Umów się
Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Klasyczne meble do salonu - doskonały wybór

Klasyczne meble do salonu - doskonały wybór!

Przeglądając prospekty reklamowe, często można odnieść wrażenie, że obecnie salon wręcz musi być urządzony w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Tymczasem w praktyce cały czas sporą popularnością cieszą się aranżacje klasyczne czy też eklektyczne. Jakie meble do nich wybrać, by uzyskać idealny efekt? Podpowiadamy!

Meble do salonu klasyczne

Największym problemem z meblami klasycznymi do salonu jest określenie, czym one w zasadzie są. Dla jednych klasyką będą bowiem wzory antyczne czy też dworskie, dla innych do tego miana będą pasować też liczne wzory użytkowe z XX wieku. Dlatego też myśląc o urządzeniu tradycyjnego pokoju dziennego, przede wszystkim warto zaufać własnym odczuciom i poczuciu smaku. W końcu dużo łatwiej określić, jakie meble absolutnie nie pasują do omawianego stylu. Będzie to większość produktów obszernie korzystających ze stali lub tworzyw sztucznych, szafy, krzesła i kanapy w krzykliwych kolorach, a także większość wzornictwa opartego na ostrych, geometrycznych kształtach. Z pewnością niewskazana jest też duża ilość szkła, ledowe podświetlenia półek czy też gładkie, świecące fronty. Cała reszta klasycznych, czyli stonowanych mebli w jasnych, pastelowych kolorach lub wykonanych z drewna i lakierowanych będzie doskonałym rozwiązaniem. Z punktu widzenia formy, może być ona zarówno dość prosta, jak i dużo bardziej zdobna – dlatego też warto pamiętać, by kupując bardzo wyrafinowane i bogato zdobione szafy czy krzesła nie przesadzić z dodatkami.

Krzesła do salonu klasyczne

Jako, że klasyczny salon powinien posiadać wyraźnie oddzieloną część jadalną od wypoczynkowej, to krzesła będą w nim elementem obowiązkowym. W zależności od naszego podejścia możemy w tym przypadku pójść jedną z dwóch dróg. Pierwszą z nich będzie postawienie na w całości drewniane, proste krzesła z twardym oparciem i ewentualnie wyściółką na siedzisku. Druga możliwość to dużo bardziej zdobne produkty bogato wykładane i zdobione. Niezależnie od naszej decyzji, należy pamiętać, że krzesła zawsze powinny pasować stylem do stołu.

Komody klasyczne do salonu

Jednym z niezbędnych elementów każdego klasycznego salonu są oczywiście komody i regały. Szukając produktów tego typu, trzeba pamiętać, że w stylu tym możemy pozwolić sobie na ich nieco większą liczbę, niż w przypadku wnętrz nowoczesnych czy minimalistycznych. W końcu przecież są one świetnym miejscem do ustawienia pamiątek, kwiatów, bibelotów i przede wszystkim – książek. Bardzo często idealnym rozwiązaniem będzie postawienie na proste półki w kolorze naturalnego drewna lub też ewentualnie bielone. Z kolei komody powinny być dzielone w sposób symetryczny – np. w układzie dwóch części z półkami jednej z szufladami.

Kanapy klasyczne do salonu

Wygodne kanapy i sofy to kluczowy element każdej części wypoczynkowej. W ich przypadku również możemy postawić zarówno na dość proste – lecz koniecznie wygodne i dość puchate proste meble, jak i bardziej zdobne produkty. Najlepszymi kolorami będą w tym przypadku beże, biel i ewentualnie różne odcienie szarości. Eleganckie meble tego typu mogą być też pikowane i koniecznie powinny być wykończone naturalnym materiałem.

Fotele klasyczne do salonu

Niezbędnymi elementami stylowych salonów w klasycznych aranżacjach są też różnego rodzaju fotele i pufy. Co przy tym bardzo ważne, wiele osób traktuje je w pewnym sensie nie tylko jako meble, ale też dodatki. Dlatego też tak dużą popularnością cieszą się bogato zdobione i niezwykle wygodne wzory. Nie powinno to zresztą dziwić. Piękny i wyłożony przyjemnym oraz miękkim w dotyku materiałem fotel będzie idealnym miejscem do relaksu, czytania czy też nawet popołudniowej drzemki. Z kolei puchate pufy na pewno szybko staną się ulubionym miejscem do siedzenia dla dzieci.

Wbrew pozorom klasyczny salon wcale nie musi być nudny. Wszystko w tym przypadku zależy od naszej inwencji i pomysłu na aranżacje. Czasem też najlepszą opcją może okazać się postawienie na gotowe systemy meblowe, które zdecydowanie ułatwią wyposażenie pokoju dziennego.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

POWIĄZANE PRODUKTY

dywan, 160x230, nowoczesny, 3d, pastelowy

849,00 zł/szt

Produkt ze zdjęcia
panel, AC4, 8 mm, 4V- fuga, struktura drewna

89,99 zł/m2

Dostępny próbnik
Produkt ze zdjęcia
panel, AC4, 8 mm, wodoodporny, 4V - fuga

104,95 zł/m2

Dostępny próbnik
-9
panel, AC4, 8 mm, 4V- fuga, struktura synchro

29,97 zł/m2

59,99 zł/m2