Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Meble łazienkowe – jak wybrać najlepsze?


Meble łazienkowe – jak wybrać najlepsze?

Ważnym elementem wyposażenia każdego pokoju kąpielowego są bez wątpienia odpowiednie meble. To w nich przechowujemy kosmetyki, środki czystości czy też produkty i sprzęt używany podczas kąpieli, mycia włosów czy innych zabiegów pielęgnacyjnych. Czy jednak każdy mebel do łazienki będzie dobrym wyborem? Z całą pewnością nie! Dlatego też w tym tekście zajmiemy się tematem wyboru najlepszych szafek do łazienki.


Jaki styl mebli do łazienki wybrać?

Mimo że szafki do łazienki służą przede wszystkim celom użytkowym, to paradoksalnie często są wybierane przede wszystkim ze względu na wygląd. I w zasadzie nie powinno to dziwić, gdyż w końcu każdemu zależy, by posiadane pomieszczenie do kąpieli było po prostu ładne i przyjemne. Sposobów na uzyskanie odpowiedniego efektu jest oczywiście mnóstwo – szczególnie, że dziś wybierać można spośród setek produktów różniących się rozmiarami, budową czy kolorystyką. Oczywiście w dalszym ciągu za najpopularniejsze można uznać białe meble do łazienek, choć coraz popularniejsze są też rozwiązania w innych kolorach, przede wszystkim czarnym czy grafitowym. Jeśli chodzi o ogólny design, to od blisko dwóch dekad królują szafki w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Co jednak warte uwagi, powoli zauważyć można też trend w kierunku aranżacji rustykalnych czy też typu retro. A które z tych rozwiązań jest najlepsze? To oczywiście zależy od naszych własnych upodobań i oczekiwań. Dlatego też o ile warto wiedzieć, jakie mody panują obecnie we wzornictwie, to z całą pewnością nie trzeba uznawać ich za „jedyne słuszne”.

Wyposażenie łazienki – najważniejsze zasady

O ile więc wygląd mebli łazienkowych jest kwestią gustu, to rozwiązania techniczne i użytkowe można ocenić dużo obiektywniej. Podstawowymi pytaniami, które zadać trzeba sobie przed zakupem każdego elementu do tego pomieszczenia, brzmią:

  • Wiszące czy stojące – pierwsze z nich wyglądają nowocześniej i pozwalają na swobodne wykorzystanie i czyszczenie przestrzeni pod nimi. Drugie z kolei nie wymagają solidnego montażu do ściany i z założenia posiadają większy udźwig. Z drugiej jednak strony, w przypadku nieidealnie położonych płytek problemem może być ich wypoziomowanie i zbieranie się brudu pod podstawą.
  • Otwarte czy zamknięte – meble bez drzwiczek czy nawet ścianek bocznych są pojemniejsze i ułatwiają dostęp do umieszczonych w nich przedmiotów. Drzwiczki zapewniają z kolei lepszy efekt estetyczny i mogą utrudnić dzieciom dostęp do potencjalnie niebezpiecznych produktów.
  • Wybór materiału – najpopularniejsze są oczywiście produkty z płyty lub drewna, choć znaleźć można też artykuły z tworzywa czy metalu. Co warte podkreślenia, każde z tych rozwiązań może okazać się dobre, o ile jednak będzie odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią.

Jak widać, wszystkie te rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego też w tym przypadku warto się zastanowić, które ich cechy są dla nas ważniejsze. A jakie jeszcze kwestie warto rozważyć podczas zakupu konkretnych szafek do łazienki?

Szafka pod umywalkę – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Ten jeden z najpopularniejszych typów mebli pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni pod umywalką. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na model podwieszany czy stojący, zawsze kluczową kwestią będzie dobranie odpowiedniego ich rozmiaru. Popularne wielkości to chociażby szafki pod umywalkę 50, 60 czy 80 cm, choć oczywiście dostępne są także inne wielkości. Ciekawym rozwiązaniem może być też szafka pod umywalkę z dodatkowym blatem, w której przypadku misa może być ustawiona na nim, lub też wpuszczona w odpowiednio wycięty otwór. Opiera się nie na krawędziach, lecz umieszczona jest w odpowiednio wyciętym otworze.

Szafki wiszące do łazienki – jakie wybrać?

Innym podstawowym meblem do łazienki są szafki wiszące. Decydując się na nie, warto pamiętać przede wszystkim o kwestii odpowiedniego montażu oraz pojemności, gdyż to one zadecydują o realnej użyteczności. Korzystnym może okazać się też wybór modeli wyposażonych w lustro oraz samodomykające się zawiasy.

Zestaw mebli do łazienki – czy to się opłaca?

Ważnym pytaniem związanym z poszukiwaniem szafek do łazienki jest też kwestia zestawów. Posiadają one dość sporą grupę zwolenników, którzy podkreślają niższy koszt zakup kilku mebli naraz oraz ich spójność stylistyczną. Przeciwnicy takich rozwiązań podkreślają z kolei, że wszystkie one są do siebie podobne i nie pozwalają na uzyskanie niestandardowych, zaskakujących aranżacji. I w tym przypadku prawda leży pośrodku. Z pewnością meble łazienkowe w zestawie okazują się tańsze i są bezpieczne z punktu widzenia designu. Jeśli jednak zależy nam na uzyskaniu naprawdę nieprzeciętnego efektu, to możemy pokusić się samodzielnie poszukać poszczególnych elementów wyposażenia łazienki.

Ładne i użyteczne meble łazienkowe mają olbrzymie znaczenie z punktu widzenia komfortu domowników. Dlatego też warto zadbać, by naprawdę sprawdzały się one w swojej roli. A gdzie kupić szafki wiszące łazienkowe, podumywalkowe i inne ciekawe rozwiązania? Z całą pewnością spory ich wybór znaleźć można w naszym sklepie Komfort.pl.

Zobacz powiązane produkty