leftImage
150 zł za każdy 1000 zł
na wszystkie kategorie. Rabat naliczany od razu. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

MEBLE KUCHENNE FORNIROWANE

139 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Meble kuchenne fornirowane

Co to takiego meble kuchenne fornirowane? Są to modele wykonane z wysokiej jakości płyty wiórowej pokrytej tak zwanym fornirem. Jest to okleina meblowa wykonana z cienkich płatów drewna. Fornir występuje w wersji naturalnej, a także w tak zwanej wersji modyfikowanej. W tym przypadku fornir jest barwiony tak, aby przypominać konkretne gatunki drewna egzotycznego czy szlachetnego. Meble kuchenne fornirowane to więc sposób na uzyskanie wizualnego efektu naturalnego drewna, przy jednoczesnym zachowaniu dobrych parametrów i niższej ceny, niż w przypadku mebli wykonanych w całości z naturalnego materiału.

W sklepie internetowym Komfort znajdziecie ponad 100 modeli mebli kuchennych fornirowanych. Są to przede wszystkim szafki kuchenne dąb naturalny dostępne w ramach jednego z naszych systemów mebli kuchennych. Jeśli chcecie wprowadzić do swojej kuchni drewniane akcenty, to zapraszamy do sprawdzenia, jakie meble kuchenne fornirowane są aktualnie dostępne.

Meble kuchenne z forniru – najważniejsze zalety

  • W zależności od sposobu impregnowania meble kuchenne z forniru mogą mieć finisz matowy, półmatowy lub błyszczący. Do wyboru mamy więc meble kuchenne z forniru na wysoki połysk oraz bardziej klasyczne meble kuchenne fornirowane matowe.
  • Meble kuchenne fornirowane są często dużo trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia niż meble laminowane. Odpowiednio zaimpregnowany fornir jest stosunkowo odporny na działanie wilgoci, zarysowania itp. O trwałości forniru może świadczyć, chociażby to, że do dziś przetrwały 200 czy nawet 300-letnie fornirowane antyki.
  • Dużą zaletą mebli kuchennych fornirowanych jest oczywiście ich atrakcyjny, naturalny wygląd. Wykorzystanie forniru pozwala na uzyskanie naturalnego rysunku słojów drewna.


  • O czym jeszcze warto pamiętać, decydując się na meble kuchenne z forniru? Materiał ten wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Do mycia mebli kuchennych fornirowanych najlepiej wykorzystać miękką, flanelową ściereczkę i odrobinę wody. Powinniśmy natomiast unikać detergentów czy środków czyszczących z dodatkiem alkoholu, amoniaku i octu.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.