Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Kolorowe płytki do kuchni – 4 najciekawsze propozycje

Kolorowe płytki do kuchni – 4 najciekawsze propozycje

Płytki kuchenne to najlepszy pomysł do aranżacji tego wymagającego pomieszczenia. Są odporne na ścieranie, wilgoć, wysoką temperaturę. Łatwo je utrzymać w czystości, po wielu latach wciąż wyglądają jak nowe. Pełnią też ważną funkcję estetyczną, nadają wnętrzu pożądany wygląd. Są nieodzownym towarzyszem mebli kuchennych. Podpowiadamy, jak najlepiej wybrać płytki w kuchni na ścianę.

Jakie płytki do kuchni warto wybrać?

Płytki kolorowe do kuchni występują w kilku rodzajach. Najpopularniejsze są płytki ścienne ceramiczne powstają z wypalanej glinki i pokrywane są cienką warstwą szkliwa. Dzięki temu są mogą występować w nieograniczonej palecie barw i wzorów. Są niepalne, łatwe w czyszczeniu, ich kolor nie zmienia się przez wiele lat. Twardszy i bardziej trwały jest gres powstały z kamionki szlachetnej. Świetnie sprawdzi się w roli płytek podłogowych, ponieważ nie wyciera się i jest odporny na odpryski. Kolorami nie ustępuje płytkom ceramicznym. Płytki do kuchni na ścianę kolorowe możemy więc wybrać spośród co najmniej tych dwóch rodzajów.

Nowoczesne płytki do kuchni, czyli jakie?

Płytki do kuchni beżowe królowały w naszych domach przez lata. Zestawione na przykład z płytkami do kuchni drewnopodobnymi stwarzały przytulne, eleganckie wnętrze. Był to wybór bezpieczny aranżacyjnie, zawsze wyglądał dobrze. Modne płytki do kuchni na ścianę to dziś płytki kolorowe. Płytki do kuchni zielone, czy płytki do kuchni niebieskie nikogo nie powinny dziwić. Zestawia się je na przykład z szarymi płytkami do kuchni lub z białą ścianą i wnętrze zyskuje nowoczesny look. Również zwolennicy tradycyjnego designu, którzy zastanawiają się, jakie płytki dekoracyjne na ścianę do kuchni, znajdą coś dla siebie. Kolorowe płytki kuchenne mogą bowiem być jednolite lub występować tylko na dekorach, znajdować się na płytkach prostych lub trójwymiarowych, co pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych. Ważne jest to, by nie bać się koloru i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Kolorowe płytki do kuchni – aranżacje

Jakie płytki na ścianę w kuchni? Najlepiej takie, które odpowiadają naszemu gustowi i upodobaniom stylowym. Warto trochę czasu poświęcić na zastanowienie, jakie kolory lubimy, w jakich wnętrzach czujemy się dobrze. Płytki kolorowe do kuchni to zakup na wiele lat, dlatego powinien być przemyślany. Płytki ścienne nie muszą oblepiać wszystkich ścian, mogą być ułożone tylko w trudnych strefach (mokrej, gorącej) lub nad blatem. Mogą sąsiadować ze ścianą pomalowaną farbami i wchodzić z nią w kolorystyczną grę. A może wybierzesz kolorowe płytki do kuchni tak, by spiąć kolorystycznie całe mieszkanie?
Zwolennicy każdego stylu znajdą w ofercie KOMFORTU coś dla siebie. Jeśli lubisz przyjrzyj się szkliwionym płytkom przypominającym piece kaflowe w starych domach czy kamienicach. Takie płytki występują, jak niegdyś piece, w różnych kolorach – zielonym, żółtym, pomarańczowym, niebieskim. Zestawione ze stylowymi meblami kuchennymi uczynią wnętrze prawdziwą perełką.
Modne płytki w kuchni to ostatnio azulejos. To płytki wywodzące się z mauretańsko-portugalskiej tradycji i zawierają motywy historyczne, mitologiczne, religijne. Pierwotnie to były głównie niebieskie płytki na ścianę, ale zreinterpretowane występują dziś w wielu barwach. Ze względu na swą wzorzystość zalecane są miejscowo, na przykład tylko na podłodze w zestawieniu z gładkimi ścianami lub tylko w wąskim paśmie ściany między szafkami a blatem.
Nowoczesne płytki do kuchni w odważnych kolorach to świetna propozycja aranżacyjna. Czerwone płytki ścienne do kuchni są świetnym pomysłem, choć trzeba uważać, by nie przesadzić z ich intensywnością. Warto pomyśleć o położeniu ich tylko nad blatem lub tylko w strefie mokrej i zrównoważeniu na przykład jasnymi meblami.
Dla mniej odważnych, ale żądnych koloru użytkowników przeznaczone są kolorowe dekory. Możesz wybrać spośród motywów roślinnych, geometrycznych, etnicznych czy też postawić na jednobarwne mocne akcenty. Stworzysz dzięki nim kuchnię w stylu angielskim, rustykalnym czy też nowoczesne wnętrze.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady