Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak dobrać meble do koloru podłogi?


Jak dobrać meble do koloru podłogi?

Na podłogę zwykle patrzymy przede wszystkim przez pryzmat jej walorów użytkowych. Należy jednak pamiętać, że jest ona również nieodłączną częścią wystroju wnętrza, która wspólnie ze ścianami tworzy tło dla każdej aranżacji. Warto mieć to na uwadze, wybierając meble czy inne elementy wyposażenia wnętrz, a zwłaszcza ich kolory.

Jak dobrać kolor mebli do koloru podłogi?

Choć wybór odpowiedniego pokrycia podłogi ma ogromny wpływ na jej wytrzymałość czy odporność na uszkodzenia, a tym samym na jej użytkowanie, z kolorystycznego punktu widzenia rodzaj posadzki nie ma większego znaczenia. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na płytki, panele, parkiet czy deski drewniane, powinieneś mieć na uwadze, że to kolor podłogi jest swoistą bazą całej aranżacji. To właśnie do niego zależy, jakiej barwy powinny być zarówno meble, jak i ściany oraz pozostałe elementy aranżacji. Właściwie dopasowane meble do koloru podłogi to gwarancja spójnej, harmonijnej, stylowej oraz efektownej kompozycji, która wpisze się w gust wszystkich domowników, a zarazem zachwyci każdego gościa.

Jakie meble do jasnej podłogi?

Aranżacja w jasnych barwach to najlepszy, a zarazem najprostszy sposób na optyczne powiększenie wnętrza – doceniają to szczególnie właściciele małych mieszkań. Tym samym jasne deski podłogowe lub parkiet pomogą Ci sprawić, że dane pomieszczenie będzie wyglądało na bardziej przestronne. Jasna podłoga jest także często wybieraną częścią aranżacji w niezwykle popularnym i modnym od wielu sezonów w stylu skandynawskim, wprowadzając do wnętrza zarówno klimat elegancji, jak i przytulną atmosferę.
Tylko jakie meble do jasnych paneli lub parkietu będą najlepsze? Meble w kolorze podłogi z reguły nie są dobrym rozwiązaniem – trudno wówczas uniknąć wrażenia zlewania się poszczególnych elementów wystroju. Kolor mebli do jasnej podłogi warto więc dobierać, kierując się prostą zasadą aranżacyjną – powinny być one o 2 stopnie ciemniejsze niż barwa posadzki. Ciemne szafy czy meble kuchenne będą wspaniale komponować się z jaśniejszą podłogą, a całości idealnie dopełnią ściany o średnio nasyconym odcieniu.

Jakie meble do ciemnej podłogi?

Wiesz już, że ciemne meble do jasnej podłogi pasują najlepiej. A jak jest przy ciemnej posadzce? W takim przypadku często stosuje się odwrotność wspomnianej przed chwilą zasady. Wybierając meble do ciemnej podłogi, stawiaj przede wszystkim na jasne meble, które będą kontrastować z podłogą. Od dłuższego czasu ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza meble w białym kolorze.
Choć biel doskonale odnajduje się niemal w każdym kolorystycznym towarzystwie, z ciemnymi barwami tworzy wyjątkowo udane i niezwykle atrakcyjne duety, które świetnie prezentują się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach. Dobierając kolor mebli do ciemnej podłogi, z powodzeniem możesz więc sięgać po kontrastowe zestawienia i wybierać najjaśniejsze odcienie. Chcesz połączyć szafy białe z ciemnobrązowymi panelami? Śmiało! Białe meble kuchenne do ciemnej podłogi? Znakomity pomysł! A może zastanawiasz się, jaka witryna do salonu z ciemnym parkietem będzie odpowiednia? Bez obaw zdecyduj się na biały mebel.
No dobrze, a jaki kolor ścian do białych mebli w takiej sytuacji sprawdzi się najlepiej? Możliwości masz naprawdę sporo. Biel bardzo lubi się z bielą, która w dodatku jest barwą ponadczasową i tworzącą uniwersalne tło pod każdą aranżację. By wydobyć bryłę mebli i nadać kompozycji bardziej wyrazisty charakter, możesz postawić na złamany odcień bieli lub szarości. W zależności od pożądanego efektu, możesz też pokryć jedną lub więcej ścian odróżniającym się kolorem – błękitem, granatem, brudnym różem czy bordo.
Jakie meble pasują do jasnej podłogi? Czy jasne meble do ciemnej podłogi będą dobrym wyborem? Te pytania zadaje sobie wiele osób, które urządzają lub remontują swoje cztery ściany. Zasady aranżacyjne w tym przypadku są jednak dość proste, dzięki czemu bez większych trudności stworzysz harmonijną, spójną i stylową kompozycję.

Zobacz powiązane produkty

POWIĄZANE PRODUKTY

panel, AC4, 8 mm, 4V- fuga, synchroniczna,

159,97 zł/m2

169,99 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 169,99 zł

Dostępny próbnik
panel, AC4, 8 mm, 4V- fuga, synchroniczna,

159,97 zł/m2

169,99 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 169,99 zł

panel, AC6, 12 mm, 4V- fuga, synchoniczna,

129,99 zł/m2

panel, AC6, 12 mm, 4V- fuga, synchoniczna,

139,99 zł/m2