Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Klasyczne meble do salonu - doskonały wybór

Klasyczne meble do salonu - doskonały wybór!

Przeglądając prospekty reklamowe, często można odnieść wrażenie, że obecnie salon wręcz musi być urządzony w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Tymczasem w praktyce cały czas sporą popularnością cieszą się aranżacje klasyczne czy też eklektyczne. Jakie meble do nich wybrać, by uzyskać idealny efekt? Podpowiadamy!

Meble do salonu klasyczne

Największym problemem z meblami klasycznymi do salonu jest określenie, czym one w zasadzie są. Dla jednych klasyką będą bowiem wzory antyczne czy też dworskie, dla innych do tego miana będą pasować też liczne wzory użytkowe z XX wieku. Dlatego też myśląc o urządzeniu tradycyjnego pokoju dziennego, przede wszystkim warto zaufać własnym odczuciom i poczuciu smaku. W końcu dużo łatwiej określić, jakie meble absolutnie nie pasują do omawianego stylu. Będzie to większość produktów obszernie korzystających ze stali lub tworzyw sztucznych, szafy, krzesła i kanapy w krzykliwych kolorach, a także większość wzornictwa opartego na ostrych, geometrycznych kształtach. Z pewnością niewskazana jest też duża ilość szkła, ledowe podświetlenia półek czy też gładkie, świecące fronty. Cała reszta klasycznych, czyli stonowanych mebli w jasnych, pastelowych kolorach lub wykonanych z drewna i lakierowanych będzie doskonałym rozwiązaniem. Z punktu widzenia formy, może być ona zarówno dość prosta, jak i dużo bardziej zdobna – dlatego też warto pamiętać, by kupując bardzo wyrafinowane i bogato zdobione szafy czy krzesła nie przesadzić z dodatkami.

Krzesła do salonu klasyczne

Jako, że klasyczny salon powinien posiadać wyraźnie oddzieloną część jadalną od wypoczynkowej, to krzesła będą w nim elementem obowiązkowym. W zależności od naszego podejścia możemy w tym przypadku pójść jedną z dwóch dróg. Pierwszą z nich będzie postawienie na w całości drewniane, proste krzesła z twardym oparciem i ewentualnie wyściółką na siedzisku. Druga możliwość to dużo bardziej zdobne produkty bogato wykładane i zdobione. Niezależnie od naszej decyzji, należy pamiętać, że krzesła zawsze powinny pasować stylem do stołu.

Komody klasyczne do salonu

Jednym z niezbędnych elementów każdego klasycznego salonu są oczywiście komody i regały. Szukając produktów tego typu, trzeba pamiętać, że w stylu tym możemy pozwolić sobie na ich nieco większą liczbę, niż w przypadku wnętrz nowoczesnych czy minimalistycznych. W końcu przecież są one świetnym miejscem do ustawienia pamiątek, kwiatów, bibelotów i przede wszystkim – książek. Bardzo często idealnym rozwiązaniem będzie postawienie na proste półki w kolorze naturalnego drewna lub też ewentualnie bielone. Z kolei komody powinny być dzielone w sposób symetryczny – np. w układzie dwóch części z półkami jednej z szufladami.

Kanapy klasyczne do salonu

Wygodne kanapy i sofy to kluczowy element każdej części wypoczynkowej. W ich przypadku również możemy postawić zarówno na dość proste – lecz koniecznie wygodne i dość puchate proste meble, jak i bardziej zdobne produkty. Najlepszymi kolorami będą w tym przypadku beże, biel i ewentualnie różne odcienie szarości. Eleganckie meble tego typu mogą być też pikowane i koniecznie powinny być wykończone naturalnym materiałem.

Fotele klasyczne do salonu

Niezbędnymi elementami stylowych salonów w klasycznych aranżacjach są też różnego rodzaju fotele i pufy. Co przy tym bardzo ważne, wiele osób traktuje je w pewnym sensie nie tylko jako meble, ale też dodatki. Dlatego też tak dużą popularnością cieszą się bogato zdobione i niezwykle wygodne wzory. Nie powinno to zresztą dziwić. Piękny i wyłożony przyjemnym oraz miękkim w dotyku materiałem fotel będzie idealnym miejscem do relaksu, czytania czy też nawet popołudniowej drzemki. Z kolei puchate pufy na pewno szybko staną się ulubionym miejscem do siedzenia dla dzieci.

Wbrew pozorom klasyczny salon wcale nie musi być nudny. Wszystko w tym przypadku zależy od naszej inwencji i pomysłu na aranżacje. Czasem też najlepszą opcją może okazać się postawienie na gotowe systemy meblowe, które zdecydowanie ułatwią wyposażenie pokoju dziennego.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

POWIĄZANE PRODUKTY

-53
dywan, 160x230, nowoczesny, 3d, pastelowy

399,00 zł/szt

849,00 zł/szt

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 849,00 zł

Produkt ze zdjęcia
panel, AC4, 8 mm, 4V- fuga, struktura drewna

79,99 zł/m2

Dostępny próbnik
Produkt ze zdjęcia
panel, AC4, 8 mm, wodoodporny, 4V - fuga

104,95 zł/m2

Dostępny próbnik
panel, AC4, 8 mm, 4V- fuga, struktura synchro

59,99 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 32,97 zł