Current Image

Filtry

PŁYTKI ŚCIENNE 10X10

3 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki ścienne 10x10

W aranżacji wnętrz z płytkami bardzo ważny jest nie tylko wzór i kolor kafelków, ale także ich rozmiar. Mimo rosnącej popularności wielkoformatowych płytek nadal jest wiele aranżacji, w których o wiele lepiej sprawdzą się niewielkie płytki, na przykład płytki ścienne 10x10.

Małe płytki ścienne 10x10 to niezwykle uniwersalne wzory, które dają bardzo dużą swobodę aranżacyjną. Płytka ścienna 10x10 sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach o małym metrażu, jak i w przestronnych aranżacjach. Wiele zależy jednak od tego, jaki kolor i wzór płytek wybierzecie. W małych pomieszczeniach powinniście postawić raczej na płytki ścienne 10x10 w jasnych, stonowanych kolorach, które pomogą Wam optycznie powiększyć wnętrze. Efekt wizualnego powiększenia będzie dodatkowo spotęgowany, jeżeli postawicie na odbijające światło jasne płytki na wysoki połysk. Zalety małych płytek 10x10 są jednak najbardziej widoczne w przypadku nieco większych pomieszczeń. Na dużej powierzchni możecie przy pomocy płytek 10x10 tworzyć ciekawe motywy i wzory. We wnętrzu klasycznym czy aranżacjach retro może być to ponadczasowa biało-czarna szachownica. Natomiast w aranżacji boho, shabby chic, vintage czy wnętrzu skandynawskim możecie postawić na wzór z niewielkich płytek w stylu patchwork.

Płytki ścienne do kuchni 10x10

Płytki kuchenne ścienne 10x10 cm bardzo często wykorzystywane są w aranżacji ściany nad kuchennym blatem. Płytki pełnią w tym miejscu dwojaką funkcję. Z jednej strony chronią ścianę przed różnymi zabrudzeniami powstającymi w trakcie przygotowywania posiłków i codziennych kuchennych prac. Z drugiej strony stanowią element dekoracyjny, który powinien być spójny z wystrojem całego pomieszczenia.

To, jakie płytki kuchenne ścienne 10x10 wybrać, zależy oczywiście od tego, jakie wnętrzarskie trendy zainspirowały Waszą kuchnię. Dużą popularnością cieszą się ostatnio mozaiki z niewielkich płytek w kształcie heksagonów lub rombów. Na takie płytki ścienne 10x10 możecie zdecydować się zarówno w przypadku kuchni nowoczesnej, jak i wnętrza inspirowanego stylem glamour. Z kolei w aranżacjach klasycznych możecie postawić na standardowe płytki kwadratowe 10x10 lub motyw tak zwanej marokańskiej koniczyny.

W aranżacjach kuchni bardzo często wykorzystywane są również płytki imitujące marmur. Takie modele znajdziecie zarówno wśród niewielkich płytek kuchennych na ścianę 10x10, jak i wśród kafelków wielkoformatowych.

Płytka ścienna 10x10 – jakie zalety mają małe płytki?

Jakie zalety ma niewielka płytka ścienna 10x10? Dlaczego warto zdecydować się na taki format płytek w aranżacji kuchni czy łazienki?

  • Płytki ścienne 10x10 mają przede wszystkim praktyczne zalety. Niewielkie rozmiary płytki sprawiają, że utrata materiału w trakcie montażu płytek jest bardzo mała. Płytki 10x10 można w większości przypadków dopasować w taki sposób, aby ich docinanie było ograniczone do minimum. Oczywiście podobnie jak w przypadku każdego innego formatu płytek przed rozpoczęciem prac należy dobrze rozplanować ich układ.
  • Małe rozmiary płytek ściennych 10x10 przekładają się również na bezproblemowy transport i dużo łatwiejszy i wygodniejszy montaż niż w przypadku wielkoformatowych kafelków.
  • Płytki ścienne 10x10 pozwala również skutecznie ukryć ewentualne krzywizny czy inne wady ścian.
  • Do zalet tego rodzaju płytek zaliczyć można również bardzo szeroki wybór wzorów i kolorów. W tej kategorii znajdziecie wiele modeli w stonowanych, uniwersalnych kolorach. Są to między innymi płytki ścienne 10x10 białe, szare czy beżowe. W katalogach wielu producentów ceramiki znajdziecie jednak również płytki ścienne 10x10 w odważniejszych i bardziej wyrazistych kolorach.
  • W przypadku małych płytek 10x10 bardzo ciekawy efekt aranżacyjny można osiągnąć poprzez połączenie kilku wzorów tej samej wielkości. Płytki 10x10 to więc idealna opcja dla osób kreatywnych, które lubią samodzielnie poszukiwać ciekawych rozwiązań.
  • Oferta płytek ściennych 10x10 zróżnicowana jest nie tylko pod względem kolorów czy wzorów, ale również formatów. Poza klasycznymi płytkami kwadratowymi w tej kategorii dostępne są także płytki ścienne 10x10 heksagonalne czy płytki w kształcie rombów.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady