuchni, czy może jednak model granitowy? Każde z tych dwóch rozwiązań ma swoje mocne strony, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zlewozmywaki kuchenne 80 cm ze stali nierdzewnej są w większości przypadków zdecydowanie tańsze. Są również znacznie lżejsze, co przekłada się na ich łatwiejszy montaż i transport. Srebrny kolor stalowych zlewów jest stosunkowo uniwersalny, dzięki czemu można wykorzystać je w różnych kuchennych aranżacjach.

Z drugiej jednak strony stalowy zlew 80 cm do kuchni jest nieco bardziej narażony na zarysowania czy nawet drobne wgniecenia. Z czasem na powierzchni stalowego zlewu powstaną ryski i inne ślady codziennego użytkowania.

Dużo większą trwałością i odpornością na tego rodzaju mikroubytki cechują się zlewozmywaki kuchenne 80 cm granitowe. Powstają one z połączenia zmielonego na pył granitu ze spoiwem w postaci syntetycznej żywicy. Taki granitowy kompozyt w dotyku przypomina naturalny kamień, jest jednak pod wieloma względami o wiele bardziej praktyczny. Po pierwsze daje producentom zlewozmywaków dużo większe możliwości formowania. Dzięki temu granitowe zlewy 80 cm do kuchni to często modele o nowoczesnym i nietuzinkowym designie. Granitowy konglomerat można również barwić w masie. Dzięki temu w ofercie wielu producentów znajdziecie zlewozmywaki kuchenne 80 cm czarne czy szare. Wpisują się one idealnie w wiele nowoczesnych wnętrzarskich trendów. Natomiast jeśli planujecie klasyczną aranżację kuchni lub wnętrze inspirowane jednym z tradycyjnych trendów, to zawsze możecie sięgnąć po beżowy lub biały zlew 80 cm do kuchni.

Zlewozmywaki kuchenne 80 cm stalowe i granitowe mają również pewne wspólne cechy. Oba te materiały są odporne na wysokie i niskie temperatury. Zarówno do zlewu granitowego, jak i stalowego możecie wlać wrzątek lub włożyć gorący garnek bez obaw o uszkodzenie jego powierzchni. Granitowy kompozyt i szlachetna stal są również odporne na przebarwienia i rdzę. Pamiętajcie jednak, że niezależnie od tego, na jaki materiał się zdecydujecie, kuchenny zlew zawsze wymaga systematycznej pielęgnacji. Tylko to jest gwarantem zachowania atrakcyjnego wyglądu i oryginalnego koloru. Nie powinno to jednak sprawiać większych problemów, gdyż stal i granit bardzo łatwo utrzymać w czystości. Oba te materiały są również odporne na działanie większość chemicznych środków czyszczących. Wyjątkiem są preparaty abrazyjne, które mogą zarysować powierzchnię zarówno zlewu stalowego, jak i zlewozmywaka wykonanego z granitowego kompozytu.

Zlew 80 cm – jedna czy dwie komory?

Istotną kwestią przy wyborze zlewu 80 cm jest również, to czy wybrać model jedno, czy dwukomorowy? Decyzja ta powinna być uzależniona przede wszystkim od tego, jak intensywnie użytkujecie kuchnię i czy w Waszej kuchennej aranżacji uwzględniliście również zmywarkę. Jeśli z kuchni korzystacie na co dzień, to praktycznym rozwiązaniem może być zlew dwukomorowy. Taki model sprawdzi się świetnie również w kuchni bez zmywarki. Podczas gdy jedną komorę będą zajmowały brudne naczynia, nadal możecie skorzystać z drugiej komory na przykład do umycia rąk czy opłukania warzyw lub owoców.

Natomiast jeśli gotujecie tylko sporadycznie, a naczynia myjecie w zmywarce, to możecie równie dobrze zdecydować się na zlew 80 cm jednokomorowy. Może być to na przykład zlew 80 cm granitowy z jedną dużą, prostokątną komorą lub ewentualnie stalowy zlew jednokomorowy z ociekaczem.

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, które stanowi swego rodzaju kompromis pomiędzy zlewem jednokomorowym a modelami wyposażonymi w dwie komory. Są to zlewy 80 cm półtorakomorowe. Jak sama nazwa mówi, są to modele wyposażone w jedną pełnowymiarową komorę oraz drugą, mniej więcej o połowę mniejszą. Główną komorę wykorzystuje się najczęściej do mycia naczyń, podczas gdy dodatkowa półkomora służy do różnych pomocniczych prac kuchennych. Często możemy ją również wykorzystać w roli ociekacza.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Zobacz powiązane Inspiracje

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.