Current Image

Filtry

MISKI WC DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

1 produkt
Sortowanie:
Domyślnie

WC dla niepełnosprawnych

WC dla niepełnosprawnych to modele, które sprawiają, że korzystanie z łazienki jest nie tylko wygodniejsze, ale również dużo bezpieczniejsze. WC dla niepełnosprawnych można spotkać w wielu różnych obiektach użyteczności publicznej. Montaż WC dla osób niepełnosprawnych jest jednak często konieczny również w przypadku domowej łazienki. Toalety dla niepełnosprawnych sprawdzą się zresztą nie tylko w przypadku osób niepełnosprawnych, ale również osób w podeszłym wieku, które mają już problemy z poruszaniem się.

Elementy niezbędne w przypadku każdej toalety dla niepełnosprawnych znajdziecie oczywiście również w ofercie naszego sklepu internetowego. Miski WC dla niepełnosprawnych to w sklepie Komfort modele wyselekcjonowane z najnowszych katalogów polskich i europejskich producentów. Nieustannie powiększamy asortyment naszego sklepu online. Mamy więc nadzieje, że już wkrótce znajdziecie tutaj także miski WC dla niepełnosprawnych z oferty innych renomowanych producentów.

Muszla klozetowa dla niepełnosprawnych - czym się odznacza?

Muszle WC dla niepełnosprawnych to modele zaprojektowane przede wszystkim z myślą o osobach z różnego rodzaju ograniczeniami ruchowymi. Odpowiednio zaprojektowana łazienka z muszlą klozetową dla niepełnosprawnych zwiększa niezależność i ułatwia codzienne funkcjonowanie takich osób. Świetnym przykładem tego rodzaju produktów może być muszla WC dla niepełnosprawnych z kolekcji Nova Pro Bez Barier. Kolekcja ta jest częścią oferty wielkopolskiego producenta armatury i wyposażenia łazienek – marki Koło.

Co odróżnia muszle klozetowe dla niepełnosprawnych Koło od klasycznych modeli? Miski ustępowe WC dla osób niepełnosprawnych są najczęściej nieco szersze niż standardowe modele. Są to też w zdecydowanej większości przypadków modele podwieszane. Dzięki temu można je zamontować na odpowiedniej, indywidualnie dopasowanej do potrzeb danej osoby wysokości, ułatwiającej korzystanie z WC przez osoby ograniczone ruchowo. Istotnym elementem są również specjalnie dostosowane deski sedesowe.

Oprócz szeregu udogodnień dla osób z ograniczeniami ruchowymi muszle klozetowe dla niepełnosprawnych Koło cechują się również oryginalnym i nowoczesnym designem, który świetnie odnajdzie się w różnych łazienkowych aranżacjach.

Warto także pamiętać o tym, że muszle klozetowe dla niepełnosprawnych to tylko część funkcjonalnej strefy WC dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Najczęściej nieodzownym elementem aranżacji tej strefy są również odpowiednie poręcze i uchwyty. Miejsce, sposób ich montażu i wymiary takich poręczy powinny być oczywiście indywidualnie dopasowane do potrzeb danej osoby. Ich głównym zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu w trakcie codziennego korzystania z WC dla niepełnosprawnych.

Oczywiście marka Koło nie jest jedynym producentem, który oferuje miski WC dla niepełnosprawnych. W naszym sklepie online dostępne są również muszle klozetowe dla osób niepełnosprawnych marki Cersanit.

Wymiary miski WC dla niepełnosprawnych

W aranżacji łazienki dla osób ze specjalnymi potrzebami istotną rolę odgrywają również wymiary miski WC dla niepełnosprawnych oraz to, na jakiej wysokości jest ona zamontowana. Często jest to kwestia indywidualna, uzależniona od stopnia niepełnosprawności konkretnej osoby. Możemy jednak posłużyć się standardem stosowanym w przypadku publicznych toalet dla osób niepełnosprawnych. W takich łazienkach krawędź miski WC dla niepełnosprawnych znajduje się zwykle na wysokości od 46 do 48 cm nad podłogą. Ważna jest również odległość pomiędzy przednią częścią miski klozetowej, a jej oparciem. Odległość na powinna wynosić co najmniej 55 cm. Wymiary miski WC dla niepełnosprawnych to jednak nie wszystko. Po obu stronach muszli powinny znaleźć się specjalne uchwyty umożliwiające podparcie.

Jeśli chodzi o ceny miski WC dla niepełnosprawnych, to nie odbiegają one od cen standardowych modeli. W przypadku naszej oferty w kategorii miska WC dla niepełnosprawnych ceny zaczynają się od niewiele ponad 400 zł.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.