Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaka bateria prysznicowa? 3 pomysły

Jaka bateria prysznicowa? 3 pomysły

By móc korzystać ze znajdującej się w łazience kabiny prysznicowej, wyposażyć należy ją w odpowiednio dopasowaną baterię prysznicową. Jakie parametry warto wziąć pod uwagę przy jej zakupie? Oto kilka praktycznych porad na temat baterii do kabiny prysznicowej.


Bateria prysznicowa — natynkowa czy podtynkowa?

Baterie natryskowe podzielić można między innymi pod kątem ich montażu. Do wyboru mamy tutaj bate-rie prysznicowe natynkowe (nazywane również naściennymi) oraz baterie prysznicowe podtynkowe. Pierwszego typu natryski montuje się bezpośrednio do znajdujących się w łazience rur. Ich głównymi atu-tami są niska cena oraz łatwość montażu. Drugie rozwiązanie to bateria natryskowa podtynkowa. Tym co ją wyróżnia jest to, że wszystkie przyłącza oraz mechanizm sterujący ukryte są w ścianie. Na zewnątrz widoczne są jedynie estetyczne elementy baterii. Tego typu krany do prysznica prezentują się estetycznie i zajmują niewiele miejsca.


Na co warto zwrócić uwagę wybierając baterię prysznicową do kabiny?

Jednym z najważniejszych elementów baterii prysznicowej jest głowica. To właśnie od niej zależy, czy armatura łazienkowa będzie szczelna i posłuży przez długi czas. Odpowiada za regulację strumienia wody oraz mieszanie ze sobą wody ciepłej oraz zimnej. W bateriach prysznicowych do czynienia możemy mieć między innymi z głowicami ceramicznymi, które umożliwiają precyzyjne ustawienie temperatury oraz siły wody. Na uwagę zasługują także baterie do prysznica termostatyczne, gwarantujące niezmienną temperaturę podczas trwania kąpieli. To idealne rozwiązanie w szczególności dla rodzin z małymi dziećmi. Tego typu akcesoria łazienkowe skutecznie chronią bowiem przed przypadkowym odkręceniem kurka z gorącą wodą.

Dostępne na sklepowych półkach wyposażenie łazienek różnić może się od siebie także liczbą dźwigni. Do wyboru mamy baterie jedno- oraz dwuuchwytowe. W przypadku pierwszych z nich sterowanie przepły-wem wody i mieszaniem ze sobą wody ciepłej oraz zimnej odbywa się za pomocą dźwigni. Jeżeli chodzi natomiast o baterie dwuuchwytowe, wyposażone są one w 2 osobne kurki. Jeden z nich odpowiada za ciepłą wodę, drugi — za zimną.

Na jakiej wysokości bateria prysznicowa powinna zostać zamontowana? Standardowo jest to około 110 cm nad brodzikiem.

Niemniej istotną kwestią jest odpowiedni dobór wyglądu baterii prysznicowej do danego modelu kabiny. Aby oba te elementy współgrały ze sobą, powinny być utrzymane w podobnym stylu oraz kolorystyce.


Najlepsze baterie prysznicowe z naszego asortymentu

Kabiny i brodziki wybrane. Pora na zakup baterii prysznicowej. Miłośnikom klasycznych modeli do gustu przypadnie z pewnością bateria prysznicowa Cersanit Cari o prostej, lekko zaokrąglonej formie. Wyposa-żona jest ona w ceramiczny korpus pokryty połyskującą warstwą chromu.

Osoby szukające funkcjonalnej baterii pod prysznic zainteresować powinny się baterią prysznicową Mayo, która wyposażona jest między innymi w mechanizm Thermo-Black zapobiegający przed poparzeniem. Posiada ona także dwustopniową głowicę Cersanit Water Save gwarantującą stuprocentową kontrolę nad siłą strumienia. Powierzchnia baterii pokryta jest chromowaniem Cersanit Super Shine, które jest odpor-ne na zarysowania i łatwe w utrzymaniu w czystości.

W nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach doskonale prezentować będzie się bateria prysznicowa Cersanit Mille. Ta czarna bateria prysznicowa ma prostą, geometryczną formę pokrytą kontrastowymi, chromowanymi elementami. Wyposażona jest ona w niezawodną, ceramiczną głowicę.

W naszej ofercie dostępne są także stylowe baterie prysznicowe białe oraz eleganckie baterie prysznico-we retro. Nie brak tu również funkcjonalnych elementów wyposażenia toalet, takich jak chociażby stelaże podtynkowe.

Dobrze dopasowana bateria prysznicowa z kranem to gwarancja w pełni komfortowej, bezpiecznej kąpieli oraz stylowego wyglądu łazienki. Bogaty wybór wysokiej jakości, funkcjonalnych modeli znaleźć można w asortymencie naszej marki KOMFORT.

Zobacz powiązane produkty