Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Szafki wiszące do łazienki – idealne nie tylko do małych pomieszczeń!


Szafki wiszące do łazienki – idealne nie tylko do małych pomieszczeń!

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego pokoju kąpielowego są oczywiście szafki. Co ciekawe, w tej kwestii panuje też dość rozpowszechnione przekonanie, że do dużych pomieszczeń kupuje się meble stojące, a do niewielkich – wiszące. Czy jednak w praktyce podział ten ma sens? Przekonajmy się!


Szafki wiszące łazienkowe – jakie są ich rodzaje?

Jak nietrudno zauważyć, szafki łazienkowe wiszące to bardzo liczna i niejednorodna grupa produktów. Wynika to oczywiście z ich popularności, która skłania wytwórców do rozbudowy oferty oraz różnych potrzeb użytkowych i aranżacyjnych. Ogólnie podzielić je można na następujące kategorie:

  • Szafki łazienkowe zamknięte – w których cała przestrzeń do przechowywania jest zasłonięta drzwiami.
  • Szafki łazienkowe otwarte – czyli nieposiadające drzwi.
  • Szafki łazienkowe lustrzane – to rodzaj mebli zamkniętych, na których drzwiach umieszczono lustro.
  • Słupki łazienkowe – czyli wysokie i dość wąskie szafki umieszczane niewysoko nad podłogą.
  • Szafki nadumywalkowe – z reguły w kształcie kwadratu lub niezbyt wydłużonego prostokąta przeznaczone do umieszczania nad umywalką, często łączone z lustrem.

Co jasne, bardzo wiele produktów wymyka się spod tych ogólnych kategorii i może mieć cechy kilku rozwiązań – np. szafki półotwarte. Różne mogą być też układy drzwi i półek oraz oczywiście wymiary zewnętrzne poszczególnych mebli.

Jakie zalety mają szafki wiszące?

Duże zainteresowanie meblami wiszącymi wynika jednak przede wszystkim z kilku ich niekwestionowanych zalet. Najważniejsze z nich to:

  • Możliwość umieszczenia nad innym wyposażeniem – np. umywalką, toaletą czy pralką, co pozwala na lepszy wykorzystanie przestrzeni.
  • Łatwiejsze utrzymanie czystości – pod wiszące szafki można bez trudu dostać się mopem.
  • Optyczne powiększenie pomieszczenia – związane z pozostawieniem wolnej podłogi.
  • Wygodniejszy dostęp – z wyżej umieszczonych mebli łatwiej korzystać, gdyż nie trzeba się do nich schylać.

Bez wątpienia podwieszane meble łazienkowe są więc godne uwagi, szczególnie że ich mankamenty są dość mało znaczące. Najpoważniejszym z nich jest konieczność solidniejszego montażu do ściany przy pomocy odpowiednich kołków. Fakt ten wpływa też na niższą nośność takich szafek, aczkolwiek w praktyce problem ten jest pomijalny.

Jak wykorzystać meble wiszące w łazience?

Często najpoważniejszym zarzutem względem szafek podwieszanych jest ich rzekome przeznaczenie tylko do małych łazienek. Wynika ono przede wszystkim z faktu, że rozwiązania tego typu doskonale sprawdzą się właśnie w niewielkich pomieszczeniach, pozwalając na maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. W żadnym stopniu nie wpływa to jednak na możliwość ich zastosowania w dużych łazienkach. Również wówczas ich zalety będą widoczne. Co więcej, łączenie wiszących i stojących mebli pozwalać będzie na stworzenie bardzo ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Umożliwi to przede wszystkim na uniknięcie niekorzystnego zagracenia przestrzeni i utrzymanie lekkości całego wystroju. Dodatkowo też, jeśli w pomieszczeniu pozostałe elementy wyposażenia są podwieszane, to również szafki powinny zostać umieszczone ponad posadzką. Ciekawym rozwiązaniem będzie też postawienie na lustro do łazienki nad umywalką do wykonywania czynności kosmetycznych i dodatkowe duże zwierciadło na szafce słupku, pozwalające na przejrzenie się w całości.

Gdzie kupować ciekawe i tanie szafki wiszące do łazienek?

Wiszące szafki sprawdzą się więc zarówno w małej, jak i dużej łazience. W obu przypadkach wszystko zależy oczywiście od pomysłu na aranżację i doboru odpowiednich produktów. Duży ich wybór znaleźć można oczywiście w naszym sklepie Komfort.pl. Co przy tym bardzo ważne, wszystkie oferowane przez nas rozwiązania wyróżniają się ciekawym designem, wysoką jakości wykonania i atrakcyjnymi cenami. Dzięki temu wszystkie one będą nie tylko dobrze wyglądać, ale też sprawdzą się nawet podczas długotrwałego i intensywnego użytkowania. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady