Filtry

DYWANY NIEBIESKIE

358 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany niebieskie

Dywany niebieskie to odważny wybór, choć jeśli dobrze dopasujemy odcień tego koloru do naszego wnętrza, możemy osiągnąć bardzo ciekawy efekt wizualny. Wybierając niebieski dywan lub dywan z niebieskim wzorem, kierujemy się jak zwykle jedną z dwóch podstawowych zasad. Pierwsza z nich mówi o tym, że wszystkie dodatki i dekoracje w danym wnętrzu powinny pochodzić z tej samej gamy kolorystycznej. W przypadku koloru niebieskiego będą to wszystkie jego odcienie. Od pastelowego, wręcz wypłowiałego błękitu, aż po ciemnoniebieski prawie granatowy kolor. W praktyce oznacza to, że dywan niebieski Komfort będzie się świetnie prezentował na przykład w salonie z dodatkami o jeden odcień ciemniejszymi lub jaśniejszymi. Jeśli szukacie bardziej odważnego i wizualnie efektownego rozwiązania, możecie dobrać dywan w odcieniu niebieskiego w myśl zasady kontrastu. Mówi ona o tak zwanych kolorach dopełniających. W przypadku niebieskiego będzie to na przykład kolor żółty czy czerwony. Zestawienie takich kolorów pozwoli Ci stworzyć naprawdę oryginalne wnętrze.

Niebieski dywan świetnie komponuje się również z białymi lub jasnymi wnętrzami. Z tego względu dywan niebieski lub dywan z niebieskim wzorem jest często wybierany do jasnych łazienek. Pasuje on nie tylko do białych kafelków, ale również do białej armatury. Dywan ciemnoniebieski stworzy w takim pomieszczeniu efekt kojarzący się ze stylem marynarskim, a dywan jasnoniebieski pozwoli na uzyskanie bardziej stonowanego efektu. Wybierając niebieski dywan do łazienki, możemy wybrać model z dłuższym runem. Taki dywan odizoluje nas od chłodnej podłogi z kafli, co może być szczególnie przyjemne bezpośrednio po wyjściu z wanny czy spod prysznica.

Kobaltowy albo ciemnoniebieski dywan może wyglądać bardzo efektownie również w salonie urządzonym w stylu skandynawskim. Na tle białych ścian, jasnych na przykład szarych mebli i jasnej drewnianej podłogi taki ciemnoniebieski czy wręcz granatowy dywan na pewno będzie się pozytywnie wyróżniał.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.