leftImage
-14% z kodem
"KOM14C" tylko dla Klubowiczów Klubu Komfort Sprawdź >>
rightImage

Filtry

LAMPY W STYLU TURECKIM

5 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy tureckie i ich charakterystyka

Tureckie lampy mają wiele wspólnego z innymi wschodnimi stylami. Z tego też względu łatwo je pomylić. To, co jest najbardziej charakterystyczne dla stylu tureckiego to przede wszystkim zastosowanie naturalnych materiałów. Turecka lampa jest produktem, który przynajmniej w jakiejś części jest wykonany z drewna.

Gdzie kupić lampy tureckie? Nie są one tak popularne jak antyki czy styl art deco. W naszym sklepie lamp tureckich jest jednak naprawdę sporo. Są to zarówno wiszące, jak i stojące propozycje. Cena lamp tureckich uzależniona jest od wielu czynników — materiału i jego właściwości, wielkości czy producenta. Najtańsze lampy znajdziesz już za 200-300 złotych.

Tureckie lampy witrażowe

Tureckie lampy mozaikowe to oddzielna grupa produktów, dla których charakterystyczne są witraże. Mogą one przedstawiać jakiś obraz, lecz wcale nie muszą. Bardzo często są to przypadkowe wzory i kolory, które zwyczajnie dobrze się prezentują. Lampa turecka mozaikowa to dość nietuzinkowe rozwiązanie, z którym nie spotykamy się zbyt często. Jest jednak grono osób, które z pewnością zwróci na te modele uwagę.

Stosowane do produkcji lamp szkło barwione, charakteryzuje się wysoką trwałością. To zaleta tego typu rozwiązań! Lampy mozaikowe służą przez długie lata i pomimo upływu czasu, ciągle prezentują się dobrze.

Lampy orientalne tureckie

Styl orientalny nawiązuje do wielu krajów, a Turcja jest jednym z nich. To również Chiny, Japonia, Tajlandia czy Maroko. Oriental wskazuje jednak na odmienność, egzotykę oraz to, co odległe i nieznane. Lampy w tym stylu charakteryzują się różnorodnością. Posiadają najczęściej kolory, takie jak nasycona czerwień, zieleń, pomarańcz czy czerń. Orientalne oświetlenie znacznie różni się od europejskiego. Posiada często bogate zdobienia z metalu lub tykwy, a także charakterystyczne, lekkie papierowe elementy. Tradycyjne wzory również bardzo często pojawiają się na lampach.

Zobacz powiązane produkty

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.