Current Image

Filtry

SZAFY DLA DZIECI (MŁODZIEŻOWE)

18 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Szafy dla dzieci

Szafa dla dziecka to kluczowy element wystroju pokoju najmłodszych domowników. Szafy dla dzieci pozwalają na organizację pokoju dziecięcego i pomagają utrzymać w nim porządek. Szafy dla dzieci są często miejscem przechowywania nie tylko ubrań na cały rok, ale również zabawek i innych drobiazgów. W sklepie internetowym Komfort znajdziecie wybrane modele szaf, które można wykorzystać przy aranżacji pokoju dziecięcego.

Jaką szafę do pokoju dziecka wybrać?

Jaka szafa do pokoju dziecięcego będzie najlepsza? Niezależnie od tego, czy wybieramy szafę do pokoju dziewczynki, czy szafę dla chłopca, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

  • Szafy dla dzieci powinny spełniać ich rosnące potrzeby. Nawet jeśli wybieramy szafę do pokoju niemowlaka, to warto wybrać nieco większy model, który za kilka lat będzie w stanie pomieścić garderobę i zabawki starszego dziecka. Dotyczy to również wyglądu i stylu szafy. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie szafa w uniwersalnym kolorze, którą będziemy mogli wykorzystać zarówno w aranżacji pokoju niemowlaka, jak i starszego dziecka.
  • Szafy do pokoju dziecięcego to przede wszystkim modele otwierane, wyposażone dodatkowo w mechanizm spowalniający zamykanie. W większości przypadków dziecku łatwiej będzie otworzyć i zamknąć tego rodzaju szafę. Szafy przesuwne mogą dodatkowo stwarzać zagrożenie przytrzaśnięcia rączki. Szafę do pokoju małego dziecka możemy dodatkowo wyposażyć w blokadę uniemożliwiającą dziecku otwarcie szafy.
  • Ze względu na energiczne zabawy małych dzieci, szafy do pokoju dziecięcego to zwykle modele bez lustra. Zbite lustro mogłoby bowiem stwarzać zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale nawet życia dziecka.
  • Niezależnie od tego, jaki model szafy dla dzieci wybierzemy, musimy zadbać o jej odpowiednie przymocowanie do ściany. Dzięki temu unikniemy ryzyka, że szafa przewróci się na dziecko w wyniku niebezpiecznych zabaw. Producenci wielu szaf dla dzieci oferują w zestawie specjalny zestaw montażowy. Zdarza się, że takie elementy będziemy musieli dokupić osobno. Nie jest to jednak duży wydatek.

Zobacz powiązane produkty

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.