Current Image

Filtry

DYWANY DO SALONU

1966 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany do salonu

Salon stanowi swojego rodzaju wizytówkę każdego domu. To w tym pomieszczeniu przyjmujemy zwykle gości i to aranżacja tego pomieszczenia jest dla nas najczęściej najważniejsza. Salon powinien łączyć w sobie aspekty praktyczne i funkcjonalne z wizualnymi. Abyśmy dobrze czuli się w salonie, musi być on nie tylko ładnie urządzony, ale również wygodny. Te kryteria powinniśmy brać pod uwagę także, wybierając dywan do salonu. Z jednej strony dywan w salonie jest jedną z najistotniejszych i najbardziej rzucających się w oczy dekoracji. Z drugiej strony jest to pomieszczenie dość intensywnie eksploatowane, dywan do salonu powinien być więc trwały i łatwy w pielęgnacji.

Dywany w salonie – jaki będzie najlepszy?

  • Dywan w salonie najlepiej wybierać na etapie, gdy podjęliśmy już decyzję o wyborze koloru ścian i mebli. Kolor dywanu do salonu zdecydowanie powinien współgrać z tymi elementami. Wybierając kolor dywanu do salonu, pamiętajmy również, że jasne dywany optycznie powiększają wnętrze, a ciemne sprawiają, że będzie ono wyglądało na mniejsze, niż jest w rzeczywistości.
  • Rozmiar dywanu w salonie dopasowujemy do wielkości pomieszczenia i jego układu. Pomiędzy drzwiami a krawędzią dywanu w salonie powinno być przynajmniej 90 cm wolnej przestrzeni. Pamiętajmy, że dywan wcale nie musi przykrywać całej podłogi. Czasem o wiele lepsze wrażenie sprawi niewielki dywanik. Mały dywan w salonie sprawdzi się na przykład w stylizacjach skandynawskich czy nowoczesnych.
  • Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, to dywan w salonie powinien mieć raczej stosunkowo krótkie runo. Taki dywan w salonie będzie dużo łatwiej utrzymać w czystości. Bardzo przydatne może być również silikonowe podbicie dywanu, które zapobiega jego niekontrolowanemu przesuwaniu się.
  • Dywan do salonu może być tkany z włókien naturalnych, jak wełna czy jedwab lub z materiałów syntetycznych, na przykład polipropylenu. Dywany wełniane łatwo utrzymać w czystości i mają świetne właściwości termoizolacyjne. Służą również jako naturalny regulator poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Nie są jednak polecane alergikom. Z kolei dywany syntetyczne są hipoalergiczne i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Zobacz powiązane porady