leftImage
-14% z kodem
"KOM14C" tylko dla Klubowiczów Klubu Komfort Sprawdź >>
rightImage

Filtry

DESKI I PODŁOGI DREWNIANE NA OGRZEWANIE PODŁOGOWE

204 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Deski i podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe stało się już w zasadzie standardem powszechnie stosowanym w domach i mieszkaniach. Jest to niezwykle komfortowy i skuteczny sposób ogrzewania takich pomieszczeń jak salon, kuchnia czy łazienka. Jeszcze do niedawna wiele osób niesłusznie twierdziło, że deski czy podłogi drewniane nie są najlepszym wyborem w przypadku ogrzewania podłogowego. W rzeczywistości podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe są z powodzeniem stosowane w wielu europejskich krajach już od kilkudziesięciu lat. Trend ten już jakiś czas temu zawitał do naszego kraju i coraz częściej decydujemy się na deski drewniane na ogrzewanie podłogowe.

Desek i podłóg drewnianych na ogrzewanie podłogowe nie mogło zabraknąć również w ofercie naszego sklepu online. Oferujemy ponad 200 różnych rodzajów desek podłogowych, które można stosować w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. W zdecydowanej większości są to deski warstwowe z oferty czołowych polskich i europejskich producentów podłóg drewnianych.

Jakie deski na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Decydują się na deski drewniane na ogrzewanie podłogowe, powinniśmy zwrócić uwagę na dwie podstawowe kwestie. Po pierwsze jest to konstrukcja deski na ogrzewanie podłogowe. Zdecydowanym liderem w tej kategorii są tak zwane deski warstwowe. Zwykle są to deski 2 lub 3-warstwowe na ogrzewanie podłogowe. Na czym polega fenomen tego rodzaju desek drewnianych? Wierzchnia warstwa takiej deski wykonana jest z dekoracyjnego, szlachetnego gatunku drewna. Mogą to być zarówno rodzime gatunki jak dąb czy jesion, jak i różne rodzaje drewna egzotycznego. Kolejna warstwa takiej deski na ogrzewanie podłogowe przyklejona jest prostopadle i wykonana z tańszego drewna o odpowiednich parametrach technicznych. Taka konstrukcja deski warstwowej sprawia, że jest ona nawet o 70% bardziej odporna na odkształcenia wynikające z częstych zmian temperatury i wilgotności. Drugim bardzo ważnym parametrem jest tak zwany opór cieplny. Im niższy opór cieplny desek drewnianych, tym wydajniejsze i tańsze w użytkowaniu będzie nasze ogrzewanie podłogowe.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.