leftImage
-14% z kodem
"KOM14C" tylko dla Klubowiczów Klubu Komfort Sprawdź >>
rightImage

Filtry

WITRYNY KLASYCZNE DO SALONU

6 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Witryny do salonu w stylu klasycznym

Klasyka nigdy się nie starzeje. Te słowa można odnieść również do urządzania wnętrz. Na dzisiejszym rynku meblarskim nie istnieją większe ograniczenia, jeśli chodzi o bryły, kolory czy tworzywa. Mimo to często wracamy do starych, dobrych rozwiązań, sprawdzonych materiałów i naturalnych barw. Drewno, szkło, wykończenia w kolorze złota nie wyjdą z mody. Wybierając do salonu witrynę klasyczną, masz pewność, że wnętrze zyska ponadczasową elegancję i styl.


Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskich mieszkaniach i domach obowiązkowy element pokoju dziennego stanowiła solidna, ciężka, najczęściej drewniana meblościanka. Jej środkową część zamykały szklane drzwi. Za nimi znajdowała się najczęściej zastawa używana od święta, kieliszki, a także kryształowe wazony czy misy. Dzisiaj meblościanka odeszła do lamusa, głównie z uwagi na swoją toporność. Alternatywą dla niej jest klasyczna witryna do salonu – idealne rozwiązanie dla osób ceniących tradycyjne wzornictwo, praktyczność oraz harmonię.

Znajdź idealną klasyczną witrynę do swojego salonu

Podobnie jak swoja poprzedniczka, klasyczna witryna wykonana jest z trwałych materiałów. Cechuje ją solidność i pojemność. Taki mebel zostanie z Tobą na lata. Docenią go więc osoby przywiązane do tradycji, nieczęsto decydujące się na zmianę aranżacji salonu.


Klasyczne witryny do salonu często utrzymane są w kolorystyce brązów. Coraz częściej można jednak znaleźć je w odcieniach bieli lub szarości. Dzięki temu przypadną do gustu nie tylko wielbicielom wnętrz w wydaniu retro, ale także fanom stylistyki prowansalskiej. Proste wzornictwo, naturalne kolory i materiały pozwalają utrzymać w salonie ponadczasowy i elegancki charakter.


Poszukując do salonu klasycznej witryny, zwróć uwagę na:

  • materiał wykonania; kupujesz witrynę na lata, jeśli nie możesz pozwolić sobie na lite drewno, zdecyduj się na płytę meblową wysokiej jakości;
  • pojemność oraz liczbę półek – zastanów się, co planujesz przechowywać za drzwiami witryny;
  • wykończenia, frezy i okucia – często to szczegóły decydują o estetyce mebla i tym, czy wkomponuje się w całość pomieszczenia.

Klasyczne witryny idealnie nadają się do przechowywania przedmiotów, które chcemy wyeksponować w salonie, a dodatkowo są w nim potrzebne. Często salon pełni w domach funkcję jadalni. Taka klasyczna witryna do salonu jest świetnym miejscem na naczynia używane podczas wyjątkowych okazji. Za przeszklonymi drzwiami witryny pięknie prezentują się także odziedziczone po przodkach kryształy czy porcelanowe bibeloty.


Klasyczna witryna to równie wspaniałe miejsce na książki. W utrzymanym w klasycznym stylu salonie półki i regały mogą prezentować się niezbyt efektownie. Dużo lepszym miejscem na przechowywanie książek, szczególnie tych pięknie oprawionych, jest witryna. Nada ona salonowi ciekawego charakteru profesorskiej biblioteki.


Naturalne barwy i materiały charakterystyczne dla witryn w klasycznym stylu nie tylko wprowadzą do salonu elegancję, ale i sprawią, że będzie on przytulny. Szczególnie że taki mebel bardzo efektownie prezentuje się w pokoju z kominkiem, w towarzystwie masywnych foteli z drewnianymi wykończeniami oraz lampy z ażurowym kloszem.

Meble klasyczne – witryny

Pokój dzienny urządzony w tradycyjnym stylu potrzebuje odpowiedniej oprawy. Klasyczne witryny do salonu będą pięknym uwieńczeniem takiego wnętrza. Kolorystykę witryny i znajdujące się w niej przedmioty dopasuj do innych mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Dzięki temu uzyskasz spójną i elegancką kompozycję.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.