Current Image

Filtry

LAMPY KOLOROWE

14 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy kolorowe

W nowoczesnych wnętrzach dominują najczęściej lampy w stonowanych kolorach: w różnych odcieniach bieli, szarości, ewentualnie w kolorze czarnym. Sporą popularnością cieszą się również klasyczne lampy w kolorze matowego srebra czy chromowane. Nadal istnieje jednak całkiem sporo aranżach, w których z powodzeniem wykorzystamy lampy kolorowe. Najlepszym przykładem są chyba wnętrza inspirowane stylem etnicznym. Dobrze dobrane kolorowe lampy mogą być interesującą dekoracją w ciepłym wnętrzu z motywami hiszpańskimi czy afrykańskimi. Lampy kolorowe sprawdzą się też w szeregu innych aranżacji, w których możemy pozwolić sobie na nieco większą swobodę w doborze kolorów. Na takie lampy możemy się zdecydować, na przykład urządzając salon w stylu eklektycznym, retro czy art deco.

Wbrew pozorom lampy kolorowe mogą odnaleźć się także w surowych, minimalistycznych wnętrzach. Dobrym przykładem może być minimalistyczny styl skandynawski. W takim wnętrzu, w którym dominują kolory biały i szary, kolorowa lampa może stać się przyciągającym wzrok drobiazgiem. Przełamiemy w ten sposób monotonię wnętrza i dodamy mu nieco charakteru. W takim przypadku warto wybrać mocny, kontrastujący z tłem kolor lampy.

Lampy zmieniające kolory

Miejsce, w którym z całą pewnością wykorzystać można lampy kolorowe, jest oczywiście pokój dziecięcy. Tu możemy pozwolić sobie na nieco kolorystycznej swobody. Dużą popularnością cieszą się oczywiście przeróżne kolorowe lampy z ulubionymi, dziecięcymi bohaterami, bajek, filmów animowanych, programów telewizyjnych itd. Takie kolorowe lampy być może nie zawsze pasują idealnie do wystroju, zwykle sprawiają jednak dużo radości najmłodszym domownikom.

Częstym wyborem do pokoju dziecięcego są lampy zmieniające kolory lub też lampki nocne wyświetlające na ścianach czy suficie różnego rodzaju kształty. Taka kolorowa lampka może być sama w sobie atrakcją dla dzieci. Jest też dużą pomocą przy codziennym usypianiu maluchów.

Zobacz powiązane produkty