Current Image

Filtry

GRES ŚCIENNY

892 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Gres na ścianę — tak czy nie?

Gres na ścianie nie jest powszechnie spotykany. To dość nietuzinkowy koncept, który dopiero zyskuje na popularności. Gres na ścianach prezentuje się efektownie, a w przypadku wymagających pomieszczeń — pozwala zminimalizować ryzyko ochlapania (np. tłuszczem) czy uszkodzenia powierzchni przez środki chemiczne.

Cena gresu na ścianę jest zbliżona do kafli podłogowych. Opinie o gresie na ścianę również przypominają te, które dotyczą podłogi. Niezależnie od tego, gdzie go położysz — wyjątkowe właściwości gresu zawsze będą przemawiać na jego korzyść. Gres na ściany to dobry pomysł niezależnie od powierzchni pomieszczenia czy jego funkcji. Ciekawy efekt może również zapewnić połączenie gresu na ścianach z gresem na podłogach. Nie zastanawiaj się — wybierz gres na ścianę i ciesz się funkcjonalnym wnętrzem!

Jak układać płytki gresowe na ścianę?

Aby płytki gresowe na ścianie dobrze się trzymały, jak i prezentowały — wymagają odpowiedniego położenia. Co rozumiemy przez odpowiednie położenie? Prace rozpoczynają się od zakupu odpowiedniej liczby płytek, a także poprawnym zaplanowaniu ich położenia względem krawędzi okien, drzwi czy też gniazdek. Zanim zaczniesz układać płytki z gresu na ścianę, pamiętaj, że podłoże musi być suche, wolne od kurzu i starej zaprawy.

Płytka gresowa na ścianę wymaga odpowiednio przygotowanego kleju. Jego mieszanie powinno odbywać się przede wszystkim w odpowiednich proporcjach. Takich, jakie zaleca producent. Zbyt duża lub zbyt mała ilość wody — może spowodować niepotrzebne straty. Płytki gres na ścianę należy kłaść według konkretnych linii odniesienia. Poziomica jest na tym etapie niezbędnym elementem. Prawidłowo położone płytki z gresu na ścianę to klucz do sukcesu! Jeśli więc posiadasz niewielkie doświadczenie w tym temacie, zleć to zadanie specjaliście. Płytki gres na ścianie zostaną profesjonalnie położone, a co się z tym wiąże — będą Ci służyć przez długie lata.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Zobacz powiązane inspiracje