Filtry

DYWANY BAWEŁNIANE

19 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany bawełniane

Naturalne, bawełniane włókna mają bardzo dużą liczbę zastosowań poza branżą odzieżową. Produkowana z bawełny tkanina jest hipoalergiczna, ciepła, dobrze wchłania wilgoć i nie rozciąga się. Z tego materiału powstają także dywany bawełniane, które mogą stać się ozdobą niejednej mieszkaniowej aranżacji.

Jakie są największe zalety dywanów bawełnianych? Przede wszystkim są one ekologiczne, zdrowe i hipoalergiczne. Dywany bawełniane mogą więc wykorzystać w swoich wnętrzach osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie. Dywany z bawełny służą też jako swojego rodzaju regulator wilgotności w pomieszczeniu. Wchłaniają wilgoć, gdy jest jej za dużo w powietrzu i uwalniają ją, gdy powietrze robi się zbyt suche. Dzięki tej właściwości dywany bawełniane można z powodzeniem stosować w łazienkach. Dużą zaletą dywanów bawełnianych jest również to, że nie blakną one z czasem i nie tracą swoich kolorów. Łatwe jest także utrzymanie tego rodzaju dywanów w czystości. Dywany bawełniane można bowiem prać w pralce.

Czy dywany bawełniane mają jakieś wady? Wykonane z tej tkaniny dywany są stosunkowo cienkie. W związku z tym są nieco bardziej narażone na wycieranie się i związane z codzienną eksploatacją uszkodzenia mechaniczne. Dywany bawełniane możemy więc wykorzystać w pomieszczeniach, które są nieco mniej eksploatowane. W miejscach mocno uczęszczanych, zamiast dywanów bawełnianych lepiej wybrać nieco bardziej wytrzymałe dywany z włókien syntetycznych.

Dywany bawełniane Komfort

Oferta sklepu internetowego Komfort obejmuje bawełniane dywany i dywaniki o różnych rozmiarach i w zróżnicowanej kolorystyce. Dywany bawełniane Komfort wykorzystać można w różnego rodzaju mieszkaniowych stylizacjach. Do najbardziej uniwersalnych należą szare i beżowe dywany bawełniane. Kupując taki dywan z bawełny, mamy gwarancję, że w ten czy inny sposób wykorzystamy go nawet po zmianie wystroju mieszkania. Pośród dywanów bawełnianych Komfort coś dla siebie znajdą również miłośnicy minimalistycznych aranżacji w stylu nowoczesnym lub skandynawskim.

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.