leftImage
Kuchnie -20%
przy zakupie minimum 2 szafek. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

ZLEWOZMYWAKI OWALNE

16 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki owalne

Wymiary, liczba komór i materiał, z którego został wykonany, to najważniejsze, ale nie niejedyne parametry kuchennego zlewozmywaka brane pod uwagę przy jego zakupie. Kluczowy dla finalnego efektu całej kuchennej aranżacji jest również jego kształt. To, że w ofercie większości producentów dominują zlewozmywaki prostokątne, wcale nie oznacza, że jesteście skazani na to standardowe rozwiązanie. W katalogu niemal każdego renomowanego producenta kuchennej armatury możecie znaleźć także zlewozmywaki owalne. Takie modele są często wybierane w przypadku kuchni w stylu klasycznym lub wnętrz inspirowanych tradycyjnymi trendami wnętrzarskimi. Nie oznacza to oczywiście, że przy odrobinie wnętrzarskiego wyczucia nie będziecie mogli wykorzystać owalnego zlewozmywaka również w nowoczesnej kuchni.

W sklepie internetowym Komfort zlewozmywaki owalne to kilkadziesiąt różnych produktów. Nasze zlewozmywaki owalne wyselekcjonowane zostały z katalogów czołowych polskich i europejskich marek. W sprzedaży mamy między innymi kuchenne zlewozmywaki owalne Deante, Kernau, Laveo czy Teka. W naszym sklepie znajdziecie zarówno nowoczesny i niezwykle efektowny zlewozmywak owalny granitowy, jak i klasyczne modele wykonane z nierdzewnej stali szlachetnej. Nieustannie staramy się także poszerzać asortyment naszego sklepu online o kolejne marki i produkty. W związku z tym mamy nadzieje, że już niebawem znajdziecie tu także zlewozmywaki owalne z najnowszych katalogów kolejnych producentów.

Zlew owalny – jaki model wybrać?

Zdecydowaliście się na zlew owalny? Nie wiecie, czy lepszy będzie efektowny, nowoczesny zlew owalny granitowy, czy może jednak niedrogi i łatwy w montażu model wykonany ze stali nierdzewnej?

Zlew owalny granitowy to zdecydowany bestseller ostatnich lat w tej kategorii. Granitowe zlewy kuchenne owalne powstają z nowoczesnych kompozytów mineralnych, których podstawowym składnikiem jest zmielony na pył naturalny granit. Sproszkowany materiał mineralny jest mieszany z żywicą, która pełni rolę spoiwa. Efektem tego połączenia jest materiał, który pod wieloma względami przypomina naturalny kamień. Dużo łatwiejsze jest jednak jego formowanie i obróbka. Dzięki temu zlewy granitowe mają często oryginalny, nowoczesny design. Możliwe jest również barwienie konglomeratu, w związku z czym w naszej ofercie możecie znaleźć nie tylko granitowe zlewy owalne w klasycznym kolorze białym. Wielu producentów oferuje również modele czarne, beżowe czy też owalne zlewy kuchenne w różnych odcieniach koloru szarego.

Zalety zlewu owalnego z granitowego kompozytu nie kończą się jednak na efektownym wyglądzie i możliwości wyboru koloru. Zlewozmywaki granitowe mają także szereg praktycznych zalet, które poprawiają komfort codziennego korzystania z tego elementu wyposażenia kuchni. Po pierwsze zlew owalny granitowy będzie niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie normalnego użytkowania zlewu bardzo trudno zarysować jego powierzchnię czy doprowadzić do powstania innych ubytków. Zlew owalny z granitu jest także odporny na wysokie temperatury. Do zlewu z tego materiału możecie więc wstawić gorące naczynia lub wlać wrzątek bez obaw o uszkodzenie jego powierzchni. Granitowy kompozyt jest także odporny na przebarwienia i nawet silne chemiczne środki czyszczące. Wyjątkiem są preparaty zawierające sodę kaustyczną, która może odbarwić powierzchnię zlewu.

Kilka praktycznych zalet mają także zlewy owalne stalowe. Przede wszystkim zlew owalny kuchenny ze stali jest zdecydowanie lżejszy niż model granitowy. Przekłada się w to sposób bezpośrednio na łatwiejszy transport i montaż takiego kuchennego zlewozmywaka. Bardzo dużą zaletą zlewów ze stali jest również dobry stosunek jakości do ceny. Za zlew z tego materiału zapłacicie najczęściej o wiele mniej niż za owalny zlew z granitu. Powierzchnia stalowego zlewu jest jednak nieco bardziej narażona na zarysowania.

Jedna czy dwie komory? To kolejne pytanie, na które musicie odpowiedzieć sobie, wybierając zlew owalny do kuchni. Większość zlewozmywaków owalnych to modele wyposażone w jedną komorą z ociekaczem. Taki zlew owalny sprawdzi się w niewielkiej kuchni, w której na co dzień korzystacie ze zmywarki. W kategorii zlewy kuchenne owalne znajdziecie jednak także kilka modeli zlewozmywaków dwukomorowych. Są to przede wszystkim zlewy stalowe. W jakiej kuchni lepiej sprawdzi się taki model wyposażony w dwie komory? Jest to optymalne rozwiązanie w kuchni bez zmywarki. Jeśli większość naczyń myjecie ręcznie, to dwie komory mogą okazać się bardzo przydatne. Nawet jeśli jedna komora jest zajęta przez brudne naczynia, to nadal możecie korzystać z drugiej, aby na przykład umyć ręce, czy opłukać świeże produkty spożywcze.

Nie bez znaczenia jest również to, na jaki kolor zlewu owalnego się zdecydujecie. Srebrne zlewy stalowe to dosyć uniwersalne modele, które wykorzystać możecie w niemal każdej kuchennej aranżacji. Nie są one jednak tak efektowne wizualnie, jak zlewy granitowe. Te z kolei dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu możecie dopasować je idealnie do konkretnej aranżacji kuchni.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.