Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Bateria łazienkowa czarna – przebój w aranżacji łazienek!

Bateria łazienkowa czarna – przebój w aranżacji łazienek!

Przez wiele lat wybór kolorów armatury do łazienek był dość prosty. Królowały produkty srebrne, czasem też trafiały się rozwiązania pomalowane na biało. Obecnie sytuacja ta zmieniła się jednak diametralnie, gdyż poszczególni producenci oferują baterie w dużo szerszej palecie barw. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszą się z kolei produkty w kolorze czarnym. Czy warto na nie postawić?


Do jakich wnętrz będą pasować czarne baterie?

Moda na różnego rodzaju mocniejsze barwy w wyposażeniu łazienek narodziła się już kilkanaście lat temu. Warto jednak zauważyć, że od tego czasu podlegała ona ciągłej ewolucji. Sprawiło to, że o ile jeszcze jakiś czas temu jakiekolwiek ciemniejsze elementy były traktowane jako wręcz ekscentryczne, to dziś stanowią one normę, a przez wielu są nawet uznawane za wręcz niezbędne. Najlepszym przykładem omawianej zmiany są właśnie czarne baterie łazienkowe, które dziś można spotkać w bardzo wielu łazienkach. Co jasne, tak dynamiczna „ekspansja” była możliwa dzięki dużej popularności aranżacji minimalistycznych i nowoczesnych, do których omawiane produkty pasują wręcz idealne. Niektóre z nich można też udanie wkomponować do pomieszczeń kąpielowych w stylu industrialnym, a nawet glamour czy retro. Upowszechnienie czerni stało się też podstawą do tworzenia łazienek w formie „all-black”, które budzą spore kontrowersje, jednak z całą pewnością zwracają na siebie uwagę. W tym miejscu warto też podkreślić, że większość oferowanej czarnej armatury to produkty o dość prostym designie, co dodaje im uniwersalności. Ostatnie lata to też trend na wykończenie w macie, które jest alternatywą dla tradycyjnych, błyszczących kranów, kurków i pryszniców. Ogólnie więc czarne baterie umywalkowe, wannowe czy prysznicowe są modne, uniwersalne i dostępne w bardzo wielu wzorach – dzięki czemu dopasować można je do większości wnętrz!

Na co zwracać uwagę, podczas zakupu czarnych baterii do łazienki?

Mówiąc o armaturze łazienkowej, zawsze warto przypomnieć, że przede wszystkim powinna ona spełniać wymagania użytkowe, a kolor jest kwestią drugorzędną. Na co przede wszystkim zwracać uwagę?

"> Wbrew pozorom wybór odpowiedniej baterii wannowej czy armatury do prysznica nie jest więc prosty. Warto więc przed wybraniem koloru poszukać rozwiązań odpowiednich pod względem technicznym.

Czarne baterie wannowe, umywalkowe i prysznicowe – jaki mamy wybór?

Niezależnie od tego, czy planujemy remont, czy dopiero przymierzamy się do wykańczania nowej łazienki, czarna armatura może być dobrym rozwiązaniem. A jakie produkty tego rodzaju warto polecić?

  • Czarna bateria umywalkowa Omnires Parma – czyli klasyka gatunku w wersji wysokiej – co pozwala np. na swobodne umycie włosów lub nalanie wody do większego naczynia. Wyróżnia się ona minimalistycznym designem i przeznaczona jest do montażu na umywalce lub blacie.
  • Czarna bateria wannowa Laveo Pretto – to produkt przeznaczony do montażu na ścianie, który zwraca na siebie uwagę brakiem tradycyjnych kurków czy dźwigni. Zamiast nich posiada ona umieszczone na bokach pokrętła, które pozwalają na precyzyjne dozowanie wody.
  • Bateria prysznicowa Valvex Loft czarna – jej cechą charakterystyczną jest ciekawy design z uchwytem do puszczania wody i wyjściem pod prysznic umieszczonymi obok siebie, a nie w jednej linii. Doskonale sprawdzi się ona w nowoczesnych łazienkach.
  • Czarna bateria podtynkowa Laveo Pretto – to idealna opcja dla miłośników pełnego minimalizmu. Jej widoczne elementy to deszczownica, niewielka słuchawka prysznicowa oraz przełącznik na ścianę.

Moda na czarne elementy w łazienkach z roku na rok zbiera coraz większą rzeszę zwolenników. Czy warto podążyć ich tropem? To oczywiście przede wszystkim zależy od naszego gustu i pomysłu na aranżację. Jeśli jednak zdecydowałeś się już na czarne baterie łazienkowe, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów tego typu.

Zobacz powiązane produkty