leftImage
-25% z kodem
"DYW25C" przy zakupie za minimum 100 zł Sprawdź >>
rightImage

Filtry

DYWANY BIAŁE

158 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany białe

Dywany białe sprawiają, że pomieszczenie wygląda na niezwykle jasne i przestronne. Efekt ten zawdzięczamy temu, że kolor biały odbija światło. Dywan w tym kolorze sprawdzi się między innymi w:

  • Aranżacjach w stylu skandynawskim bazujących na jasnych kolorach – bieli i szarościach. Biały dywan sprawi, że minimalistyczne, skandynawskie wnętrze będzie wydawało się jeszcze bardziej przestronne. Do mieszkania w stylu skandynawskim możemy wybrać jednokolorowy dywan biały Komfort albo białe dywany z czarnym czy ciemnoszarym wzorem. Mogą to być na przykład białe dywany w paski lub w biało–czarną, marokańską koniczynę. Do stylu skandynawskiego będą też pasować białe dywany z dłuższym runem stylizowane na zwierzęce skóry.
  • W ciemnych, niezbyt przestronnych wnętrzach dywany w kolorze białym pozwolą na optyczne powiększenie przestrzeni. Taki zabieg sprawi, że nawet ciasne pomieszczenia zyskają wizualnie, pod warunkiem, że nie będą zbyt zagracone meblami.
  • We wnętrzach monochromatycznych urządzonych wyłącznie w czerni, bieli i odcieniach szarości.
  • W aranżacjach loftowych. Tu szczególnie pasować będą dywany białe z czarnym lub ciemnym wzorem.
  • We wnętrzach z intensywnymi kolorami biały dywan może posłużyć jako element tonujący całą aranżację.

Zasadniczo biały dywan to uniwersalny wzór, który łatwo dopasować do wielu wnętrz. Decydując się na biały dywan, powinniśmy jednak wziąć pod uwagę również względy praktyczne. Dywany białe stosunkowo łatwo ulegają zabrudzeniu, warto więc postawić na materiał i długość runa, które będą umożliwiały łatwą pielęgnację. Przed zakupem białego dywanu sprawdźmy więc, czy i w jaki sposób można go prać lub czyścić. Dywany w kolorze białym nie są więc najlepszym wyborem do przedpokoju czy innych często używanych pomieszczeń. Szczególnie jeśli zdarza nam się wchodzić do nich w butach. Jeśli mimo wszystko wybierzemy biały dywan do przedpokoju, niech będzie to dywan z czarnym lub szarym wzorem. Ewentualne plamy czy zabrudzenia nie będą na nim tak widoczne jak na jednokolorowym, białym dywanie.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.