Filtry

DYWANY ECRU

429 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany ecru

Kolor ecru możemy określić jako jasny odcień żółtego z domieszką bieli i szarości. Dla wielu osób ecru to kolor zbliżony do beżowego czy kremowego istnieje jednak subtelna różnica pomiędzy tymi kolorami. Nie zmienia to jednak faktu, że podobnie jak kremowy i beżowy, ecru jest ciepłym, neutralnym kolorem, który w naszych wnętrzach możemy wykorzystać na wiele sposobów. Nic więc dziwnego, że zarówno klasyczne, jak i nowoczesne dywany ecru cieszą się tak dużą popularnością.

Zarówno w salonie, jak i sypialni dywan ecru będzie stanowił świetną bazę aranżacyjną. Dywany ecru możemy z powodzeniem łączyć z dodatkami w kolorze beżowym, w barwach ziemi czy oliwkowej zieleni. Dywan ecru będzie wyglądał także świetnie w towarzystwie dodatków w odcieniach pastelowych. Jeśli zależy nam na nieco bardziej wyrazistym połączeniu, do dywanu ecru możemy wybrać dodatki w kolorze granatowym.

Dywan ecru wełniany czy syntetyczny?

Materiał, z którego wykonany jest dywan ecru, ma wpływ nie tylko na jego cenę, ale również na możliwe zastosowania. Naturalny dywan wełniany ecru zapewnia świetną izolację termiczną. Na taki dywan możemy zdecydować się więc w przypadku wyjątkowo chłodnych pomieszczeń. Wełniany dywan ecru będzie również działał jak naturalny regulator wilgoci w pomieszczeniu. Wełniane dywany wchłaniają nadmiar wilgoci i uwalniają ją, gdy powietrze w pomieszczeniu stanie się zbyt suche. Z drugiej jednak strony wełniane dywany nie są polecane alergikom. Osoby z problemami alergicznymi powinny więc sięgnąć raczej po dywany ecru wykonane z włókien syntetycznych. Dywan ecru z poliestru, wiskozy czy polipropylenowych włókien heat set frise będzie nie tylko bardzo miły w dotyku i hipoalergiczny. Dywany syntetyczne są również odporne na zabrudzenia i niezwykle łatwe w pielęgnacji. Dzięki temu taki dywan ecru możemy wykorzystać również w pomieszczeniu wejściowym. Alergikom polecane są również dywany bawełniane. Dywan ecru z bawełny jest jednak stosunkowo wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. Nie powinniśmy więc stosować dywanów ecru z bawełny w miejscach intensywnie użytkowanych.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.