Filtry

GRES ANTYPOŚLIZGOWY

329 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Gres antypoślizgowy — gdzie i za ile?

Gres — funkcja antypoślizgowa stanowi ogromny komfort, który zostanie szczególnie doceniony przez rodziny z małymi dziećmi i osobami niepełnosprawnymi. Wyróżniamy różne klasy gresu antypoślizgowego, a wybór odpowiedniej zależy m.in. od pomieszczenia, w jakim chcesz położyć płytki. Klasę gresu antypoślizgowego znajdziesz zawsze w opisie produktu.

Czy jest to drogie rozwiązanie? Zdecydowanie nie. Cena gresu antypoślizgowego nie różni się znacznie od tradycyjnych płytek, jednak trzeba przyznać — bezpieczeństwo nie ma swojej ceny. Gres antypoślizgowy idealnie sprawdzi się w łazience, która jest najbardziej narażona na wilgoć, ale także w kuchni i w salonie.

Gres antypoślizgowy R11, R12 i R13

Wyróżniamy różne klasy antypoślizgowości, jednak do najlepszych możemy zaliczyć przede wszystkim R11, R12 i R13. Klasa R11 to wysokiej jakości płytki, które gwarantują dobrą przyczepność. Są one stosowane m.in. w szpitalach czy sanatoriach. To powszechny wybór. Jeśli jednak zależy Ci na nieco większym bezpieczeństwie, Twoje oczekiwania powinny spełnić płytki posiadające klasę R12 lub R13. Są to kafle o najlepszej antypoślizgowości, które stosuje się najczęściej w ubojniach, rzeźniach oraz restauracyjnych kuchniach.

Gres antypoślizgowy R10

Poza klasami R11, R12 i R13 możemy także wyróżnić niższe klasy, wśród których największą popularnością cieszy się R10. Dla tej klasy krytyczny kąt poślizgu wynosi pomiędzy 10 a 19 stopniami. Takie płytki mogą okazać się świetnym wyborem w przypadku pomieszczeń, które nie są specjalnie narażone na ciągłą wilgoć. Mowa tu np. o salonie, sypialni czy gabinecie.

Płytki antypoślizgowe to synonim komfortu i bezpieczeństwa. Ich zastosowanie pozwala zapobiec wielu niefortunnym wypadkom, które mogą skończyć się naprawdę źle. Ich zastosowanie ma szczególne znaczenie w przypadku łazienki, w której każdego dnia się myjemy.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.