Current Image

Filtry

COKÓŁ KUCHENNY

2 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Cokół kuchenny

Niezależnie od tego, czy planujemy nowoczesną aranżację kuchni, czy kuchnię w stylu tradycyjnym, bardzo ważne jest stworzenie funkcjonalnego i wizualnie spójnego projektu. Jednym z elementów, który pomoże nam w tym zadaniu, jest cokół kuchenny. Co to takiego cokół kuchenny? Jest to listwa maskująca przestrzeń pomiędzy dolną krawędzią stojących szafek, a podłogą. Cokół pełni więc zarówno funkcje reprezentacyjne, jak i praktyczne. Z jednej strony uzupełnia fronty dolnych szafek kuchennych, a z drugiej zapobiega gromadzeniu się pod szafkami dużych ilości kurzu.

W ofercie sklepu online Komfort znajdziecie cokoły kuchenne kompatybilne z naszymi systemami mebli kuchennych. Są to między innymi cokoły do mebli kuchennych białe, szare, a także cokoły imitujące naturalne drewno.

Cokoły do szafek kuchennych – czy warto zdecydować się na ten element zabudowy kuchni?

Cokoły do szafek kuchennych stanowią często nieodzowny element aranżacji kuchni. Dlaczego tak często decydujemy się na cokoły kuchenne i jakie zalety ma takie rozwiązanie konstrukcyjne?

  • Cokoły do szafek kuchennych przede wszystkim pełnią funkcję dekoracyjną. Stanowią uzupełnienie dla szafek kuchennych i są estetycznym wykończeniem całej zabudowy. Z tego względu cokoły kuchenne dobieramy zazwyczaj w kolorze korespondującym z frontami dolnych szafek kuchennych.
  • Zastosowanie cokołów do szafek kuchennych ma jednak również wymiar czysto praktyczny. Dzięki nim pod szafkę nie dostaje się kurz, okruchy jedzenia czy wilgoć. Cokoły do mebli kuchennych są więc dużym ułatwieniem w trakcie sprzątania.
  • Do zalet cokołów kuchennych możemy również zaliczyć łatwy demontaż. W przypadku generalnych porządków lub montażu zmywarki do zabudowy cokół możemy w bardzo prosty sposób zdemontować, wykonać niezbędne prace i umieścić cokół na miejscu.
  • Cokoły są zwykle wykonane z tego samego materiału co fronty szafek kuchennych. Zapewnia to nie tylko spójność całej zabudowy, ale sprawia również, że cokoły do mebli kuchennych są trwałe, odporne na zabrudzenia i łatwe w pielęgnacji.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady