Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Szafka łazienkowa z lustrem – przebój w aranżacji wnętrz


Szafka łazienkowa z lustrem – przebój w aranżacji wnętrz

Każda łazienka to nie tylko wanna, prysznic czy umywalka. To także odpowiednie meble i lustro, bez których trudno mówić o komforcie i wygodzie. W tym tekście przedstawimy niezwykle ciekawe połączenie tych dwóch elementów. Czy warto wykorzystać je w swoim pomieszczeniu kąpielowym? Sprawdźmy!


Szafki łazienkowe z lustrem – jakie mają zalety?

Łączenie luster i mebli nie jest oczywiście pomysłem nowym. Rozwiązania tego typu stosuje się od lat i to zarówno w łazienkach, jak i przedpokojach czy garderobach. Co warte podkreślenia, połączenie takie jest nie tylko ciekawym rozwiązaniem estetycznym, ale też użytkowym. Przede wszystkim pozwala ono na lepsze wykorzystanie przestrzeni, gdyż umożliwia rezygnację z wysokich zwierciadeł stojących czy też osobnych luster wiszących w łazience. Dodatkowo też otwarcie drzwi powoduje ustawienie ich pod innym kątem, co może być w niektórych przypadkach bardzo przydatne. Rozwiązanie takie daje też atrakcyjny efekt wizualny. Obszerne lustra na szafkach rozświetlają pomieszczenie i optycznie powiększają je, co jest szczególnie korzystne w przypadku niewielkich łazienek. Kolejną zaletą takiej opcji jest też cena, która z reguły będzie niższa, niż w przypadku osobno kupowanych szafek i zwierciadeł. Jedynym minusem takiej opcji jest oczywiście ograniczenie wielkości i kształtu lustra, co może być problemem dla miłośników nietypowych aranżacji. Jednak z drugiej strony zawsze można przecież użyć większej liczby zwierciadeł.

Szafka wisząca z lustrem – w jakich łazienkach się sprawdzi?

Jak już wspomnieliśmy, szafki lustrzane dedykowane są przede wszystkim do niewielkich łazienek. Wówczas mogą one zaprezentować pełnię swoich zalet użytkowych i wizualnych. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że z reguły meble łazienkowe tego typu są dość minimalistyczne. Dlatego też najlepiej pasują do wystrojów nowoczesnych czy w stylu skandynawskim. Z reguły umieszcza się je wówczas klasycznie nad umywalką. Absolutnie nie znaczy to jednak, że omawiane rozwiązanie nie może być użyte też w dużych pomieszczeniach. Wówczas też można zastosować je na kilka sposobów. Ciekawą opcją może być chociażby postawienie na bardziej ozdobne i większe lustro do łazienki umieszczone w centralnym punkcie i szafki rozstawione po bokach lub też powieszone na przeciwległej ścianie – np. w formie słupka. Duża liczba odbijających światło zwierciadeł pozwoli w tym przypadku na stworzenie bardzo atrakcyjnej gry świateł i niezwykle przyjemnego klimatu. Rozwiązanie takie ułatwia też tworzenie odprężającej i romantycznej atmosfery przy użyciu słabszego oświetlenia dekoracyjnego czy też nawet klasycznych świec i lampionów. Co jednak jasne, rozwiązanie tego typu może być też bardzo korzystne z bardziej prozaicznych powodów. Dodatkowe lustro na szafce w łazience może ułatwić korzystanie z pomieszczenie przez więcej osób, co szczególnie korzystne będzie, jeśli w domu są też dzieci.

Szafki łazienkowe z lustrem – jakie mamy możliwości?

Dobrze dopasowana wisząca szafka łazienkowa z lustrem to bardzo użyteczne i modne rozwiązanie, które może sprawdzić się w praktycznie każdym domu czy mieszkaniu. Nie powinno więc dziwić, że meble tego typu są oferowane przez wielu producentów i mogą bardzo się od siebie różnić. Najpowszechniej dostępne są oczywiście szafki z lustrem 40 cm i 60 cm, choć znaleźć można też produkty o innych szerokościach. W tym miejscu warto też zwrócić uwagę na głębokość poszczególnych produktów, która z reguły wynosi od 15 do 40 cm. Jeśli zależy nam na dużej pojemności, to z całą pewnością lepiej postawić na modele o większej wartości tego parametru. Kolejną ważną kwestią jest układ samej szafki. Najprostsze rozwiązanie to oczywiście pojedyncze, duże drzwi, które przesłaniają całą przestrzeń do przechowywania. Jego zaletą jest brak przerw pomiędzy poszczególnymi taflami szkła. Z punktu widzenia designu ciekawsze są jednak szafki dwu- czy też trzydrzwiowe. Niektóre z nich mają część półek otwartych, co pozwala na szybki dostęp do najbardziej potrzebnych kosmetyków czy przyborów do golenia i mycia zębów.

Czy więc warto stawiać na szafki z lustrami do łazienek? Z całą pewnością tak! Są one bardzo atrakcyjne wizualnie, użyteczne i świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Duży wybór produktów tego typu znaleźć można też w naszym sklepie Komfort.pl.

Zobacz powiązane produkty