Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Białe płytki do łazienki - czy warto na nie postawić?

Białe płytki do łazienki - czy warto na nie postawić?

Mody i trendy na aranżację wnętrz się zmieniają, ale biel pozostaje niezmienną klasyką. Jest świetną bazą do innych dodatków, sprawdza się zarówno we wnętrzach tradycyjnych jak i nowoczesnych. Biel daje wrażenie czystości, a o to przecież w łazience chodzi. Białe płytki do łazienki będą świetnie wyglądać w niewielkich i dużych pomieszczeniach.

Białe płytki do łazienki – małe czy duże?

Białe płytki łazienkowe występują w różnych rozmiarach. Małe płytki ścienne zaczynają się już od wymiarów 4,8x 4,8 cm oraz prostokąty, których jeden bok ma 4,8 cm a drugi sięga do 30 cm. Za duże płytki uznaje się te o boku powyżej 30 cm. Małe płytki świetnie sprawdzą się w dużych wnętrzach. Dają nieograniczone możliwość aranżacji, można je łączyć w dowolny sposób, zestawiając wielkości, kształty i faktury. Mniejsze świetnie się układają na przykład w modną jodełkę, ale tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Małe płytki dobrze sprawdzą się na podłodze niewielkiej łazienki do ukrycia jej ewentualnych wad i krzywizn. Z praktycznego punktu widzenia małe płytki łazienkowe białe dają się łatwo przewieźć, a straty w materiale w czasie układania i cięcia są niewielkie. Duża biała glazura do łazienki jest odpowiednia szczególnie do małych wnętrz. Pozwala uzyskać wrażenia jednolitej, jasnej ściany, co optycznie powiększy niewielką łazienkę. Efekt minimalizmu jest dodatkową zaletą i punktem wyjścia do niegraniczonej możliwości dodatków. Dlatego duże białe płytki świetnie sprawdzą się w łazienkach w bloku. Jeśli dodatkowo odpowiednio rozmieścisz światło i lustra, mała łazienka nabierze nowego wrażenia. Białe płytki podłogowe do łazienki 30x 60 cm sprawdzą się również w dużych łazienkach, dając wrażenie minimalizmu. Co prawda duże białe płytki do łazienki są trudniejsze w transporcie i generują większe straty w czasie przycinania, ale efekt końcowy równoważy tę niewygodę.

Mat czy połysk? Jakie białe płytki wybrać do łazienki?

Białe płytki ścienne do łazienki występują w macie i połysku. Podstawowa zasada mówi, że płytki do łazienki białe z połyskiem nadają się głównie do wnętrz małych. Połysk doskonale odbija światło sprawiając, że łazienka wydaje się większa. Z kolei białe płytki do łazienki w macie przeznaczona jest przede wszystkim do wnętrz większych, w których możemy sobie pozwolić na więcej możliwości. Nie trzeba jednak sztywno trzymać się tej zasady, liczy się pomysł i zadowolenia użytkownika, dlatego rozważ różne opcje w swojej łazience.

Białe płytki łazienkowe – aranżacje i pomysły

Łazienka białe płytki daje nieograniczone możliwości aranżacji. W zależności od pożądanego efektu możesz białą glazurę zestawiać w różny sposób. Lubisz industrialne wnętrza? Wykorzystaj gładkie małe płytki typu metro w kształcie prostokąta, dodaj ciemną fugę i meble z czarnymi dodatkami. Jesteś minimalistą? Co powiesz na total white look, który zapewnią Ci duże białe płytki do łazienki, biała ceramika i białe dodatki? Wolisz styl romantyczny? Na rynku znajdziesz płytki 3d z kształtem roślinnym, połącz je z klasyczną ceramiką. Zapal świece, postaw kwiaty i ciesz się relaksem w wymarzonej łazience. Sprawdź także, jaki kolor fug do białych płytek będzie najlepszy. Białe płytki pozwolą też uzyskać efekt vintage. Wybierz glazurę z wzorem satynowego splotu, wstaw wolnostojącą wannę, dodaj lustro w zdobionej ramie i poczuj powiew minionych epok. Od kilku lat modny jest styl skandynawski. Możesz go uzyskać również w swojej łazience z białymi płytkami. Sięgnij po płytki gładkie, małe lub duże, najlepiej biały mat. Dodaj klasyczną ceramikę, nowoczesną armaturę i koniecznie meble w kolorze drewna. Uzyskasz wspaniały efekt skandynawskiego minimalizmu. Jak widać białe płytki dają nieograniczone możliwości, a urządzanie łazienki z ich użyciem może być fantastyczną przygodą. Ich dodatkową zaletą jest łatwość przearanżowania wnętrza, kiedy zmieni nam się gust lub po prostu znudzi nam się wnętrze. Biel będzie dobrą bazą do nowego designu, wystarczy przemalować wolną ścianę lub fragment powyżej płytek, wymienić dodatki i nasza łazienka jest jak nowa.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady