Filtry

DYWANY WEŁNIANE

704 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany wełniane

Wełna to naturalny materiał stosowany już od setek lat. Wełniane dywany, kiedyś tkane ręcznie, dziś również maszynowo, od zawsze były wyznacznikiem wysokiej jakości i luksusu. Nic więc dziwnego, że dywany wełniane do dziś cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Dywany z wełny – wady i zalety

Jedną z największych zalet dywanów z wełny jest to, że działają one jak naturalny stabilizator poziomu wilgoci. Gdy wilgotność powietrza jest wysoka, wełna absorbuje jej nadmiar z powietrza. Wilgoć ta uwalniana jest, gdy powietrze w pomieszczeniu staje się zbyt suche. Dywany z wełny to więc idealny wybór dla osób, którym nie służy zbyt suche powietrze.

Do bardzo istotnych zalet wełny zaliczyć możemy również świetne właściwości termoizolacyjne. Dywany z wełny sprawdzą się więc idealnie na chłodnych posadzkach bez ogrzewania podłogowego. Wełniany dywan w sypialni czy pokoju dziecięcym skutecznie odizoluje domowników od chłodnej podłogi.

Dywany wełniane są także odporne na różnego rodzaju odkształcenia czy obciążenia. Naturalne włókna są sprężyste i stosunkowo szybko wracają do swojego oryginalnego kształtu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wełna jest materiałem ekologicznym. Przyjazne dla środowiska naturalnego tkaniny to jeden z wyznaczników tak modnego ostatnio stylu skandynawskiego.

Wiemy już, że dywany z wełny mają sporo zalet, sprawdźmy teraz, jakie są wady dywanów z takiego materiału. Minusem jest na pewno nieco wyższa cena dywanów wełnianych. Pamiętajmy jednak, że za ceną tą stoi wysoka jakość wełnianych dywanów. Dywany z wełny są również nieco bardziej wymagające jeśli chodzi o czyszczenie. Niektóre rodzaje plam będzie o wiele trudniej wywabić z dywanu wełnianego niż z tańszych dywanów syntetycznych.

Dywany wełniane Komfort

W ofercie sklepu internetowego Komfort dostępnych jest ponad 600 wzorów dywanów wełnianych oraz takich z dodatkiem wełny. Dywany wełniane Komfort obejmują zarówno modele do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Będą one również idealnym uzupełnieniem wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.