Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak urządzić salon za 2000 zł? Oto nasze propozycje!

Jak urządzić salon za 2000 zł? Oto nasze propozycje!

Piękny i wygodny salon to ozdoba każdego domu czy mieszkania. Co jednak jasne, aby go urządzić, koniecznie trzeba zainwestować w odpowiednie meble, które bywają bardzo drogie. Dlatego też w tym tekście postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy da się kupić ładne i użyteczne wyposażenie w budżecie do 2000 złotych. Sprawdźmy!

Umeblowanie salonu – co musimy wziąć pod uwagę?

Urządzenie pokoju dziennego za 2000 złotych? Wielu osobom może się to wydawać nierealne. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę koszt malowania, wykonania podłogi, zakupu sprzętów czy telewizora. I z pewnością jest w tym sporo racji, gdyż po prostu pewnych kosztów się nie przeskoczy. Samo umeblowanie salonu wcale nie musi się jednak wiązać z wydawaniem dużych sum. Aby jednak uzyskać odpowiedni efekt, koniecznie trzeba stworzyć odpowiedni pomysł na zagospodarowanie przestrzeni i wybrać dobrych wykonawców – czyli meble, które będą ładne, użyteczne i tanie. Niezbędne może być też pójście na pewne kompromisy, jeśli chodzi o liczbę elementów wyposażenia. Przykładowo trudno będzie w takim budżecie wyposażyć się zarówno w obszerne szafy, dużą kanapę i stół na 10 osób. Nie znaczy to jednak, że salon za 2000 złotych musi się składać z jednej szafki pod telewizor oraz dwóch krzeseł zamiast sofy. Aby się o tym przekonać, warto zapoznać się z naszymi propozycjami!

Tanie meble pokojowe – co możemy wybrać?

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się jak odnowić salon, czy też umeblować od podstaw, zawsze możesz skorzystać z całych systemów lub też samodzielnych mebli. Trzeba przy tym jednak podkreślić, że często pierwsza z opcji okazuje się tańsza i łatwiejsza z punktu widzenia aranżacji. Absolutnie jednak nie jest to reguła i zawsze warto przyjrzeć się zarówno całym zestawom, jak i pojedynczym produktom.
1. Miejsce do siedzenia – bez wątpienia najczęściej wykorzystywana do tego celu jest kanapa. Wbrew pozorom nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Świetnym miejscem do wypoczynku mogą okazać się też fotele lub też pufy. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie warto polecić, jeśli zależy nam na niskich kosztach.
2. Stół – jeśli salon nie służy za jadalnię, to absolutnie nie trzeba przykładać większej wagi do jego rozmiarów. Niski stolik kawowy wraz z pufami mogą doskonale się zgrać szczególnie w przypadku, gdy lubimy spotkania z przyjaciółmi – rozwiązanie takie pozwoli zachować swobodną i domową atmosferę.
3. Szafy, komody i regały – do wykończenia salonu konieczne są także miejsca do przechowywania. Jednak wbrew pozorom ich liczba wcale nie musi być olbrzymia. W końcu ubrania lepiej trzymać w sypialni, garderobie czy przedpokoju. Do pokoju dziennego z reguły wystarczy z kolei jedna komoda, stolik pod telewizor i regał lub półka. A jaka witryna do salonu będzie optymalna? To oczywiście też zależy od budżetu i oczekiwań. Czasem tańszą opcją okazuje się postawienie na klasyczną komodę i dodatkowe otwarte półki lub regał.
4. Dodatki – warto o nie zadbać nawet w oszczędnie wyposażonych pokojach wypoczynkowych. Na pewno warto zainwestować w dywan do salonu – może być on tkany na płasko, by był łatwy w utrzymaniu, niedrogi i wytrzymały. Do tego warto dokupić choć kilka poduszek i z wszystkich tych elementów stworzyć idealną strefę wypoczynkową – z pufami i niewielkim stolikiem.

Koszt wykończenia salonu – jak skutecznie go obniżyć?

Bez wątpienia wykończenie salonu niewielkim kosztem wymaga dość dokładnego przeszukania dostępnych ofert i przemyślenia różnych rozwiązań. Jednak z drugiej strony czasem minimalistyczne urządzenie tego pomieszczenie okazuje się dużym plusem. Dość powszechnym zjawiskiem jest kupowanie mebli „na zapas”, zgodnie z założeniem, że dodatkowa przestrzeń do przechowywania, stolik, puf czy kanapa na pewno się przydadzą. Efektem tego jest zdecydowane ograniczenie wolnej przestrzeni przez elementy często zupełnie niepotrzebne. Dlatego też wielu specjalistów od aranżacji wnętrz zaleca, by przygotowując swój pomysł zawsze rozpocząć od „wariantu minimum” i na jego podstawie sprawdzić, czy dodatkowe meble faktycznie są niezbędne. Pozwoli to na zachowanie maksimum wolnej przestrzeni i co więcej – znacząco obniży koszty. Bez wątpienia tanie meble do pokoju dziennego poszukiwane są przez wiele osób. Wynika to oczywiście z faktu, że ogólne koszty wykończenia i urządzenia mieszkania czy nawet samego salonu siłą rzeczy są dość spore. Co jednak bardzo ważne, aranżacja pokoju dziennego wcale nie musi wiązać się z olbrzymimi wydatkami. Pomóc w tym mogą z kolei meble i wyposażenie z naszego sklepu!