Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Projektowanie wąskiej kuchni – na co trzeba zwrócić uwagę?

Projektowanie wąskiej kuchni – na co trzeba zwrócić uwagę?

O tym, że zaprojektowanie każdej kuchni nie jest proste, wie każdy, kto zajmował się tym tematem. Jedna w przypadku mało ustawnych pomieszczeń zadanie to jest jeszcze trudniejsze. Dotyczy to przede wszystkim wąskich i długich kuchni, które najczęściej można spotkać w blokach. Jak podejść do tego problemu? Podpowiadamy!

Aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku – czy to możliwe?

Przeglądając różnego rodzaju katalogi i poradniki wnętrzarskie nietrudno zauważyć, że większość prezentowanych tam kuchni jest dość spora i oparta na planie kwadratu lub też niezbyt wydłużonego prostokąta. Nie powinno to zresztą specjalnie dziwić, gdyż zabieg ten pozwala na wyeksponowanie wszystkich zalet i ułatwia przygotowanie wzorcowego wystroju. Niestety jednak tak zaprezentowane rozwiązania z reguły nijak mają się do praktyki małych metraży. Absolutnie nie znaczy to jednak, że ich ciekawe i atrakcyjne urządzenie nie jest możliwe. Wymaga ono po prostu nieco innego podejścia i zastosowania odpowiednich środków. Dlatego też, jeśli jesteś posiadaczem niezbyt okazałej kuchni, to absolutnie nie powinieneś się martwić. Jeśli zostanie ona mądrze zaprojektowana, to na pewno będzie wygodna i komfortowa!

Jakie rozwiązania wybrać do wąskiej kuchni?

Jak już wspomnieliśmy, aranżacja niedużego pomieszczenia kuchennego nie jest prosta. W praktyce jednak idealne rozwiązania do nich są bardzo łatwo dostępne. Jakie produkty sprawdzą się idealnie?

  • • Podłoga – w jej przypadku warto postawić na rozwiązania optycznie powiększające przestrzeń. Idealne będą w tym przypadku panele podłogowe do kuchni, które odpowiednio ułożone mogą ją poszerzyć i wydłużyć. Co jednak ważne, korzystać trzeba z produktów dobrej jakości, takich jak panele Quick-Step, które oferują odpowiednie zabezpieczenie przed wodą. Inne rozwiązania to oczywiście wykładzina PCV do kuchni czy też płytki Cersanit oraz płytki Opoczno, które jednak nie powinny być zbyt duże.
  • • Szafki – oczywiście tańszą opcją będą zestawy mebli kuchennych, jednak te raczej rzadko będą idealnie pasować. Częściej najlepszą opcją będą meble na wymiar. W ich przypadku warto postawić na szafki do sufitu, które pozwolą maksymalnie wykorzystać. Dobrym rozwiązaniem jest też postawienie na jasne fronty, które nie będą przytłaczać i optycznie powiększą naszą kuchnię. W przypadku małych pomieszczeń raczej nie warto ustawiać większej liczby krzeseł, a jedno czy dwa niezbędne miejsca do siedzenia powinno mieć prostą formę i ciekawą kolorystykę – jak np. krzesła beżowe czy krzesła różowe.
  • • Armatura – kupując baterie kuchenne i zlewozmywaki koniecznie trzeba je dopasować. W przypadku małych pomieszczeń warto postawić na niewielki zlew jednokomorowy z małym ociekaczem. Co jasne, pasować do niego będzie najlepiej też niewielki stojący kran.
  • • Oświetlenie – duża ilość światła zawsze także powiększa pomieszczenie, a jego ciekawe rozlokowanie pozwala na uzyskanie atrakcyjnych efektów. Dlatego też warto postawić np. na proste i nieduże lampy sufitowe czarne, plafony czarne o sporej mocy, które nie będą zwracać na siebie uwagi, ale zapewnią odpowiednia jasność. Czasem też można ciekawie wykorzystać minimalistyczne lampy stojące.

Projekt wąskiej i niedużej kuchni – czy można to zrobić online?

Stosując odpowiednie rozwiązania, można stworzyć naprawdę ciekawy design w nawet najmniej ustawnej kuchni. Co jednak jasne, nie zawsze ma się czas i chęć, by poświęcać długie godziny na poszukiwaniu idealnych rozwiązań. W takiej sytuacji pomóc może nasz sklep, oferujący usługę zaprojektuj kuchnię. W ramach niej przygotujemy idealnie dopasowany do Twoich potrzeb projekt, a po jego akceptacji, dostarczymy całość wyposażenia oraz zajmiemy się jego montażem. Dzięki temu oszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów podczas zastanawiania się, czy lepsze będą panele podłogowe 10 mm, czy panele podłogowe 12 mm.

Mała kuchnia może być przytulna, komfortowa i użyteczna – a pomóc w tym mogą nasi specjaliści. Co więcej, chętnie pomożemy też w przypadku remontów pokojów kąpielowych. Poznaj, jakie możliwości daje Ci usługa zaprojektuj łazienkę!