Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak tanio wyremontować łazienkę?

Jak tanio wyremontować łazienkę?

Dlaczego remonty łazienek są takie drogie? Niestety wysokie koszty nie są w tej sytuacji dziełem przypadku. Dlatego też warto poznać wszelkie sposoby na choć częściowe ich zniwelowanie. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak ulżyć swojej kieszeni podczas remontu, to zapraszamy do lektury! Okazuje się, że tani remont łazienki jest możliwy!

Remont łazienki tanim kosztem – czy to możliwe?

Jak już wspomnieliśmy, cena remontu łazienki nie bierze się z kosmosu. Co warte podkreślenia, wpływa na nie wiele czynników i raczej nie powinniśmy się spodziewać, że „kiedyś będzie taniej”. Jakie zakupy i prace składają się na łączny koszt robót?


Oczywiście z reguły trzeba też doliczyć inne mniej ważne przedmioty wpływające na użyteczność czy też komfort – jak maty antypoślizgowe, świece, dyfuzory czy inne akcesoria łazienkowe. Z pewnością jednak nie są one niezbędne. Jednakże zrealizowanie wszystkich punktów z powyższej listy oznacza wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Spory udział w tej kwocie ma oczywiście sama robocizna fachowców kładących płytki czy montujących wyposażenie.

W teorii więc najprostszym sposobem na tani remont łazienki i obniżenie kosztów jest zrobienie wszystkiego samemu. Jednak z drugiej strony nie każdy ma odpowiednią wiedzę i umiejętności, a filmiki z internetu nie zawsze zdradzają wszystkie tajniki poprawnej instalacji. Co więcej, wykonując pracę samemu powinniśmy policzyć też koszt zakupu narzędzi, materiałów i przede wszystkim poświęconego czasu. Dopiero wówczas możemy ocenić, czy kiedy „robienie samemu” się naprawdę opłaca. Jednak z pewnością jest to jeden sposobów na to, jak tanio wyremontować łazienkę.

Jak odświeżyć łazienkę tanim kosztem?

Zastanawiając się nad obniżeniem kosztów remontu, czasem warto dobrze przemyśleć, czy naszej łazience nie wystarczy jej odświeżenie. Oczywiście absolutnie nie będzie ono zalecane w przypadku bardzo starych pomieszczeń. Jednak stosunkowo nowe łazienki po kilku latach warto zawsze odświeżyć – także po to, by przedłużyć ich „żywot”. Jak odnowić starą łazienkę tanim kosztem? Aby to zrobić, warto skorzystać z kilku rozwiązań:

  • 1. Gruntowne czyszczenie – zabrudzenia to z całą pewnością największy wróg łazienek, a gromadzącego się kamienia i osadów często nie da się usunąć nawet podczas regularnego sprzątania. Dlatego też aby odświeżyć przestrzeń warto zdecydować się na gruntowne porządki. Należy wówczas zastosować specjalistyczne środki – np. do czyszczenia fug czy usuwania uporczywego kamienia. By mieć lepszy dostęp do zakamarków, warto też zdemontować część wyposażenia i umyć je osobno. Pomóc w tym mogą też specjalistyczne firmy zajmujące się profesjonalnym sprzątaniem.
  • 2. Malowanie – daje ono ograniczone efekty, ale może pozwolić na przesunięcie terminu remontu nawet o rok czy dwa. Specjalistyczne farby do malowania płytek, wanien czy innych elementów umożliwiają nadanie im nowego życia.
  • 3. Wymiana kilku najbardziej zużytych elementów – czasem zdarza się, że w łazience straszą przede wszystkim np., zakamienione baterie ścienne, umywalki wolnostojące czy też miski WC podwieszane lub kompakty. Wówczas zamiast gruntownego remontu lepiej po prostu wymienić je na podobne produkty.

Jak tanio wyremontować łazienkę – poznaj 5 sposobów!

Wspomniane wyżej możliwości nie sprawdzą się jednak w sytuacji, gdy cała łazienka wymaga gruntownego remontu. Jednak nawet wówczas można spróbować choć trochę obniżyć koszty. Jak wykonać tani remont łazienki bez kupowania płytek i nie tylko? Pomóc w tym mogą następujące sposoby:

  • 1. Renowacja płytek – z reguły są one najbardziej wytrzymałe i po gruntownym czyszczeniu czasem można je pozostawić na miejscu.
  • 2. Położenie płytek na płytki – to druga opcja, która tylko minimalnie zmniejszy przestrzeń, a będzie dużo tańsza, niż skuwanie starych kafelków.
  • 3. Poszukiwanie produktów na promocjach – czasem w ramach wyprzedaży można uzyskać bardzo wysokie rabaty na niezłej jakości produkty.
  • 4. Wykonywanie części pracy samemu – jak już wspominaliśmy, nie zawsze się to opłaca. Jednak np. powieszenie lustra czy złożenie szafki z reguły nie wymaga dokonywania specjalnych zakupów czy też fachowej wiedzy i umiejętności.
  • 5. Odzyskanie części wyposażenia – z reguły zużycie poszczególnych elementów wyposażenia łazienki postępuje w różnym tempie. Dlatego też jeśli zależy nam na kosztach, to możemy spróbować część sprawnego wyposażenia (czy też kupionego w międzyczasie w ramach napraw) wykorzystać w nowej aranżacji.

Remont łazienki nigdy nie będzie bardzo szybki, łatwy i przyjemny – szczególnie dla portfela. Mimo to warto poszukać oszczędności, gdyż wbrew pozorom sposobów na tańszy remont łazienki jest całkiem sporo i wcale nie muszą one negatywnie odbić się na użyteczności czy komforcie.

Czytaj także: