leftImage
-25% z kodem
"DYW25L". Rabat naliczany w koszyku przy użyciu kodu. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

DYWANY PLECIONE

44 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany plecione

Dywany plecione to płaskie dywany pozbawione klasycznego, puszystego runa. Mimo że dywany plecione nie są tak miłe w dotyku, jak grube dywany shaggy, to posiadają one szereg innych, bardzo praktycznych zalet. Ciasny, płaski splot sprawia, że dywany plecione bardzo łatwo utrzymać w czystości. Zarówno odkurzanie, jak i czyszczenie dywanów plecionych jest dużo łatwiejsze niż w przypadku klasycznych dywanów z runem. Sposób tkania plecionych dywanów nie sprzyja także rozwojowi roztoczy i zbieraniu się kurzu. Dzięki temu na dywany plecione decydują się często osoby z alergiami.

Ciasny splot dywanów plecionych sprawia również, że są one bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dywany plecione mogą się więc sprawdzić w miejscach intensywnie eksploatowanych, jak pomieszczenia wejściowe, ciągi komunikacyjne itp. Choć w tym przypadku duże znaczenie ma również to, na jaki materiał dywanu plecionego postawimy.

Dywaniki plecione – na jaki materiał postawić?

Dywany i dywaniki plecione produkowane są zarówno z materiałów naturalnych, jak wełna czy bawełna, jak i z włókien syntetycznych. To, jaki dywanik pleciony wybrać, zależy w dużej mierze od tego, jak chcemy go wykorzystać.

  • Dywany wełniane plecione są bardzo trwałe i zapewniają dobrą termoizolację. Pleciony dywanik z wełny będzie również naturalnie regulował poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wełna wchłania bowiem nadmiar wilgoci i uwalnia ją, gdy powietrze w pomieszczeniu staje się zbyt suche. Dywany plecione wełniane nie są jednak polecaną alergikom.
  • Dywany plecione bawełniane są z kolei hipoalergiczne, jednak nieco mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż dywaniki z wełny czy włókien syntetycznych. Dywanik pleciony z bawełny niekoniecznie sprawdzi się więc w mocno uczęszczanych miejscach.
  • Dywany plecione z poliestru czy polipropylenu to stosunkowo uniwersalny wybór. Materiały te są również hipoalergiczne, a do tego bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Dywanik pleciony z poliestru możemy więc wykorzystać w miejscach narażonych na częste zabrudzenia, jak chociażby pomieszczenia wejściowe.
  • Dywany plecione z juty to kolejna propozycja dla miłośników naturalnych materiałów. Dywaniki z juty są bardzo trwałe, a ich surowy wygląd pasuje do wielu różnych mieszkaniowych aranżacji.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.