leftImage
Taniej o VAT
przy zakupie za minimum 100 zł. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

WITRYNY DO SALONU GLAMOUR

3 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Witryny do salonu glamour z oferty sklepu Komfort

Styl glamour (ang. glam – wytworny, elegancki) narodził się w Hollywood. Modę na wnętrza w tej konwencji rozpoczęły gwiazdy filmowe. Urządzały one swoje mieszkania z przepychem, zdobiąc je meblami z drogich surowców i cennych tkanin. Współcześnie każdy z nas może zaznać odrobiny luksusu i wprowadzić do swojego domu elementy w tym wydaniu. Jedną z ciekawych opcji jest z pewnością witryna do salonu glamour.


Wspomniany styl łączy w sobie cechy na pierwszy rzut oka sprzeczne. Charakterystyczne są dla niego zarówno kunsztowne, barokowe ornamenty i delikatne barwy, jak i geometryczne kształty i nasycone kolory. Dzięki tym dwóm wariantom witryna glamour do salonu spodoba się zwolennikom prostych form oraz fanom klimatów retro.


Wspólne elementy stylu glamour to:

  • dobre jakościowo surowce, na przykład egzotyczne drewno,
  • złote lub srebrne wykończenia,
  • kryształy,
  • metale szlachetne,
  • staranne wykonanie,
  • ciekawe wzornictwo – od surowych linii po barokowe ornamenty,
  • dbałość o szczegóły – finezyjne nóżki, ozdobne frezy, surowe kształty, nasycone kolory.

Wykonana z takich materiałów witryna będzie ozdobą każdego salonu. Jeśli ma być ona elementem pokoju urządzonego w całości w stylu glamour, pamiętaj – takie wnętrze musi być odpowiednio duże. Inaczej mnogość wzorów i tekstur je przytłoczy, a skumulowane na małej przestrzeni elementy wystroju, choć piękne, nie będą prezentować się efektownie.


Jeśli Twoje mieszkanie jest niewielkie, nie musisz rezygnować z witryny glamour do salonu. W mniejszym wnętrzu może ona stanowić jego centralny, najjaśniejszy punkt. Wszystko zależy od aranżacji całego salonu i tego, co zamierzasz wyeksponować za szklanymi drzwiami witryny.

Witryna do salonu w stylu glamour

W witrynach glamour równie ważną rolę, co sposób jej wykonania, odgrywają eksponowane w niej przedmioty. Nieprzemyślane kompozycje łatwo odbiorą charakter tego pięknego mebla. Dlatego przemyśl, co najlepiej w niej umieścić. W witrynie glamour w odmianie retro pięknie prezentują się kryształowe wazony czy porcelana. Jeśli zdecydowałeś się na witrynę w stylu nowoczesnym, postaw w niej szklane lub wykonane z metali szlachetnych przedmioty o prostej bryle, a także minimalistyczne rzeźby, pasujące kolorem do okuć.


W aranżacji witryny w stylu glamour spektakularny efekt można osiągnąć dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Zwolennicy glamour w wydaniu retro mogą wybrać światło o ciepłej barwie, która wydobędzie barokowy blask z umieszczonych w niej przedmiotów. Jeśli wolisz minimalistyczny, może nawet futurystycznej odmianę glamour, wybierz oświetlenie o białej, zimnej barwie.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.