Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak urządzić mieszkanie na wynajem? 7 rad

Jak urządzić mieszkanie na wynajem? 7 rad

Zakup nieruchomości na wynajem to stosunkowo bezpieczny sposób inwestowania, który szczególnie w ostatnim dziesięcioleciu przynosił spore zyski. Co jednak jasne, po zakupie mieszkania deweloperskiego czy z rynku wtórnego, zawsze trzeba je odpowiednio urządzić. Jak zrobić to mądrze? Podpowiadamy!

1. Wyposażenie mieszkania na wynajem – czego nigdy nie robić?

Pisząc o wykończeniu mieszkania na wynajem, trzeba zwrócić uwagę na różnicę między lokalami w stanie developerskim a tymi z rynku wtórnego. Obie sytuacje mają swoje wady i zalety z punktu widzenia najmu:

  • • Mieszkanie deweloperskie – wymaga pełnego wykończenia i wyposażenia, można jednak dość łatwo ingerować w jego układ i stosować dowolne rozwiązania. Ciekawą opcją może być też zakup mieszkania pod klucz.
  • • Mieszkanie z rynku wtórnego – często dużo szybciej można je doprowadzić do stanu używalności przy mniejszych nakładach. Generalny remont może okazać się jednak dużo droższy, szczególnie w przypadku starych.

Dlatego też warto się dobrze zastanowić przed zakupem, która z tych opcji faktycznie będzie lepsza. W obu przypadkach warto jednak nie popełnić dwóch błędów:

  • • Taniości – nie chodzi tu oczywiście o wybieranie drogich podłóg, mebli itp. Jednak najbardziej budżetowe rozwiązania będą dużo mniej trwałe nieestetyczne i szybko mogą wymagać wymiany – co w konsekwencji podniesie koszty utrzymania nieruchomości w atrakcyjnym stanie.
  • • Dziwnych rozwiązań – w internecie znaleźć można mnóstwo zdjęć prezentujących kreatywność wynajmujących. Część z nich śmieszy, inne są żenujące – tak czy siak warto pamiętać, że łączenie kuchni z łazienką czy ustawianie toalety w salonie, by wydzielić dodatkową przestrzeń, nie są dobrymi pomysłami.

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem – nasze rady!

Mówiąc najogólniej, mieszkanie na wynajem warto urządzić przede wszystkim rozsądnie – a więc nie silić się na drogie czy designerskie rozwiązania, dbać jednak, by wszystko było solidne i użyteczne. Czasem opłaca się też przejrzeć sieć pod hasłem krzesła wyprzedaż, by poszukać okazyjnych cen niezłych jakościowo produktów. Warto też pamiętać o stonowanych kolorach, które przypadną do gustu każdemu. Na co jeszcze zwracać uwagę?

2. Jak urządzić kawalerkę na wynajem?

Jeśli posiadamy jedno lub dwupokojowe mieszkanie na wynajem, to na pewno postawić trzeba na maksymalnie użyteczne i wielofunkcyjne rozwiązania. Dobrze postawić chociażby na szafy białe, czy też wyposażenie podwieszane, które optycznie będą zajmować mniej miejsca. Rozsądne jest też zrezygnowanie z niepotrzebnych dodatków, które jedynie będą zajmować przestrzeń.

3. Jak urządzić kilkupokojowe mieszkanie na wynajem?

W przypadku dużych mieszkań można pozwolić sobie na nieco więcej, szczególnie że taka opcja często będzie wybierana przez rodziny z dziećmi. Jednak i w tym przypadku przede wszystkim liczy się użyteczność. Z reguły też nie warto zbyt mocno narzucać konkretnego wystroju wnętrza. Osoby decydujące się na długotrwały najem często cenią sobie możliwość urządzenia przestrzeni samodzielnie.

4. Jakie podłogi do mieszkania na wynajem?

Podłogi w mieszkaniu na wynajem powinny być przede wszystkim solidne, gdyż ich wymiana zawsze będzie kłopotliwa. Warto więc postawić na przyzwoitej jakości panele winylowe Quick Step czy innego dobrego producenta. Alternatywą dla nich będą produkty laminowane. W pomieszczeniach mokrych sprawdzą się płytki oraz panele winylowe do łazienki i panele winylowe do kuchni. Aby ocieplić wnętrze, można też zakupić chodniki antypoślizgowe.

5. Jakie meble do mieszkania pod wynajem?

Szafy, stoły, łóżka i krzesła do kawalerki i mieszkania na wynajem także muszą być przede wszystkim użyteczne. Absolutnie też nie należy przesadzać z ich liczbą. W przypadku niewielkiego metrażu przeznaczonego dla maksymalnie dwóch osób wystarczy jedna duża szafa w zabudowie lub wolnostojąca, wielofunkcyjna komoda, niewielki stolik i 3-4 krzesła. W dużych mieszkaniach warto zadbać o szafę w każdej sypialni oraz odpowiednie meble do przedpokoju i salonu – który w takim układzie pełni już funkcję reprezentacyjną.

Jaki kolor mebli do przedpokoju?

6. Oświetlenie mieszkania do wynajęcia – na co zwracać uwagę?

Kupując oświetlenie do mieszkania pod najem najlepiej postawić na oszczędną i niezawodną technologię LED. Na szczęście źródła światła tego typu można wmontować zarówno w stare, jak i nowe lampy sufitowe i plafony czarne. Do salonu można też zakupić dodatkową lampkę stołową czy stojącą.

7. Jaka kuchnia i łazienka w mieszkaniu na wynajem?

Urządzenie kuchni i łazienki w mieszkaniu do wynajęcia jest bardzo ważne, gdyż z reguły kosztuje ono najwięcej. W każdym przypadku najlepszą opcja będą całe zestawy mebli kuchennych, których zakup będzie po prostu korzystniejszy. Wybierając intensywnie użytkowane elementy, takie jak umywalki łazienkowe, baterie, deski sedesowe do WC itp., dobrze jest wybrać produkty proste i trwałe. W przypadku podłóg opłaca się zapolować na płytki łazienkowe w promocji.

Jak wygospodarować miejsce na jadalnię w kuchni o niewielkim metrażu?

Wyposażenie mieszkania na wynajem wymaga dobrego pomysłu i rozsądnego podejścia. Warto w tym przypadku szukać też okazji i promocji. Wiele zniżek na markowe produkty trafić można też w naszym sklepie Komfort.pl!

Zobacz powiązane produkty