leftImage
-25% z kodem
"DYW25C" przy zakupie za minimum 100 zł Sprawdź >>
rightImage

Filtry

DYWANY Z JUTY

10 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany z juty

Naturalność i egzotyczne piękno, tak w skrócie można opisać dywany z juty. Czym tak naprawdę jest juta? Jest to w 100% naturalne i biodegradowalne włókno pochodzenia roślinnego. Rośliny te uprawiane są przede wszystkim w krajach o ciepłym i wilgotnym klimacie. Materiał stworzony z tych włókien jest całkowicie naturalny i niezwykle odporny. Co więcej, w wyniku długiego użytkowania szlachetnieje, podobnie jak len. Nic więc dziwnego, że dywany z juty cieszą się całkiem dużym powodzeniem. Dywany jutowe możemy wykorzystać jako modny dodatek, zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych. Do zalet dywanów z juty zaliczają się:

  • Niska cena – juta jest stosunkowo tanim materiałem. Naturalne dywany z juty są zwykle dużo tańsze niż na przykład dywany z wełny.
  • Podobnie jak wełna, juta również wchłania nadmiar wilgoci z powietrza i oddaje ją, gdy powietrze staje się suche. Dzięki temu dywan z juty będzie naturalnym stabilizatorem wilgotności w pomieszczeniu.
  • Wytrzymałość – w składzie włókien jutowych znajduje się lignina. Jest to substancja wiążąca, która sprawia, że dywany jutowe są tak wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Dywan z juty – gdzie się sprawdzi?

Pomysłów na wykorzystanie dywanów z juty jest całkiem sporo. Jako naturalny materiał juta sprawdzi się we wnętrzach skandynawskich. Dywan z juty w naturalnym, brązowym kolorze będzie świetnym uzupełnieniem skandynawskiego salonu czy sypialni. Dywany z juty są wprost stworzone również do wnętrz rustykalnych.

Dywany z juty posiadają także właściwości higroskopijne. Dzięki temu możemy wykorzystać je w miejscach i pomieszczeniach narażonych na częste działanie wilgoci. Dywan z juty nadaje się więc nie tylko do łazienki, ale również do ogrodu, na balkon czy na taras.

Dywan jutowy Komfort

W sklepie internetowym Komfort dostępnych jest kilkanaście różnych modeli dywanów jutowych. Są to zarówno dywany jutowe w naturalnych kolorach, jak i te barwione w orientalne wzory. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi dywanami z juty.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.