Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak urządzić małą toaletę? 8 rozwiązań!

Jak urządzić małą toaletę? 8 rozwiązań!

Z całą pewnością posiadanie osobnej, nawet niewielkiej toalety w domu czy mieszkaniu ma wiele zalet. W tym przypadku trzeba jednak podkreślić, że niekoniecznie mała powierzchnia pomieszczenia przekłada się na mało problemów z aranżacją przestrzeni. Dlatego też w tym tekście przedstawiamy 8 ciekawych rozwiązań, które sprawią, że nawet mała toaletka będzie użyteczna, wygodna i estetyczna!

8 pomysłów na małą toaletę

Oczywiście określenie „mała toaleta” może być różnie rozumiane. W końcu w niejednym domu jej wielkość może być zbliżona do metrażu niejednej łazienki w bloku. Dlatego też przygotowując poniższe zestawienie, staraliśmy się przedstawić przede wszystkim takie rozwiązania, które są użyteczne, zajmują niewiele miejsca lub też pomagają z ciekawym zaaranżowaniu niewielkiej przestrzeni.
1. Jasne kolory – niezależnie od tego, czy zastanawiamy się, jak pomalować małą toaletę, czy też jakie płytki łazienkowe położyć, zawsze powinniśmy omijać ciemne i bardzo wyraziste barwy. Będą one przytłaczać i optycznie dodatkowo pomniejszać pomieszczenie.
2. Dekory – można nimi uzupełnić zarówno płytki łazienkowe ścienne, jak i płytki łazienkowe podłogowe. Umieszczone poziomo i prostopadle do drzwi listwy czy cienkie pasy płytek urozmaicą wystrój i powiększą pomieszczenie. A jakie płytki do małej łazienki najlepiej kupić?
3. Zestaw podtynkowy WC – obecnie rozwiązanie tego typu są dużo bardziej modne, niż kompakty WC i lepiej sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Co prawda zabudowana spłuczka zajmuje podobną ilość miejsca, jednak można nad nią wykonać elegancką półkę, która będzie estetycznie wyglądać i może służyć do przechowywania niewielkich przedmiotów.
4. Umywalka meblowa – produkty tego typu zajmują z reguły podobną ilość miejsca, co klasyczne rozwiązania wiszące czy też umywalki nablatowe. Jednak umieszczona pod nimi szafka może pozwolić na wyeliminowanie jednego regału czy witryny na środki higieniczne i czystości.
5. Umywalka narożna – zastanawiając się, jaka umywalka do małej łazienki sprawdzi się idealnie, warto też wziąć pod uwagę produkty przeznaczone do montażu w narożniku, które zajmują niewiele miejsca i pomagają wypełnić często niewykorzystane rogi pomieszczeń.
6. Szafka z lustrem – to klasyczny sposób produkt „2w1”, który pozwoli na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. Co więcej, samo lustro rozjaśni toaletę i optycznie ją powiększy.
7. Podwieszane wyposażenie – jest ono ogólną odpowiedzią na pytanie, jak optycznie powiększyć pokój. Dodatkowo ułatwi to też utrzymanie czystości w toalecie, gdyż ułatwia zmywanie całej podłogi.
8. Asymetryczne i nietypowe wyposażenie – nierzadko problemem małych WC są także nieregularne kształty. Wówczas przydatne mogą być różnego rodzaju niestandardowe rozwiązania, które mogą idealnie wpasować się w wolne przestrzenie.

Aranżacje małych toalet w bloku i domu

Oczywiście wszystkie wymienione opcje to jedynie propozycje, które zawsze należy z sobą odpowiednio połączyć. W tym miejscu warto więc przypomnieć, że kluczem do stworzenia ciekawego i użytecznego wystroju jest wcześniejsze zaplanowanie aranżacji całej toalety. Wówczas będziemy mogli wykorzystać wszystkie mocne strony dostępnego pomieszczenia oraz poszukać sposobów na zniwelowanie jego wad. Oczywiście niekoniecznie będzie to proste, jednak z całą pewnością jest możliwe. Więcej pomysłów na ten temat znaleźć można też w naszych artykułach: Mała łazienka 10 rozwiązań oraz Jak urządzić łazienkę w bloku. Najgorszym co możemy zrobić w takiej sytuacji, jest z kolei pójście „na żywioł” i dobieranie przypadkowych rozwiązań i wyposażenia. Praktycznie zawsze doprowadzi to do chaosu i dodatkowego „zagracenia” już i tak ograniczonej przestrzeni. Zastosowanie odpowiednich do małych toalet i łazienek płytek, dekorów, mebli i sprzętów czasem może zdziałać cuda. Dzięki nim nawet najmniej ustawne wąskie czy bardzo małe WC mogą nabrać kolorytu i być po prostu przyjazne dla domowników i gości. A to w końcu zdecydowanie najważniejsze!

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady