Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaki syfon do szafki podumywalkowej?

Jaki syfon do szafki podumywalkowej?

Myśląc o wykończeniu łazienki, z reguły koncentrujemy się na rzeczach dużych – toalecie, wannie, prysznicu, szafkach czy kafelkach. W pogoni za wybraniem idealnych rozwiązań łatwo jednak zapomnieć o ważnych szczegółach – takich jak chociażby zakup odpowiedniego syfonu do umywalki. Jak go wybrać? Podpowiadamy!

Syfon szafkowy do umywalki – jakie pełni funkcje?

Temat syfonów zacząć trzeba od szybkiego przypomnienia, dlaczego są one niezbędne. W końcu prawie każdy wskaże pierwszą z jego funkcji – odprowadzanie wody z umywalki do kanalizacji. Mniej osób jednak pamięta, że jego konstrukcja pozwala na zatrzymanie cofających się gazów i nieprzyjemnych zapachów, które bez syfonu wydostawałyby się z odpływu. W sytuacji, gdy syfon jest odkryty, odgrywa on także pewną rolę estetyczną. Dlatego też przykładowo stawiając na baterie umywalkowe białe, warto dokupić do nich też biały odpływ. Problemu tego jednak nie ma w przypadku, gdy postawimy na szafkę podumywalkową.

Jakie są rodzaje syfonów umywalkowych?

Różnorodność rozwiązań łazienkowych jest obecnie bardzo duża. Nie powinno więc dziwić, że także syfony są różne. Ogólnie podzielić je można na trzy rodzaje:

  • • Butelkowe – mają bardziej pionową konstrukcję, dzięki czemu lepiej sprawdzają się w małych łazienkach.
  • • Rurowe – zajmują więcej miejsca, jednak dużo trudniejsze jest ich zapchanie.
  • • Specjalne – czyli np. produkty stylizowane na stare lub też syfony podtynkowe.

Różne są też materiały, z których wykonuje się syfony, na ogół jest to jednak PCV lub mosiądz. Jednak w przypadku produktów zabudowanych, ma to niewielkie znaczenie – gdyż i tak cały układ jest niewidoczny.

Jaka umywalka do małej łazienki?

Jakie syfon do szafki wybrać – ogólne zasady

Wybór odpowiedniego syfonu nie jest na szczęście trudny – o ile przestrzega się kilku ważnych zasad. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że omawiany element stanowi tylko część systemu odpływowego wody. Niektóre umywalki łazienkowe są zresztą sprzedawane w komplecie wraz z nim, istnieją też dedykowane produkty. Wybierając jednak rozwiązanie niestandardowe, warto pamiętać, że wybrać można umywalki bez otworu przelewowego lub z otworem, co w naturalny sposób wymusza zakup odpowiednio skonstruowanego odpływu.

Jaki syfon do szafki podwieszanej?

Szafki podwieszane to świetna opcja do każdej małej łazienki. Pozwala ona na oszczędzenie sporej ilości miejsca, i to niezależnie, czy chcemy postawić na umywalki nablatowe, czy umywalki meblowe. Co jednak godne podkreślenia, w pierwszym przypadku misa ustawiona jest ponad samym meblem, dzięki czemu odpływ i syfon w mniejszym stopniu ogranicza przestrzeń użytkową. Pod umywalkami wpuszczanymi koniecznie trzeba z kolei postawić na syfony oszczędzające miejsce.

Jaki syfon do szafki z szufladami?

W przypadku szafki z półkami odpływ będzie jedynie zabierał pewną ilość miejsca. Większy problem pojawia się w sytuacji, gdy mebel ma być wyposażony w szuflady. Wtedy z reguły jedynym rozwiązaniem jest wykonanie odpowiedniego wycięcia, lub też w przypadku niskich syfonów – usunięcie tylnej ścianki. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest jednak wybranie szafki, w której szuflady posiadają fabryczne wcięcia. Są one dużo bardziej użyteczne i estetyczne.

Jaki syfon do umywalki dwukomorowej?

Kolejnym ciekawym przypadkiem jest montaż syfonu do umywalki dwukomorowej. W tym przypadku także najlepiej postawić na dedykowany odpływ zbierający wodę z obu mis. Co przy tym jednak godne podkreślenia, rozwiązanie takie wcale nie musi zajmować dużo więcej miejsca, gdyż rury zbierające wodę z odpływów są z reguły umieszczone poziomo bezpośrednio pod dnem umywalki.

Jaka umywalka nablatowa?

Najlepszym sposobem na dobranie odpływu i syfonu do umywalki jest z pewnością wybór produktu dedykowanego przez producenta. Jednak nawet samodzielne dokonanie zakupu nie powinno być trudne – o ile wiemy, czego szukać. Jeśli chciałbyś kupić umywalkę z syfonem, albo interesują Cię baterie umywalkowe chromowane lub umywalki bez otworu na baterię – to mamy doskonałą informację. Duży wybór produktów tego rodzaju do łazienek znajdziesz w naszym sklepie!

Zobacz powiązane produkty