Current Image

Filtry

DYWANY NA ŚCIANĘ

1 produkt
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany na ścianę

Dywany na ścianę to dekoracja, która kojarzy nam się przede wszystkim z orientalnymi klimatami. Tapiserie, bo taką nazwę noszą dywany ścienne, były bardzo popularne również na terenie Rosji, gdzie służyły nie tylko jako dekoracje, ale także do ocieplenia mieszkań. W latach 80. czy 90. dywany na ścianę można było zresztą spotkać również w wielu polskich domach.

Dziś moda udowadnia po raz kolejny, że lubi powracać, a dywany na ścianę wracają do nowoczesnych trendów mieszkaniowych w całkiem nowej odsłonie. Nowoczesne dywany na ścianę dostępne są w różnych rozmiarach. Najpopularniejsze są zbliżone wielkością do dużego obrazu. Dywan na ścianę pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Warto więc wybrać wzór, który będzie się z jednej strony wyróżniał, a z drugiej współgrał z całą aranżacją pomieszczenia. Popularne są zarówno dywany na ścianę z motywami roślinnymi czy geometrycznymi, jak i dywany ścienne inspirowane orientalnymi mozaikami.

Tapiserie posiadają najczęściej specjalne szlufki lub zawieszki ułatwiające powieszenie ich na ścianie. Jeśli wybierzemy typowy dywan ścienny, to musimy liczyć się z tym, że często będzie on nieco lżejszy i cieńszy od modeli stosowanych na podłodze.

Dywan na ścianę – w jakim wnętrzu się sprawdzi?

Najbardziej oczywistym rodzajem aranżacji, w których możemy wykorzystać dywany na ścianę, są wnętrza etniczne. W takim ciepłym, pełnym kolorów i egzotycznych motywów wnętrzu sprawdzi się na przykład dywan na ścianę z motywami południowoamerykańskimi, afrykańskimi czy arabskimi. Wbrew pozorom odpowiednio dobrany dywan na ścianę sprawdzi się również w innych stylizacjach. W salonie czy sypialni w stylu skandynawskim dywan na ścianę może być akcentem, który ożywi monotonną, minimalistyczną aranżację. Duży, nowoczesny dywan na ścianę może sprawdzić się również w przypadku wnętrza w stylu loftowym. Z kolei dywan ścienny ze wzorem inspirowanym abstrakcyjną, współczesną sztuką może stać się ozdobą salonu w stylu nowoczesnym.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.