Current Image

Filtry

LAMPY WISZĄCE NAD STÓŁ

762 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy wiszące nad stół

Lampy wiszące nad stół pełnią w naszych domach dwojaką funkcję. Po pierwsze stanowią one ozdobę salonu czy jadalni i pod względem wizualnym powinny być integralną i dobrze przemyślaną częścią całej aranżacji pomieszczenia. Z drugiej strony mają także funkcję czysto praktyczną, czyli odpowiednie oświetlenie stołu. Na ten drugi aspekt wpływa wybrany kształt lampy, moc i rodzaj źródła światła, a także wysokość, na jakiej powiesimy lampę wiszącą nad stołem. Wybierając lampy wiszące nad stół, musimy więc wziąć pod uwagę zarówno walory czysto estetyczne, jak i parametry techniczne lampy.

Lampy wiszące nad stół w sklepie online Komfort to ponad 600 różnych modeli. Są to wiszące lampy nad stół w przeróżnych kolorach i stylach. Mamy nadzieję, że w tej bogatej ofercie znajdziecie lampę nad stół idealną do Waszego salonu czy jadalni.

Lampy wiszące nad stół do jadalni – jaki model wybrać?

Niezależnie od tego, czy jest to rodzinny obiad, czy wieczorne spotkanie w gronie przyjaciół, posiłek przy stole w jadalni wymaga odpowiedniego oświetlenia. W roli lampy wiszącej nad stół do jadalni najlepiej sprawdzają się modele z kloszem z nieprzezroczystego materiału i strumieniem światła skierowanym w dół. Są to między innymi lampy wiszące nad stół do jadalni z kloszem metalowym, kloszem z grubej tkaniny czy barwionego, ciemnego szkła. Wybór materiału, z którego jest zrobiona lampa nad stół do jadalni, powinien być po części podyktowany przez aranżację całego pomieszczenia. W skandynawskiej jadalni świetnie będzie wyglądała prosta, czarna lampa wisząca z metalowym kloszem. W przypadku jadalni w stylu glamour możemy postawić na lampę wiszącą nad stół w kolorze miedzianym lub chromowaną. Z kolei w nowoczesnych designerskich aranżacjach możemy zdecydować się na ledowe nowoczesne lampy wiszące nad stół. Dzięki technologii LED lampy takie mogą przyjmować oryginalne i nietuzinkowe kształty.

Rodzaj lampy wiszącej nad stół do jadalni powinien być też dostosowany do wymiarów i kształtu tego mebla. W przypadku bardzo długiego stołu do jadalni możemy wybrać lampę w postaci długiej listwy w kilkoma źródłami światła. Lampa wisząca nad stołem powinna bowiem stosunkowo równomiernie oświetlać całą jego powierzchnię, a nie tylko środek.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady