Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

4 lampy podłogowe do czytania idealne dla każdego bibliofila

4 lampy podłogowe do czytania idealne dla każdego bibliofila

Przemyślane urządzenie kącika czytelniczego ma ogromne znaczenie. Wie o tym każdy miłośnik książek. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Ma to ogromny wpływ na zdrowie naszych oczu! Osobom najchętniej oddającym się lekturze na fotelu lub kanapie polecamy zaopatrzenie się w podłogową lampę stojącą. To źródło punktowego światła, można ją dowolnie przestawiać, a przy tym to ozdoba pokoju. Zatem jaka lampa podłogowa do czytania jest godna uwagi? Podpowiadamy!

Lampy stojące podłogowe do czytania – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Lampy i oświetlenie w domowym kąciku czytelniczym powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Najlepiej, aby miały one regulację wysokości oraz kąta padania światła. Należy też wziąć pod uwagę, że źródło światła i książkę ma dzielić około 40 cm – to najbezpieczniejsza odległość dla oczu. Lampa powinna znajdować się tuż za naszymi plecami, ponieważ w ten sposób światło pada z tyłu, co zapewnia pełen komfort podczas czytania. Ponadto lampy stojące do czytania łatwo w razie potrzeby przenieść czy przesunąć. To również istotny element wystroju, który musi pasować do pozostałych mebli.

1. Lampa podłogowa do czytania LED dla miłośników nowoczesności

Lampy stojące z oświetleniem LED zyskały całkiem pokaźne grono zwolenników. Nic dziwnego! Ich niewątpliwa zaleta to energooszczędność. Wiele nowoczesnych modeli umożliwia również regulację natężenia światła, dzięki czemu łatwo dopasować je do pory dnia i własnych potrzeb. Co więcej, diody LED emitują ściśle skoncentrowane światło, co stanowi ogromną zaletę dla każdego czytelnika. Takie lampy podłogowe do czytania warto umieścić we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym, oszczędnym stylu. W tym otoczeniu świetnie sprawdzi się model London Ls-LED9005b-Nickel.

2. Lampy stojące podłogowe do czytania z abażurem

Lampy podłogowe z abażurem to coś dla miłośników klasyki. Wyglądają stylowo, a co najważniejsze, zapewniają punktowe źródło światła. Obecnie niezwykle modne (a przy tym uniwersalne) są lampy stojące do czytania na długiej smukłej nóżce z okrągłym abażurem. To proste w formie modele, które występują w bardzo w wielu wzorach. Dzięki temu wybór wariantu dopasowanego do aktualnego wystroju wnętrza staje się naprawdę prosty. Tego typu lampy podłogowe i stojące czarne świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz, z kolei lampy podłogowe i stojące białe oraz szare idealnie wpisują się w styl skandynawski, czego dobrym przykładem jest lampa podłogowa Kaser 4287.

3. Lampa podłogowa do czytania z podwójnym źródłem światła

Jaka lampa do ciemnego pokoju? Oczywiście z podwójnym źródłem światła, jak choćby lampa Faraon 893. Rozświetla ona całe wnętrze, a przy okazji zapewnia punktowe oświetlenie podczas czytania. W takich modelach zwykle jedna część skierowana jest w górę, a drugą można dowolnie manewrować. Aby dodatkowo rozjaśnić ciemny pokój, warto stawiać na jasne kolory. Właśnie dlatego lampy podłogowe i stojące białe, kremowe czy jasnoszare wypadną znakomicie. Ciekawy wybór to również złota lampa podłogowa do czytania, która wniesie do ciemnego wnętrza nieco blasku.

4. Lampy podłogowe do czytania w stylu loft

Bardzo modne, a zarazem praktyczne, okazują się wysokie lampy podłogowe z regulowanym wysięgnikiem. Często stylizowane są na modele, których używano w dawnych pracowniach artystycznych mieszczących się w loftach. Nawiązania do stylu industrialnego widać w materiale, czyli najczęściej metalu, oszczędnym kształcie klosza oraz detalach takich jak widoczne śruby. Lampy podłogowe i stojące czarne, czerwone oraz miedziane prezentują się w tym wypadku najlepiej. Poza tym ruchome ramię można dowolnie podnosić i opuszczać, aby perfekcyjnie oświetlić kącik czytelniczy. Inne ciekawe inspiracje przedstawiamy w artykule pt. 5 lamp do wnętrza w stylu loft.

Jak widać, możliwości w doborze perfekcyjnego oświetlenia jest sporo. Oznacza to, że każdy bibliofil z łatwością znajdzie lampę dopasowaną do własnych potrzeb oraz wystroju wnętrza. Więcej informacji na temat ciekawych lamp do domu znalazło się we wpisie Jak prawidłowo oświetlić salon?.

Zobacz powiązane produkty