Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

WC bez kołnierza - deska wolnoopadająca

Zalety deski wolnoopadającej i miski WC bez kołnierza

Innowacyjne technologie wkroczyły do łazienek i toalet. Dotychczas problemem tradycyjnych misek WC było duże zużycie wody podczas spłukiwania i szereg zakamarków, w których gnieździły się bakterie i brud trudny do usunięcia, ze względu na utrudniony dostęp. Dziś miska bez rantu to już nie tylko designerskie „must have”, ale higiena, bezpieczeństwo, ekologia i oszczędność.


WC bez kołnierza, miska bez rantu, toaleta bez obrzeża – łączy je fakt, że toaleta wewnątrz jest gładka i nie ma żadnych zagłębień, co pozwala na jej łatwe czyszczenie. Co więcej, już sama technologia spłukiwania powoduje, że strumień wody rozprowadzony po profilowanej bryle toalety, dociera wszędzie i usuwa zanieczyszczenia. Taki wybór miski WC powoduje też znaczne oszczędności w portfelu. Bezkołnierzowa toaleta działa wydajniej i efektywniej, zużywając mniej wody, dzięki czemu rachunki są dużo niższe. Takie rozwiązanie pozwala też zaoszczędzić na korzystaniu z silnych detergentów, środków chemicznych i staje się ekologiczne.

Gdy już mamy ekonomiczną i ekologiczną toaletę, warto zainwestować w wolnoopadającą deskę. To rozwiązanie droższe, ale ciche, komfortowe i bezpieczne, z minimalnym ryzykiem uszkodzenia. Biorąc pod uwagę awaryjność zawiasów i konieczność częstej wymiany zwykłej deski, zdecydowanie bardziej opłacalna jest deska wolnoopadająca. Zapewniamy tym również bezpieczeństwo swoim maluchom, eliminując ryzyko przytrzaśnięcia paluszków.

Najbardziej popularna jest deska wolnoopadająca z tworzywa sztucznego. Sprawdza się tutaj też drewno, stal nierdzewna, żywica poliestrowa czy ceramika, gdyż działanie deski jest uzależnione od jej masy. Materiały te są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia i zarysowania, a jednocześnie łatwe do pielęgnacji. Pamiętajmy, żeby na siłę takiej deski nie zamykać, tylko pozwalać jej swobodnie opadać, a będzie niezwykle trafioną inwestycją.