Current Image

Filtry

DYWANY PERSKIE

261 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany perskie

Jeszcze kilkanaście lat temu dywany perskie kojarzyły nam się przede wszystkim z okresem PRL–u lub zabytkowymi, zamkowymi wnętrzami. Moda jednak po raz kolejny udowodniła, że lubi powracać. Nowoczesne trendy mieszkaniowe sprawiły, że na nowo pokochaliśmy perskie dywany. Okazało się, że perski dywan można z powodzeniem wykorzystać nie tylko we wnętrzu inspirowanym trendami retro czy stylem etnicznym. Dobrze dobrane perskie dywany mogą być także atrakcyjnym dodatkiem do mieszkania w stylu nowoczesnym, eklektycznym czy nawet skandynawskim.

Dywan perski wełniany, jedwabny czy syntetyczny?

Tradycyjne dywany perskie pochodzące z Iranu, Pakistanu czy Afganistanu są tkane ręcznie z naturalnych materiałów, jak wełna czy jedwab. Taki oryginalny orientalny dywan może kosztować dziś kilka czy nawet kilkanaście tysięcy złotych. Oczywiście nie oznacza to, że z perskich dywanów muszą zrezygnować miłośnicy orientalnych wzorów bez głębokiego portfela. Sklep internetowy Komfort oferuje aktualnie kilkaset wzorów perskich dywanów i dywaników, których ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

Cena perskiego dywanu zależy oczywiście w dużej mierze od tego, z jakiego materiału jest wykonany. Najtańsze są oczywiście perskie dywany tkane z włókien syntetycznych. Są one bardzo miłe w dotyku i stosunkowo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Taki perski dywan czy niewielki dywanik możemy więc z powodzeniem wykorzystać nawet w bardziej uczęszczanych pomieszczeniach.

Miłośnicy naturalnych materiałów mogą zdecydować się na perskie dywany wełniane. Materiał ten posiada wiele zalet, które wpływają na komfort codziennego użytkowania. Przede wszystkim dywany perskie wełniane będą świetnie izolować nas od chłodnej podłogi. Perski dywan z wełny będzie również działał jak naturalny regulator poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Wełna absorbuje bowiem nadmiar wilgoci z powietrza i uwalnia ją, gdy powietrze w pomieszczeniu staje się zbyt suche. W parze z jakością idzie jednak cena. Perski dywan wełniany to zwykle dużo większy wydatek niż orientalny dywan syntetyczny.

Zobacz powiązane porady