Filtry

DYWANY TKANE NA PŁASKO

166 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany tkane na płasko

Dywany tkane na płasko różnią się zasadniczo od tradycyjnych dywanów. Podstawowa różnica tkwi w sposobie produkcji takich dywanów. Nie posiadają one klasycznego runa. Dywany tkane na płasko powstają w wyniku przeciąganie pomiędzy sobą włókien wątku i osnowy. Tkane są zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Oczywiście cena ręcznie tkanych na płasko dywanów jest zwykle dużo wyższych niż modeli powstających maszynowo.

Jakie zalety mają dywany tkane na płasko? Przede wszystkim dzięki ciasnemu splotowi dywany tkane na płasko są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ciasny splot sprawia również, że pomiędzy włókna o wiele rzadziej dostają się zabrudzenia czy roztocza. Dzięki temu dywany tkane na płasko wymagają więc o wiele mniej zabiegów pielęgnacyjnych niż tradycyjne dywany.

Dywany tkane na płasko cechują się też dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz długotrwałe działanie promieni słonecznych. Dzięki temu sprawdzą się świetnie w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach z dużą ilością światła słonecznego. Dywan tkany na płasko możemy więc wybrać do salonu czy nawet pomieszczenia wejściowego.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym atucie dywanów tkanych na płasko. Ich charakterystyczny splot sprawia, że o wiele łatwiej usunąć z nich sierść psa czy kota, niż w przypadku klasycznego dywanu z runem. Dywan tkany na płasko może być więc dobrym wyborem do domu, w którym są zwierzęta.

Dywan tkany na płasko Komfort

W sklepie internetowym Komfort można znaleźć ponad 100 modeli tkanych na płasko dywanów i dywaników o różnych rozmiarach. Są wśród nich zarówno dywany tkane na płasko w nowoczesnym stylu, jak i bardziej tradycyjne wzory. Nowoczesne dywany tkane na płasko sprawdzą się na przykład w aranżacjach w stylu skandynawskim czy wnętrzach loftowych. Z kolei bardziej tradycyjny tkany na płasko dywan możemy wybrać, urządzając wnętrze eklektyczne, retro czy też wnętrze inspirowane trendami etnicznymi. Obok uniwersalnych, prostokątnych dywanów tkanych na płasko dostępne są także dywany okrągłe, które mogą stać się naprawdę oryginalną ozdobą salonu, sypialni czy nawet łazienki.

Zobacz powiązane porady

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.