Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak wybrać idealny system do przechowywania w narożnych szafkach kuchennych

Jak wybrać idealny system do przechowywania w narożnych szafkach kuchennych?

Planując kuchnię powinniśmy dobrze wykorzystać każdy kąt, zwłaszcza na małym metrażu. Dlatego ważne są idealnie zaprojektowane szafki, które pozwolą zaoszczędzić miejsce. Najtrudniejszymi do zagospodarowania są szafki narożne. Aby były funkcjonalne i użytkowe, powinny zapewniać dostęp do każdego schowanego tam sprzętu.


W takim przypadku, najbardziej praktycznym systemem jest mechanizm wysuwany i najlepiej obrotowy o 360 stopni. Nie trzeba wtedy składać garnków czy naczyń w stosy, które zwykle runą przy próbie wyciągnięcia czegoś z najniższej warstwy.

Dostępne dziś na rynku systemy posiadają szereg funkcjonalności, zdecydowanie ułatwiających życie w kuchni. Systemy prowadnic z półkami pozwalają na korzystanie z narożnych szafek poprzez wysuwanie ich zawartości. Przykładowo, otwierając drzwiczki szafki, widzimy przednie kosze z naczyniami, a po odchyleniu w bok, automatycznie wysuwają się tylne kosze. Płynny jednorazowy ruch przesuwa oba kosze do przodu ułatwiając wgląd do wnętrza szafki. Kosze są pojemne a zabezpieczenie w postaci płotka uniemożliwia przemieszczanie się produktów wewnątrz szafki. Można wybrać kosze chromowane lub kosze z pełnym dnem, które mocuje się do boku szafki. Systemy te dają także możliwości zmiany położenia górnej półki lub montażu półek na pionowym drążku. Mogą udźwignąć ciężkie garnki i mały sprzęt AGD.

Inny system oparty jest na dowolnie skomponowanych półkach, które można pojedynczo wyciągać z szafki (każda udźwignie obciążenie 25 kg). Kształt półek tworzy łatwy dostęp do każdej części szafki, zoptymalizowana jest tu łatwość ruchu i maksymalne wykorzystanie powierzchni. Z kolei wysuwany mechanizm Cargo typu nerka pomaga dobrze zorganizować przestrzeń i utrzymać perfekcyjny porządek w szafce. Przestrzeń dolnych narożnych szafek można jeszcze łatwiej użytkować dzięki niezależnym mechanizmom półek.