Current Image

Filtry

LAMPY DO SALONU

2198 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy do salonu

Oświetlenie salonu jest jednym z najistotniejszych elementów jego aranżacji. Barwa, natężenie i kąt padania światła w dużej mierze wpływają nie tylko na to, jak czujemy się w naszym salonie, ale również na to, jak prezentuje się jego wystrój. Dlatego tak ważne jest, jakie lampy do salonu wybierzemy. W zależności od wymiarów i układu tego głównego, reprezentacyjnego pomieszczenia, możemy zdecydować się na kilka różnych rodzajów lamp do salonu, które będą się wzajemnie uzupełniać. Centralnym punktem oświetlenia salonu jest zwykle lampa sufitowa lub wisząca. Umieszczamy ją najczęściej w centralnym punkcie salonu. Wyjątkiem są pomieszczenia, w których znajduje się duży, jadalniany stół. Wtedy główna lampa w salonie znajduje się zwykle nad stołem. Lampy do salonu to jednak nie tylko lampy sufitowe i wiszące. Aranżacja tego pomieszczenia wymaga często zastosowania dodatkowego oświetlania. Często sięgamy więc po lampy do salonu stojące czy podłogowe. Rolę takiego dodatkowego oświetlenia w salonie mogą pełnić także dekoracyjne kinkiety, lampy do salonu tuby czy podświetlana taśmami LED zabudowa z płyty kartonowo-gipsowej.

W sklepie internetowym Komfort znajdziecie ponad 1000 różnych modeli lamp do salonu. Kategoria ta obejmuje praktycznie wszystkie możliwe rodzaje oświetlenia, jakie tylko można sobie wymarzyć w salonie. Jeżeli urządzacie salon lub planujecie zmianę aranżacji tego pomieszczenia, zapraszamy do sprawdzenia jakie lampy do salonu są aktualnie dostępne.

Lampa do salonu – jaki model wybrać?

Lampy do salonu powinny być oczywiście dopasowane do charakteru całej aranżacji tego pomieszczenia. Do salonu w stylu skandynawskim czy nowoczesnym wybierzemy więc całkiem inne lampy niż do salonu klasycznego, czy inspirowanego stylem retro. Duże znaczenie ma również to, gdzie będzie umiejscowiona lampa do salonu. Lampy nad stół do salonu to przede wszystkim modele wiszące, ze strumieniem światła skierowanym pionowo w dół. Z kolei w roli lampy do salonu umieszczonej w jego centralnym punkcie najczęściej lepiej sprawdzą się lampy sufitowe lub nowoczesne plafony.

Zobacz powiązane produkty

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.