Current Image

Filtry

GLAZURA JODEŁKA

4 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Glazura w jodełkę

Motyw jodełki wraca do łask. Najczęściej kojarzony jest z parkietami, ale w nowoczesnym wydaniu charakterystyczne wzory układa się także z płytek. Jodełka z glazury doskonale prezentuje się nie tylko na podłogach, ale i ścianach. Stanowi eleganckie wykończenie wnętrz w różnych stylach – od retro i skandynawskiego (najczęściej kojarzonych z parkietami i wzorami, które je imitują) po nowoczesne i minimalistyczne.

Współczesna glazura w jodełkę nie zawsze naśladuje drewno. W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór dostosowanych do układania w taki sposób płytek w różnych kolorach. Dzięki temu mogą posłużyć do tworzenia rozmaitych aranżacji w bardzo różnorodnej stylistyce.

Jodełka może stanowić ciekawą ozdobę ścian, ożywiając je, a jednocześnie chroniąc miejsca narażone na działanie czynników mogących uszkodzić nieosłonięte ściany, takich jak woda lub para wodna. W tym celu warto ułożyć płytki tylko do pewnej wysokości, a pozostałą powierzchnię ściany pomalować farbą akrylową.

W przypadku podłóg warto ułożyć nań płytki w różnych kolorach, na przykład w formie gradientu lub kontrastowych wzorów. Tego rodzaju kolorowa posadzka stanowi doskonałe tło dla nowoczesnych, minimalistycznych mebli, tworząc bardzo interesujący efekt.

Glazura w jodełkę może być ułożona na wiele sposobów. Do najbardziej znanych należy jodełka klasyczna, francuska oraz węgierska.

W przypadku jodełki klasycznej krótsze boki płytek są ze sobą połączone w taki sposób, by dłuższe boki tworzyły kąt prosty.Pozostałe sposoby wymagają ich przycięcia w taki sposób, by płytki tworzyły ostre kąty, odpowiednio 45 i 60 stopni. W tym przypadku powstały wzór jest nieco delikatniejszy, dzięki czemu nie zdominuje wnętrza, stanowiąc subtelne tło dla innych elementów.

Wzory te najlepiej prezentują się przy wykorzystaniu długich i wąskich płytek. Powinny mieć długość minimum 30 cm, by wzór prezentował się harmonijnie, stanowiąc prawdziwą ozdobę wnętrza.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.